Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Nowość na WHT - pole tematów

Polecane posty

Mi się wydaje że to była ironia, czy nie? Może źle wyczułem? :D

Nie... tu akurat było całkiem poważnie

 

Nie wiem czy komuś będzie się chciało przewertować 10 stron w poszukiwaniu tematów, poza tym bałagan sie wtedy zrobi.

To zdecydowanie nie jest dobre rozwiązanie. Jeden moderowany wątek awarii = awarie w jednej firmie, w ten sposób będzie porządek, a czytający uzyska w miarę przejrzysty obraz pracy hostingów i zachowań ich administracji. Nie twierdzę, że to będzie przełożenie 1:1, ale z pewnością jakiś tam obraz da.

 

Zakładanie dziesiątków wątków na temat czegokolwiek, w tym również awarii w jednej firmie jest totalnym nieporozumieniem i to nie z punktu widzenia moderacji, tylko osób czytających forum. Dla danej firm może to być całkiem kuszące, bo przecież znikają w czeluściach forum stare informacje dotyczące awarii w ich serwerowniach. Ale chyba nie o to chodzi, prawda?

A tak to ma 10 stron, w których 3/4 to pierdoły w stylu - mi też nie działa, a mi działa, a mi znów padło, ale inni twierdzą, że chyba jednak nie... A informacji, że już przestało niedziałać (czyt. awaria usunięta) to nigdzie doszukać się nie można...

 

A tak to jeśli 1t=1a, to ktoś (nawet i bez wydumanych mechanizmów) zapuści forumową szukajkę po tym jednym forum dyskusyjnym i frazie nazwy firmy i będzie w ilości miał jako takie odwzorowanie. Bo teraz jedna firma ma temat na 10 stron... gdzie 5 to dywagacje na temat jednej awarii ;) a inna ma strony dwie, ale z informacjami co dwa dni, że coś tam pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłby jeden temat ale każdy post w nim zawarty powinien zawierać ping/traceroute, ot taki wymóg i załatwiłby spamerów.

1 temat = jedna awaria to będzie jeszcze większy spam np. patrząc na ostatnie częste ataki głównie na netdc, gdzie przez ostatni miesiąc chyba nie było tygodnia żeby ktoś nie napisał, to gdyby zastosować jeden temat na każdą awarię to by się nam nawaliło tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Rzeczywiście to jest dobry pomysł.

 

Co do monitoringu uptime to jest w planach ale jest tyle samo przeciwników co zwolenników.

 

Tomek wyklika to pole, że dodawać można tylko posty z ping / tracert ale co jeśli serwer odpowiada, a np. nie działa baza danych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej screen z problemem? Przykładowo strony niedziałającej, bo baza nie działa lub cmd z tracert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomek wyklika to pole, że dodawać można tylko posty z ping / tracert ale co jeśli serwer odpowiada, a np. nie działa baza danych ?

No ale przecież to jest jasne jak słońce...

Host is down sugeruje calkowita awarie serwera(ow).

Jak ktos jest niezadowolony z wolnego wczytywania sie stron, chwilowych przeciazen serwerow SQL, to ma od tego odpowiednie tematy (opinie o firmie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Może niezbyt jasno to napisałem - nie działa całkowicie serwer mysql wobec czego strona nie działa. Ale ok, potraktujmy to w ten sposób, że to całkowita awaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×