Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Borcio

PC do 3 tys,

Polecane posty

Witam :)

 

Chciałbym zakupić w miarę dobrego PC z monitorem, do 3 tys.

PC bym potrzebował tak do : gry, internet , komunikatory itp.

Procesor tylko AMD.

Może być składany :) Chciałbym usłyszeć jakieś wasze propozycje :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) – 869 złotych

Płyta główna: ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 – 333 złote

Pamięć RAM: A-Data GAMING 8GB (Kit 2x4GB) 1333MHz DDR3 CL9, Radiator, XPG (AXDU1333GC4G9-2G) – 175 złotych

Karta graficzna: Sapphire HD7850 2G GDDR5 PCI-E DVI-I / HDMI / DUAL MINI DP 11200-00-20G – 946 złotych

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM – 289 złotych

Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410) – 139 złotych

Zasilacz Aerocool AEROPGSSTRIKE-X-500 – 210 złotych

Nagrywarka: Samsung DVD -/+ R/RW 22x SHS-222BB BLACK – 65 złotych

 

AMD w tej cenie nie ma nic do zaoferowania o podobnej wydajności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A monitor?

Masz tu 3k wydane, bez sensu.

 

Ja wziąłbym Phenoma jakiegoś, płytę nie najtańszą (bo podejrzewam, że w tej cenie nie jest to porządny model), 2x4GB RAM, grafę nie drożej niż za 700zł, bo nie ma funduszów + bez sensu dawać tysiąc złotych za grafikę, która za rok będzie połowę tańsza i do wymiany.

Dysk Caviar Black, na SSD raczej nie starczy kasy.

No i przydałoby się z 600zł na monitor zostawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX (BX80623I52500K) – 869 złotych

 

Dlaczego I5 2500K, kiedy jest on już wycofywany ze sklepów i w tej samej cenie jest szybszy i jedzący mniej prądu Intel Core i5 3570K ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A monitor?

Masz tu 3k wydane, bez sensu.

 

Ja wziąłbym Phenoma jakiegoś, płytę nie najtańszą (bo podejrzewam, że w tej cenie nie jest to porządny model), 2x4GB RAM, grafę nie drożej niż za 700zł, bo nie ma funduszów + bez sensu dawać tysiąc złotych za grafikę, która za rok będzie połowę tańsza i do wymiany.

Dysk Caviar Black, na SSD raczej nie starczy kasy.

No i przydałoby się z 600zł na monitor zostawić...

 

 

sory ale nowszej gry FULL HD czy nawet HD nie pociągnie słabsza karta a co dopiero za pół roku czy rok jak wyjdą nowsze gry ? co pół roku będzie zmieniał karte ?

 

 

Dlaczego I5 2500K, kiedy jest on już wycofywany ze sklepów i w tej samej cenie jest szybszy i jedzący mniej prądu Intel Core i5 3570K ?

 

wycofany ? pierwsze słyszę jest tańszy od i5 3570K o 100zł a na wydajności traci jakieś 2% (czyli nic) do tego o wiele lepiej się podkręca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dlaczego I5 2500K, kiedy jest on już wycofywany ze sklepów i w tej samej cenie jest szybszy i jedzący mniej prądu Intel Core i5 3570K ?

Nie słyszałem, by i5 2500K miał być wycofany. Kupno 3570K jest nieco bezsensowne, jeśli w gre wchodzi OC - 2500 go przebije, dla niego nie jest problemem wybicie 4,5GHz na rdzeniu, dodatkowo nie grzeje się tak mocno jak 3570.

 

Ja wziąłbym Phenoma jakiegoś

Który został wycofany z produkcji i jest słabszy od tyle samo kosztujacej (płyta + procesor) i3..

płytę nie najtańszą (bo podejrzewam, że w tej cenie nie jest to porządny model)

Ta płyta pozwala na ładne OC 2500K, więc nie zgadłeś.

grafę nie drożej niż za 700zł, bo nie ma funduszów + bez sensu dawać tysiąc złotych za grafikę, która za rok będzie połowę tańsza i do wymiany.

