Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
draker

PHP-FPM - timeout

Polecane posty

Witam

 

Korzystam z Nginx'a oraz php5-fpm. Posiadam jeden skrypt php, który wykonuje się ponad dwie minuty (pobieranie plików z zewnętrznego serwera i ich zapisywanie). Na Litespeedzie i jego php wszystko działało komfortowo, lecz po przejściu na nowy webserwer tak już nie jest. Po 60 sekundach od "odpalenia" skryptu występuje błąd 504 Bad Gateway Time-out. Nie wiem już, co trzeba zmienić, bo chyba konfiguracja jest OK. w php.ini mam max_execution_time i max_input_time ustawione na 180s. W /etc/php5/fpm/pool.d/ - request_terminate_timeout = 180s. Więcej porad w Google nie znalazłem. W logach php-fpm nie ma niczego dziwnego, pisze tylko, że loguje długi request i tyle. Natomiast w error.log nginx'a jest tylko to:

 

[error] 17644#0: *7433786 upstream timed out (110: Connection timed out) while reading response header from upstream, client: 178.42.218.87, server: modbase.pl, request: "POST /download/wyslij-plik HTTP/1.1", upstream: "fastcgi://127.0.0.1:9000", host: "modbase.pl", referrer: "http://modbase.pl/download/wyslij-plik"

 

Gdzie szukać powodu błędu? Wydaje mi się, ze to chyba php-fpm odpowiada za te timeouty, ale już niczego nie znalazłem w konfiguracji.

 

Oho, temat założony zbyt szybko. Całkowicie źle szukałem, to jednak nginx odpowiadał za tego timeouta. Teraz moja konfiguracja nginx'a (konkretnie odpowiadająca za pliki php) wygląda tak i jest OK:


       location ~ .*.php$ {
fastcgi_connect_timeout 180;
fastcgi_send_timeout 180;
fastcgi_read_timeout 180;
[...]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×