Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Elber

DA + phpmyadmin i roundbuce jako subdomena a nie alias

Polecane posty

Witam,

 

mam kilka pytań odnośnie DA gdyż spory czas się nim nie bawiłem a ma kilka małych rebusów :)

 

1. DA standardowo zezwala na dostęp do phpmyadmina i roudcube jako alias do wszystkich domen /phpmyadmin etc ... (aliasy można zdefiniować w pliku (nie pamiętam teraz dokładnej nazwy ale to jest obojętne))

A jak zrobić aby phpmyadmin był jako subdomena tylko do jednej domeny ? Mam utworzyć ręcznie nowy virtualhost z tą subdomenę ? Czy jakoś inaczej się to robi ? Jak tak to jakie ustawienia ten virtualhost powinien mieć ?

 

2. Gdzie zmienia się e-maila z którego DA wysyła nowemu użytkownikowi dane do konta, oraz gdzie zmienia się treść tej wiadomości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W paczce z językiem polskim do DA masz opis jak to wygląda z tymi wiadomościami powitalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że wysyła z adresu, który jest wpisany w panel dla administratora - administrator / Lista administratorów, klikasz w danego administratora a potem przycisk dane użytkownika i tam jest adres e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Tomku, ja strzelam że mu chodzi o maila dopisanego do virtualhosta, czyli coś w stylu "hostmaster@domena.pl"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w vhoscie jest webmaster@domena.pl a maile są wysyłane z adresu nazwa_konta@nazwa_hostname i szukam dlaczego tak jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×