To już akurat kwestia indywidualnych przemyśleń, niemniej nie masz racji.

Dysk Caviar Black, na SSD raczej nie starczy kasy.

Czemu dość awaryjne Caviar Black? Dlaczego nie nowy dysk od WD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wycofany ? pierwsze słyszę jest tańszy od i5 3570K o 100zł a na wydajności traci jakieś 2% (czyli nic) do tego o wiele lepiej się podkręca

 

Przynajmniej w UK firmy już nie zamawiają tego procesora (jak i innych z Sandy Bridge) i są one zastępowane przez Ivy Bridge. Różnicy w cenie praktycznie nie ma. W wielu sklepach co mają jeszcze 2500K na stanie, 3570K jest tylko o funta droższy. Niektóre firmy udzielają rabat na 2500K, żeby szybciej się go pozbyć z magazynów, więc cena wtedy 2500K może być wiele niższa (największą różnicę widziałem ok. 10 funtów)

 

Nie wiem jakie benchmarki widziałeś, czy artykułu ale 3570k lepiej się podkręca i osiąga dużo lepsze wyniki niż 2%.

 

Np. tutaj http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2012/05/01/intel-core-i5-3570k-cpu-review/6

 

Podkręcony i5 2500k do 5GHz jest wolniejszy od niepodkręconego i5 3570k

 

Może twój sklep zapomniał zaaktualizować cennika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to lecimy, bo widzę schizek parę tutaj : )

 

krk - pójdzie. Wszystko nowe w Full HD idą na Athlon II X3 @ Phenom X4 3GHz, do tego... Radeon 4850. Konsole skutecznie hamują, a BF3 że nie pójdzie w super total efektach? NA NICZYM nie pójdzie, chyba, że kartach za 1200zł, a te się nie opłacają.

Poza tym masz już 3000 nabite. Pytam gdzie monitor? Pytam też cwaniaków: ZoomNPl (sorry, cholernie ciężko jest zapamiętać ten nick, muszę co rusz do góry cofać ekran i patrzeć jak to brzmi).

 

Phenom może i wycofany, ale ja zawsze patrzę odrobinę wcześniej niż "teraz", nie ma sensu nabijać kasy marketingowcom.

ASRocka omijam. Nie obchodzi mnie, że rzekomo poprawili jakość. Nie, nie chcę. A w tej cenie płyta na intela? Tja : ) na pewno.

 

No ale jak tu rozmawiać... "awaryjne Caviar Black"... heh.

 

Wydaje mi się, że można przejrzeć się serii najnowszej "i"-ków, ale mówię - ja tu nie widzę budżetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko nowe w Full HD idą na Athlon II X3 @ Phenom X4 3GHz, do tego... Radeon 4850.

Nie wiem o którym Radeonie mowa (DDR3 czy DDR5) jednakże nie wszystkie nowe gry pójdą na tych kartach i tymi procesorami na pełnych detalach.

Poza tym masz już 3000 nabite. Pytam gdzie monitor?

A wspomniał coś o nim? Coś się tak tego monitora uparł?

Pytam też cwaniaków: ZoomNPl (sorry, cholernie ciężko jest zapamiętać ten nick, muszę co rusz do górycofać ekran i patrzeć jak to brzmi).

No, ale gdzie jest to pytanie..?

 

Phenom może i wycofany, ale ja zawsze patrzę odrobinę wcześniej niż "teraz", nie ma sensu nabijać kasy marketingowcom.

Nie rozumiem choćbym chciał ;)

ASRocka omijam. Nie obchodzi mnie, że rzekomo poprawili jakość. Nie, nie chcę. A w tej cenie płyta na intela? Tja : ) na pewno.

Pokaż mi test, w którym płyta dana przez krk będzie nieopłacalna bądź źle oceniona, ewentualnie miała słabe wyniki OC, chętnie posprawdzam. Prawda jest taka, że np. i3 2120 (HT) jest na wydajności Phenoma 955 wykręconego na 4,0GHz - po co mieć stary gorący piekarnik, jeśli można mieć mniej prądożernego i zimniejszego i3 za te samą cene? Na dodatek nie każda sztuka poleci na takich taktach.

