Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Pienio69

Nie szyfrowane hasła - monitoring

Polecane posty

Czytałem to dzisiaj i się zaśmiałem lekko. Ale nawet autor tamtego wpisu napisał:

Prawdopodobnie tak. Istnieją jednak inne mozliwości, na przykład hasła mogą być szyfrowane algorytmem odwracalnym (symatrycznym lub asymetrycznym). Włamywacz, mający kontrolę nad serwerem, może poznać taki klucz (musi być on gdzieś przechowywany przez serwis) i odszyfrować Wasze hasła. Jeśli serwis może je Wam wysłać, to włamywacz może je poznać.

 

A nie chce mi się wierzyć, że w bazie jest czysty tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Rzeczywiście coś jest nie tak, nie mam jak sprawdzić w bazie gdyż system należy do hyperspin.com ale hasło z przypomnienia zgadza się z tym rzeczywistym.

 

Wobec tego monitoring zostanie wyłączony do momentu wyjaśnienia sprawy (czekamy na odświeżenie DNS'ów i cache systemów/przeglądarek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Czy Wasz monitoring działa w jakimś stopniu? Bo cały czas dostaję raporty tygodniowe, a strony w ogóle nie ma. Jak ewentualnie można by zmienić/wyłączyć/itp coś w darmowej wersji tegoż monitoringu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wszystko wskazuje na to, że trzeba zrezygnować z "naszego" monitoringu w tej formie. Rozmawiamy z kilkoma firmami co świadczą takie usługi i może coś z tego wyjdzie :)

 

Teraz to bez zamieszania najlepiej napisać maila to ręcznie przestawię co trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×