Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maly90

[Wydzielone] Laptop

Polecane posty

A ja teraz powiem jakieś 3 - 4 lata temu prowadziłem pewne forum, dawałem z siebie wszystko nawet dobrze szło, dodawałem do katalogów i pisałem precle (kiedyś były coś warte) jednak nie widziałem efektów za bardzo (choć dziennie dość dużo osób odwiedzało forum) ale oczekiwałem więcej, prowadziłem je jakieś 1,5 lat (sam) az pewnego dnia sprzedałem je, szczerze to za groszę. Wchodzę po kilku dniach albo po 2 tygodniach a tutaj co chwila 150osób online i ogólny UU 3 tys (dziennie) az popłakałem się, co ja zrobiłem... po mojej cięzkiej pracy, pozycjonowaniu echh... :( a później co do czego doszło forum bylo warte z 2tys a sprzedałem je tylko za 180zł od tamtego momentu nie mam jakieś takiego zapału. Muszę mieć dobry komputer tzn bez zacinania się przeglądarki abym mógł sprawnie operować teraz mam laptopa i chodzi jak czołg. Stare dawne czasy kiedy to siedziało się na swoim forum ukochanym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maly90 - zainwestuj w ssd - jak ostatnio zobaczyłem co się stało ze starym laptopem który włączał się z 5 minut po włożeniu ssd za 200zł to złapałem się za głowę... mój stacjonarny dłużej się włącza niż tamten restartuje 10x :D a tylko 512mb ram i procek 2x1.6:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wadę ma jedną... a nawet dwie...

1. drogie - 200zł za 64gb dysku to nie mało

2. stwarza trochę problemów z xp (zależy od modelu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZooMpl poważnie, mam kilka folderów na pulpicie i kurcze na normalnym systemie ciągle laguje i działam tylko na awaryjnym obecnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

wadę ma jedną... a nawet dwie...

1. drogie - 200zł za 64gb dysku to nie mało

2. stwarza trochę problemów z xp (zależy od modelu)

 

1.Za jakość trzeba płacić, to jest chyba normalne.

2.Nie stwarza żadnego problemu, łatwo dodać sterowniki do obsługi takich dysków do obrazu ISO, lub pobrać zmodyfikowaną wersję systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

To kup HHDD lub mały SSD pod sam system a resztę pakuj na HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stwarza żadnego problemu, łatwo dodać sterowniki do obsługi takich dysków do obrazu ISO, lub pobrać zmodyfikowaną wersję systemu.

to opiszę ci moją małą przygodę z ssd.

znajomy ma laptopa (HP nx 6310 w którym padł dysk. Doszedłem z nim do wniosku, że najlepiej będzie kupić dysk SSD. Dysk przyszedł, wsadziłem, wrzuciłem płytkę ze zintegrowanymi sterownikami, system się zainstalował.

I tu zaczął się cyrk. Włączam komputer, wyskakuje "błąd dysku, wciśnij ctrl alt del żeby zrestartować". wciskam magiczną kombinacje, wszystko działa jak powinno, restartuje komputer, też działa, ale wystarczy że go wyłączę... i znów to samo.

windowsa reinstalowałem ze 100x, kombinowałem ile się dało, integrowałem różne sterowniki i brak efektu. win 7 działało dobrze, a w xp było tak jak przed chwilą pisałem albo... na odwrót. Czyli komputer się włączał i nie można było restartować (nawet do biosu nie można było wchodzić). Co lepsze, z grub'em też miałem takie problemy...

 

po kilku dniach takiej walki została mi jedna możliwość - bios - ściągnąłem najnowszy, flash.... to samo.

Jednak po flashu pojawiła się w biosie jedna opcja "HDD translation mode" która była ustawiona na "bit..." (nie pamiętam dokładnie)

po przestawieniu na "LBA-assisted", "błąd dysku" pojawiał się ciągle.... a po reinstalce systemu zniknął w ogóle...

 

mam nadzieje, że nie zanudzam:P

pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×