Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Serwisy na pirackich skryptach

Polecane posty

Gość

Witam Wszystkich

 

Chciałbym poruszyć kwestię pirackich skryptów forum. Ostatnio postanowiłem kupić licencję IP.Board, więc stąd taki temat. Postawię kilka nurtujących mnie pytań. Mam nadzieję, że dobrze trafiłem co do forum (co jak co, ale o hostingu). Na forach o tematyce na temat produktów vBulletin oraz IPS, a o innej były dosyć stronnicze lub subiektywne.

 

Czytając wiele forów natknąłem się na ostre słowa krytyki na tych którzy mieli kontakt z ze skryptami typu nulled. Podobno grożą sprawami w sądzie, karami, czyszczeniem kont FTP etc. Wśród tych wszystkich komentarzy nie natknąłem się na jakikolwiek przykład, że coś takiego miało miejsce. Wiadomo mi, że wiele serwisów vBulletin lub IPB korzysta z wersji nulled. A jak do tego podchodzą firmy które obsługują takie serwisy (hostingi)? Czy IPS albo vBulletin "współpracuje" z hostingami wymieniając się informacjami na temat ich klientów? Na pewnym niedziałającym już forum spotkałem się ze z "polskim strażnikiem legalności licencji", którwy wygrażał się zablokowanie forum itp. . Wydaję się to bynajmniej zabawne gdyż IPS nie posiada oficjalnego polskiego wsparcia. Czy sam IPB czy vBulletin podchodzi do tej kwestii w naszym kraju, interesują się nami czy po prostu ulewają? Może sortują wg użytkowników - 50/500/5000 i wtedy reagują?

 

Mam nadzieję, że dowiem się nieco więcej od Was.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy hostingowe raczej nie blokują/czyszczą kont ftp po zgłoszeniu że ktoś ma nulleda, chyba że Firma otrzyma taki nakaz to się zastosuje a tak to nikt nie będzie ryzykował negatywną opinią wśród użytkowników bo ktoś tam sobie trzyma nulleda.

Z tego co wiem to IPS w Polsce się za bardzo nie interesuje nulledami bo jakoś nie słyszałem o takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm... tyli tutaj spcjalistów, a nikt nie zabiera glosu z małym wyjątkiem. Oprócze tego o co pytałem to może znacie jakieś dobrze prosperujące serwisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w ipb ale vb się doczepiają wysyłają maile do adminsitracji supportowałem pewne forum i przychodziły maile od vbulletin że używają nie swojej licencji nie pamiętam jakie konsekwencje wyciągneli z nich ale licencję zakupili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tyli tutaj spcjalistów, a nikt nie zabiera glosu z małym wyjątkiem. Oprócze tego o co pytałem to może znacie jakieś dobrze prosperujące serwisy?

 

Specjalistę stać na skrypt IPB i specjalista wie co to ciężka praca i, że kolegów "po fachu" się nie okrada. Ten temat jest raczej na jakieś forum gimnazjalne.

Oczywiście nikt nie będzie blokował takiej strony prewencyjnie, bo usługodawca nie ma prawa grzebać w plikach klienta, bez jego zgody.

Jeżeli natomiast byłoby zgłoszenie od właściciela skryptu, że owy jest używany nielegalnie usługodawca powinien zablokować konto i na ew. wniosek prokuratury wydać dane klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem na myśli to, że wiele osób tutaj prowadzi własne interesy i pewnie mieli coś wspólnego z tymi praktykami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyferek

Tym się martwić nie musi, bo nie każda firma dla 500 zł pozwałaby osobę, która jest niewypłacalna :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aha !!! czyli rozumiecie to tak, jakbym chciał podejść Was od tyłu i wypytać co się ze mną stanie, gdy wykryją piracki skrypt. Nic z tego moi drodzy, gdyż nie ma mam żadnego forum na IPB tylko SMF. Po prostu pytam, tak z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha !!! czyli rozumiecie to tak, jakbym chciał podejść Was od tyłu i wypytać co się ze mną stanie, gdy wykryją piracki skrypt. Nic z tego moi drodzy, gdyż nie ma mam żadnego forum na IPB tylko SMF. Po prostu pytam, tak z ciekawości.

 

Przecież ten skrypt kosztuje grosze. Jak cię na niego nie stać, to nie rozumiem po co piracić? Jest dużo darmowych rozwiązań. Jeżeli twój pomysł nie pozwala zarobić marnych paruset złotych, to też nawet nie wiem po co się za to zabierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadanie o sądach i blokadach jest śmieszne...Co jeszcze może vbulletin poda kogoś do Sądu Najwyższego? :rolleyes:

 

Są takie wersje nulled, że nie ma możliwości założenia blokady, zlokalizowania czy czego tam jeszcze.

 

Pisanie o tym, że skrypt VB czy IPB kosztuje grosze jest niepoważne jak dla mnie.

 

Ja jednak olewam VB i IPB bo dla mnie te skrypty to już nie to samo co kiedyś.

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są takie wersje nulled, że nie ma możliwości założenia blokady, zlokalizowania czy czego tam jeszcze.

 

Dobre, myślisz że IPS jak dostanie abuse to nie sprawdzi czy adres forum znajduje sie w ich bazie?

 

Oni nie muszą sprawdzac czy jest legalny skrypt, wystarczy że nie masz przypisanego adresu do licencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok tylko jakie jest prawdopodobieństwo takiego scenariusza? ;) Jak crack jest dobry to najprawdopodobniej vbulletin nigdy się o takim forum nie dowie.

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najprawdopodobniej vbulletin nigdy się o takim forum nie dowie.

Chyba, że trafi się jakiś życzliwy, który o tym im doniesie.

 

A odnośnie meritum tematu - to odpowiedzią jest ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Czyli w skrócie - żaden provider nie będzie sam ze swojego widzimisionizmu nic blokował.

Ale jeśli dostanie wiarygodny raport to niestety, ale będzie do tego zmuszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×