Skocz do zawartości
Infinity Tech

VPS'y w home.pl i ich łącze ?

Polecane posty

Dzisiaj czytając nowe wydanie PC World był artykuł o hostingu i przy VPS'ie z home.pl dali w opisie iż przepustowość łącza to 10 Gbps ... na stronie home.pl nie widzę informacji takiej , czy ktoś może mnie uświadomić jak to wygląda w rzeczywistości ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni mają linki 10G dla swojej całej infrastruktury. VPSy są zapewne ograniczone 100M lub 1G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porty na urządzeniach za dużo kosztują żeby dawac 10 Gbit/s na serwer hostujący VPSy, nie mówiąc o tym że w sytuacji kiedy cały Polski internet ma ~700 Gbit/s dawanie na pojedynczy serwer z VPSami 10 Gbit/s jest lekko bezcelowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku home.pl i ich infrastruktury(serwery VPS korzystają z zewnętrznej macierzy + jest to rozwiązanie ala "bladowe"), jest to wysoce prawdopodobne, że jest to zapięte na 10Gbit. Tym bardziej że jeden node pod VPS'y to maszyna z 2x16 corowy Opteron plus bardzo dużo ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mają to robione 10x2x16 w blade to jest szansa że mają to zapięte 10 Gbit/s ale nadal uważam że raczej jest to 4x 1 Gbit/s, pojedynczy VPS i tak nigdy nie zobaczy takiej prędkości dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koniec zagadek : > aktywowali mi VPS'a i jest konkretnie , mianowicie prędkości typu 300-500 Mbps wyciągam spokojnie , testuje na zdalnym pulpicie i torrentach , więc mam dosyć wiarygodny obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×