 

No ale jak tu rozmawiać... "awaryjne Caviar Black"... heh.

Jeśli nie wiedziałeś, że Caviar Black mimo wszystko jest dość awaryjny(nie tak jak Green, ale jednak) to zaprawdę nie wiem dlaczego sie udzielasz w tym temacie.

Wydaje mi się, że można przejrzeć się serii najnowszej "i"-ków, ale mówię - ja tu nie widzę budżetu.

To ile Twoim zdaniem trzeba posiadać pieniędzy na komputer, by kupić i3/i5/i7? Masz zestaw przed nosem, któremu żaden z procesorów AMD nie dorównuje(patrz: testy) i jeszcze twierdzisz, że nie widzisz na to budżetu..

 

Nie wiem czy nieświadomie czy celowo wprowadzasz autora w błąd, ale póki nie pokażesz mi rzetelnych testów potwierdzających Twoje słowa, lepiej się wstrzymaj. Paplasz głupoty swoimi chorymi przekonaniami, nie wiem w jakim celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi: co do deteli i fullHD 100% racja, sprawdzone i potwierdzone tylko bf3 nie chodzi na full na karcie za około 400zł. Co do procesorów to raczej nie warto inwestować już w AM3, jak już to AM3+ i procki AMD z serii FX.

Intel niby wydajny i wgl lepszy od AMD ale cena daje ostro po portfelu a i tak przez najbliższe kilka miesięcy/lat nie wykorzystasz całej mocy obliczeniowej procesorów z nowej serii Core I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak już to AM3+ i procki AMD z serii FX.

AMD z serii FX potrafią być chwilami mniej wydajne od Phenoma - jaki sens?

Intel niby wydajny i wgl lepszy od AMD ale cena daje ostro po portfelu

Bzdura, nad AMD można się zastanawiać z budżetem ~1200zł, gdzie idzię kupić Athlona 461, jeśli ktoś potrzebuje 4 rdzeni. W każdym wyższym pułapie cenowym AMD nie potrafi zaoferować nic, co przebiłoby Intela

 

Czasy w których Intel był do jednostek tylko >3500 się skończyły już pewien czas temu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ZoomnPL:

Chciałbym zakupić w miarę dobrego PC z monitorem, do 3 tys.

 

Nigdy nie kupuję najnowszego sprzętu na rynku. Jest pewien pułap dla poszczególnych elementów kompa, który w przedziale dla "pracuję i oszczędzam, nie mam tatusia milionera" jest najbardziej optymalny. Dla mnie to i3 2350 lub Phenom, grafika za nie więcej niż 600zł, a raczej 500zł.

 

ASRock tak, jak pisałem - tak mam. Nie ufam tej firmie, tak samo, jak bym na poważnie nie wziął monitora np. Benq. Tak mam, jak chcesz - kupuj, spoko.

 

Caviary... nie słyszałem o niczym nadzwyczajnym co do ich "wypadkowości", ale weźmy sobie, że ja mogę mieć coś nie tak z ASRockiem, a Ty miej se z WD Caviarami.

 

kaszub1136 racja.

No intela pewnie, że bym wolał, ale jednak AMD tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ASRock tak, jak pisałem - tak mam. Nie ufam tej firmie, tak samo, jak bym na poważnie nie wziął monitora np. Benq. Tak mam, jak chcesz - kupuj, spoko.

AsRock akurat ma fatalny serwis, potrafią naprawiać płytę główną ponad miesiąc (zdarzenie z ostatniego miesiąca) i też ich produktu osobiście bym nie zakupił, jednakże jeśli chodzi o podaną płyte główną w tym pułapie cenowym pozamiatała.

