Skocz do zawartości
tobe

Poczta i hostname

Polecane posty

Witajcie,

 

postanowiłem założyć konto na forum i zacząć się udzielać, mam nadzieję że będzie mi dane wiele się nauczyć poprzez śledzenie tematów. Przeanalizowałem wiele problemów, które inni mają, znalazłem takie jak moje jednak moje pytanie odnosi się do konfiguracji.

 

Otóż posiadam serwer dedykowany w firmie Beyond.pl i uruchomiłem DirectAdmin. Gdy chcę zalogować się do poczty widzę komunikat:

ERROR: Connection dropped by IMAP server.

 

a w logach widzę problem z hostname:

Jul 24 16:00:03 92 postfix/sendmail[17685]: fatal: file /etc/postfix/main.cf: parameter myhostname: bad parameter value: 92.43.112.26
Jul 24 16:05:01 92 postfix/sendmail[17805]: warning: valid_hostname: numeric hostname: 92.43.112.26

 

Czy w hostname nie muszę wpisać domeny lub czegoś innego? bo wygląda jakby w tym tkwił problem.

 

Dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postfix i DA? Coś chyba nie tak bo DA z Eximem działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postfix i DA? Coś chyba nie tak bo DA z Eximem działa.

 

No o tym nie słyszałem, czyli co - miałbym odinstalować Postfixa ? nie ukrywam tego, że najpierw instalowałem ręcznie, z darmowym panelem ale potem się wkurzyłem i postanowiłem wykupić licencję na DirectAdmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj go, poza tym jak jeszcze nic tam nie masz ważnego, to zrób backup potrzebnych rzeczy i przeinstaluj cały system. Postaw DA na czystym systemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstaluj go, poza tym jak jeszcze nic tam nie masz ważnego, to zrób backup potrzebnych rzeczy i przeinstaluj cały system. Postaw DA na czystym systemie

 

Myślę że tak właśnie zrobię... rozumiem że przeinstalować mogę sam, nie muszę pisać ani nic do firmy która udostępnia mi maszynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z panelu możliwość reinstalacji systemu to nie musisz pisać, pamiętaj żeby wybrać jakiś system minimal czyli czysty bez żadnych serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz z panelu możliwość reinstalacji systemu to nie musisz pisać, pamiętaj żeby wybrać jakiś system minimal czyli czysty bez żadnych serwerów.

 

Tak wiem, mam obraz ISO debian-6.0.5-amd64-netinst. Serwery w Beyond obsługiwane są przez VMware, także nie widzę tam nic takiego jak reinstalacja. Dlatego zastanawiam się przy okazji jak mam to zrobić, by nie płacić u nich wielu stów za reinstalacja i postawienie nowego Debian 6.0.

 

/ edit /

Przy czym to wszystko nie jest na moje nerwy, przeinstalować chciałem Debian, teraz po wejściu w konsolę przez żałosne VMware nic się nie robi, kompletne zero.

Edytowano przez tobe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×