Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bigmen

Dziwna sytuacja na Allegro

Polecane posty

Witam,

 

Mam do Was pytanie (pisałem już do Allegro, ale odpisali że niestety nie mogą nic w tej sytuacji zrobić). Jakiś tydzień - dwa temu sprzedałem na Allegro domenę, wszystko wyglądało OK, aukcja z Kup Teraz, ktoś kupił i od razu wpłacił mi kasę na PayU. Problem polega na tym, że po wymianie kilku maili w celu ustalenia zasad cesji domeny kupujący nie odpowiada na moje maile ani telefon - zero kontaktu. Ja chce jak najszybciej zakończyć już tą sprawę i oddać własność do domeny, ale niestety nie mam odpowiedzi. Sytuacja jest o tyle nagląca że jak domena wygaśnie, to nie będę jej już przedłużał i wtedy kupujący może mieć jakieś pretensje. Najchętniej oddał bym mu tą kasę i poszukał kogoś innego...

 

Co w takiej sytuacji zrobić? Chodzi mi głównie o zabezpieczenie się, żeby za jakiś czas nie przyszło wezwanie jakieś, że otrzymałem pieniądze a nie "wysłałem" towaru. Domena jest w OVH, więc chciałem wykonać cesję, ale jak tak się nie da, to może uzyskać poprostu kod AuthInfo i wysłać na maila kupującego i mieć to już gdzieś - czy go wykorzysta czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Nie ma numeru telefonu do niego? Może zadzwoń? Albo list wyślij. Możliwe że miał wypadek lub coś... Czasami tak się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma numeru telefonu do niego? Może zadzwoń? Albo list wyślij. Możliwe że miał wypadek lub coś... Czasami tak się zdarza.

 

 

...kupujący nie odpowiada na moje maile ani telefon - zero kontaktu...

 

Możliwe że miał wypadek lub coś... Czasami tak się zdarza.

 

Albo chce mnie w coś wrobić... Będę jeszcze próbował oczywiście nawiązać kontakt, ale ile to może trwać (odpowiedź na pierwszego maila była wysłana dosyć opieszale, więc możliwość "wypadku" bym wykluczył, hmm...)

 

Chciałbym się w jakiś sposób zabezpieczyć w przypadku gdyby kupujący miał złe zamiary.

Edytowano przez bigmen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Napisz na forumprawne.org lub otwórz spór i poproś o poradę prawną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Masz korespondencję wychodzącą, więc git, cesji nie zrobiliście, więc rozumiem, że masz pełną kontrolę nad domeną.

Napisz list jeśli masz adres gościa, wyślij poleconym.

 

Może po prostu jest na urlopie. Kiedyś podobny temat był tu założony z takim właśnie "problemem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam kontrolę nad domeną.

 

Ok, sposoby komunikacji XXI wieku nie działają, więc spróbuję jeszcze z tym listem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób cesję w BH na jego dane - nie trzeba niczego podpisywać.

Albo po prostu napisz mu maila, że odstępujesz od umowy i zrób zwrot kasy jednym kliknięciem w Allegro, o ile nie wypłaciłeś tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko ten list polecony koniecznie za potwierdzeniem odbioru nadaj - nawet jeśli go nie odbierze dla ew. sądu czy innych władz uważa się wtedy taki list jakby został "odebrany"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wysłał mu pieniądze na konto i zgłosił do allegro wniosek o zwrot prowizji z okazji braku kontaktu z kupującym po dokonanej aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×