 

Co do urywku o monitorze - zwracam honor, nie zauważyłem :)

Sam używam http://www.ceneo.pl/13797748s i mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i5 raczej nie da się kupić w tym budżecie zakładając, że dochodzi do tego jeszcze monitor oraz system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Skończyć tę wojnę i przepychankę o wyższości AMD nad Intelem i odwrotnie oraz Radeona nad GeForce i odwrotnie. Co człek to inna opinia i nic tego zmieni. Jeden będzie walczył za AMD niczym Kordian o Polskę, drugi będzie walczył za Intel niczym Car z Kordianem... Wybierz coś i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżbyś zapomniał, że AMD produkuje również NAJWYDAJNIEJSZE na świecie karty graficzne dedykowane specjalnie do gier? Gadasz jak mały dzieciak, który zachwycał się super hiper szybkim Pentium 4 bo taką papkę sprzedawali ludziom w sklepach. Oczywiście jest to ironia, bo jak każdy wie Athlony były znacząco wydajniejsze.

Cały czas moje słowa odnoszą się do ich procesorów, nie kart graficznych. Spędź tyle lat ile ja przy testach i forach, a potem podważaj ;) Mimo, że budżet wynosi ~2500 na skrzynkę można zbudować platformę wydajniejszą na Intelu niż AMD, ale widzę niektórym ciężko się z tym pogodzić. Za 2500 zbuduje platformę na przynajmniej i3 2120 + HD6850/GTX560, który ma wydajność Phenoma wykręconego na 4GHz - jaki jest sens kupna Phenoma? Poczytaj sobie choćby "polecane zestawy komputerowe" - jak sądzisz, dlaczego zniknęły stamtąd procesory od AMD?

 

PS. Jak już się pchać w AMD to tylko Phenoma 960T, który przy szczęściu pozwoli odblokować jeden lub dwa ukryte rdzenie. Na starcie ma niższe TDP (95W vs 125W) oraz lepsze OC

Edytowano przez ZooMpl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy, bo widzę schizek parę tutaj : )

 

krk - pójdzie. Wszystko nowe w Full HD idą na Athlon II X3 @ Phenom X4 3GHz, do tego... Radeon 4850. Konsole skutecznie hamują, a BF3 że nie pójdzie w super total efektach? NA NICZYM nie pójdzie, chyba, że kartach za 1200zł, a te się nie opłacają.

 

tia... prosty test

 

http://pclab.pl/art49195-14.html

 

 

kart z wyższej półki zobacz na fpsy, na wspomnianym przez Ciebie radku miał byś z max 15pfs

 

w dodatku platforma testowa to Core i7-2600K @ 4700 MHz, OCZ Vertex 3 120 GB Corsair Vengeance DDR3-1866 2 × 4 GB@1866 MHz 9-10-9-27 2T a nie jakiś Phenom albo Athlon....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie 5 lat siedziałem w ekstremalnym o/c. Dobiłem kilkanaście płyt, na stanie jeszcze mam fc, które robie nadal na zamówienie z tymże od ryby zamawiam podstawki. Kontenery również od niego kupowałem kiedyś. Takie moje małe hobby, więc chyba mogę podważać? ;) Tylko, że mi rodzice nic nie kupowali, sam zbierałem na procki, płyty a potem je odsprzedawałem.

 

to coś słaby OC "majster" z Ciebie, ja również się trochę zajmuję OC i do tego only Intel, AMD również się nadaję jednak topowe wyniki to tylko intel.

 

To mój wynik OC wyżej wspomnianego i5 2500K na 5GHz na powietrzu http://zapodaj.net/2737b866b6ec.jpg.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przeczytanych postów nic już z tego nie rozumiem ..... Zaczęła się kłótnia o procesory itp.

Prosiłbym o stosowanie się do tego wzoru, wtedy będę wiedział chociaż co i jak ....

Pozdrawiam.

 

Mointor:

Procesor:

Płyta główna:

Pamięć RAM:

Karta graficzna:

Dysk twardy:

Obudowa:

Zasilacz

Nagrywarka:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Borcio

odwiedź tą stronę co dałem wcześniej:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_maj_2012_poradnik_zakupowy

są tu ładne zestawy, układane przez społeczność forum. Nie musisz się bać że kupisz coś nieopłacalnego.

pozdrawiam

Kszysiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×