Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Jaki rodzaj forum dla ukrytej treści ?

Polecane posty

Jak w temacie, jaki rodzaj skryptu czy forum dla ukrytych tresci. Potrzebuje zrobić strone gdzie dostep beda mieli tylko userzy którzy zakupili u mnie uslugę. Chodzi o tworzenie recznie kont dla userów,pisanie artykułów i możliwość komentowania tych artykułów przez userów. Jaki skrypt byłby najlepszy do tego. Chodzi głównie o maksimum pewności ze nikt niepowołany nie wejdzie na strone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemalże każdy silnik forum posiada możliwość tworzenia działów dostępnych dla wybranych userów/grup/rang/czy też dostęp po podaniu hasła.

 

Świetnym rozwiązaniem jest IPB, którego przykład masz tutaj. Tworzysz ukryte działy i rangę użytkowników o nazwie Klienci. Każdy komu przyznasz taką rangę będzie miał dostęp do odpowiednich forów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko widzisz IPB kosztuje te 170$ za licencje a inne fora maja taki kod (IPB w sumie podobnie ale mniej) ze bez trudu można znaleść expoilty na to.

Chodzi zeby było tanio i dobrze a najlepiej for free :P

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak za free to PHPbb3 albo MyBB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie musi być forum, to Joomla się nada. Możesz tworzyć dowolne grupy przywilejów lub korzystać z już wcześniej wbudowanych. Ustawiasz dostępy do artykułów, kategorii artykułów i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie musi forum jaki kolwiek skrypt ktory zapewni dostateczne bezpieczenstwo i to co napisalem. Sa jakies moduly zabezpieczajace do joomli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie musi forum jaki kolwiek skrypt ktory zapewni dostateczne bezpieczenstwo i to co napisalem. Sa jakies moduly zabezpieczajace do joomli ?

 

Sa już wbudowane, nie musisz instalować nic dodatkowego. Ustawiasz sobie grupy przywilejów a potem przypisujesz do nich użytkownika. Możesz zrobić treści dostępne tylko dla zarejestrowanych, lub tylko dla ludzi z danymi przywilejami. Dodatkowo są już gotowe moduły typu subskrypcja. Wszystkie strony typu rockettheme, joomlart z tego korzystają. Jednak takie moduły są już płatne, ale w praktyce automatyzują Ci cały proces. np http://extensions.joomla.org/extensions/e-commerce/membership-a-subscriptions/14475?qh=YTo0OntpOjA7czoxMjoic3Vic2NyaXB0aW9uIjtpOjE7czoxMzoic3Vic2NyaXB0aW9ucyI7aToyO3M6MTQ6InN1YnNjcmlwdGlvbnMnIjtpOjM7czo5OiJzdWJzY3JpcHQiO30%3D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się SMF (Simple Machines), powinien mieć wszystko, czego potrzebujesz, do tego jest dość lekki i przyjemny w użytkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EE to lipa. Nie sadze zeby joomla w takim razie sie nadała.

 

Lipa dlatego że spełnia wszystkie wymagania które podałeś + daje nieograniczone możliwości prostej rozbudowy?

 

Faktycznie lipa.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatne nie, opensource nie, to nie wiem czego ty oczekujesz.

 

a inne fora maja taki kod (IPB w sumie podobnie ale mniej) ze bez trudu można znaleść expoilty na to.

 

Może jakieś przykłady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pitu nie moge tutaj takich rzeczy pokazywac :P SMF było dobrym przykładem jest co prawda opensurce ale umożliwia niezłe sterowanie zabezpieczeniami/ograniczeniami i nie jest na tyle popularne żeby było od tak masa rzeczy na to. I jest stale rozwijane z tego co widze. Wiec o takie przykłady mi chodziło. Narazie mam jeden może ktoś zna coś jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stare wersje i nulled można, owszem. IPS jest wystarczająco zabezpieczone, ale jest za drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Taa tylko widzisz IPB kosztuje te 170$ za licencje a inne fora maja taki kod (IPB w sumie podobnie ale mniej) ze bez trudu można znaleść expoilty na to.

Chodzi zeby było tanio i dobrze a najlepiej for free :P

 

Jak ktoś jest dupa a nie administrator to fakt, ale żeby zwalać winę na skrypty używane przez multum ludzi i monitorowane pod wieloma względami... :blink:

Czytając Twoje wypowiedzi (płatne bee, darmowe bee^2, brak pojęcia o ustawieniach w skryptach [vide phpbb3]) no to sądzę, że cała ta dyskusja jest do bani. Napisz własny skrypt, będziesz miał za free i takie bezpieczeństwo, jakie sam sobie upitrasisz.

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadasz głupoty :P Już opisywałem co i jak.Aimer potwierdził. Właśny skrypt to też to też albo kasa albo czas. Temat napisałem liczać że znajdzie się ktoś z większym obeznaniem odemnie w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Sorki, ale sam piszesz głupoty - zakładasz temat, precyzujesz o co Ci chodzi, a potem odrzucasz tak rozwiązanie A jak i rozwiązanie B... no to czego wreszcie chcesz? Mój post ze wspomnianym własnym skryptem to ironia (jakbyś nie zauważył). Jedziesz po otwartych skryptach, a pytasz, bo nie masz obeznania... Czy ja tu widzę ocenianie czegoś, o czym się nie ma pojęcia?

Ja znam phpBB niemal na wylot, a do tego jestem w polskim supporcie MyBB i ten skrypt też nie jest dla mnie tajemnicą. Wiem co się wokół nich dzieje i jak czytam takie pierdoły, to nie mogę nie zareagować, bo to "trzeba nawracać".

 

Skoro nie masz o tym zielonego pojęcia, poświęć chwilę, zainstaluj te skrypty na jakimś testowym hoscie / localhoscie i przyjrzyj się, jakie oferują ustawienia. Najsłabszym ogniwem i tak może okazać się hosting (vide ataki na panele hostingowe, mieliśmy z tym do czynienia na MyBBoard).

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się SMF (Simple Machines), powinien mieć wszystko, czego potrzebujesz, do tego jest dość lekki i przyjemny w użytkowaniu.

 

Także polecam SMF, ale najlepiej jeśli sam, kierując się własnymi kryteriami, wybierzesz. Wybór jest spory, nawet w tych darmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×