Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PanLinux

Którą kartę graficzną wybrać?

Polecane posty

Witam, chciałbym się zapytać którą byście mi radzili wybrać kartę graficzną: 2GB AMD Radeon HD 7730 czy 1gb NVIDIA Geforce GT 630M ? która jest bardziej wydajniejsza? ma posłużyć do gier FPS. Z góry dziękuje za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Radkach zawsze patrz na drugą parę cyfr. Pierwsze dwie cyfry to linia, trzecia i czwarta to "model". W związku z tym np. 7590 będzie wydajniejsza od 7730.

Do gierek polecam GF, wydajność w grach jest w większości przypadków nieco lepsza, szczególnie, że wiele tytułów korzysta z silników optymalizowanych pod GF właśnie. Sam wolę Radki ze względu na wierniejsze odwzorowywanie kolorów i lepsze dekodowanie wideo, jednak gdybym miał budować jakiś "game rig", to tylko na GeForce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

d.v - z tego co powiedziałeś to wynika ze 7730 jest mocniejsze:)

pierwsza cyferka to jest "generacja"

druga teoretycznie to jest jakby sektor rynku - przynajmniej kiedyś tak było- jak był HDx6xx to były karty takie dla mniej zamożnych a HDx8xxx to już były układy z najwyższej półki - tera doszła chyba hdx9xx - cokolwiek to znaczy:)

 

Te wierniejsze odwzorowanie kolorów to nie skończyło się gdzieś na radeonach 9x00?:) Tak mi się jakoś zdawało:)

 

ogólnie to podałeś kartę 630M czyli mobilną. z tego co kojarzę to w google jak wpiszesz "ranking mobilnych kart graficznych" to będziesz miał taką fajną stronę gdzie są wyniki praktycznie wszystkich kart mobilnych w popularnych benchmarkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kupowałem GF, ale któregoś dnia postanowiłem się skusić na Radeona 6850 i żałuje, że kupiłem. Na początku były problemy z overscanningiem, ale to poprawili w sterownikach, a po paru miesiącach obraz zaczął "mrugać". Czasem po prostu obraz znika na ułamek sekundy, strasznie denerwujące. I do tego grzeje się... Nigdy więcej. Z tego co widziałem na forach to pełno ludzi ma takie problemy z Radeonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×