Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Propozycja zmiany w regulaminie

Polecane posty

Gość Pokuć

Jako że ostatnio pojawia się znaczna ilość tematów, gdzie wszelakiego rodzaju majstry, koderzy etc. oferują się ze swoimi usługami, mam propozycję. Mianowicie chodzi o to aby w regulaminie znalazł się zapis który będzie wymuszał na autorach którzy chcą swoje usługi reklamować na WHT podania linku do portfolio, względnie linki do kilku wykonanych projektów. Coś jak jest ze zleceniami gdzie trzeba podać budżet. Bo taki jeden z drugim napisze ładny post, ktoś się skusi a potem się okazuje że grafika może i ładna ale kodowanie na walidatorach sypie litaniem błędów.

 

Liczę na rzeczową dyskusję na ten temat i na pozytywne rozpatrzenie w/w propozycji. Na aktywniejszy udział Administracji w dyskusji także :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak są to usługi np. zaplecze lub administracyjne dajmy na to serwerem czy czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@N0Name, w takim przypadku jakieś referencje, lista serwerów którymi się administrowało, jakaś weryfikacja przez Administrację... na to jest sposób i idzie to rozwiązać. Portfolio nie musi zawierać tylko prac graficznych, może zawierać także inne usługi w tym właśnie administrację, zaplecza etc. :)

 

@bolek10, za co ten minus niby jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Notka o tym że trzeba robić tak a tak, może żeby się doklejało na zielono tak jak teraz w dziale Oferty. Albo w oknie pisania tematu, potem tylko sukcesywnie kasować niezgodne tematy, dawać pouczenia, na końcu pewnie będzie się trzeba z kilkoma użytkownikami pożegnać. Ale chodzi o to żeby w regulaminie była jakaś podstawa na jaką można by się powoływać. Bo to że admin ma zawsze rację to wiemy, to że w przypadku innego zdania -> patrz punkt pierwszy to też smile.png

Edytowano przez Pawel_15 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek10

 

@bolek10, za co ten minus niby jest ?

Po prostu nie podoba mi się ten pomysł, na rynku jest wielu ludzi znających się na 'robocie', robiących naprawdę cuda z niczego i na prawdę dużo z nich nie posiada własnej strony www czy portfolio, posiadają tylko kontakty do zleceniodawców jako ewentualne 'portfolio'. Właśnie dla tego nie podoba mi się pomysł, nie można skreślać jakiegoś człowieka dla tego że nie ma własnego portfolio.

Zaznaczam że jest to tylko moja opinia i innym może się nie spodobać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciwny tego typu zapisom, często przy administracji są podpisywane umowy poufności które wykluczają podawanie/prowadzenie portfolio, do tego informacja nie wydaje mi się być obowiązkowa, będzie blokowała wchodzenie nowych ludzi na forum i zamieszczanie ofert, tego portfolio i tak nikt nie sprawdzi czy jest prawdziwe...

 

lepiej wprowadzić obowiązek w przypadku administracji podania ceny za godzinę pracy i formy działalności... czegoś co można porównać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@bolek10, dzięki za wyjaśnienie, myślałem że minus dany ot tak sobie, nie bo nie, żeby autora tematu wkurzyć biggrin.png Teraz jest wyjaśnione dlaczego jesteś na nie.

 

W poście #6 napisałem że można to wszystko odpowiednio rozwiązać. Jeżeli grafik/ koder/ majster nie ma swojego portfolio jako swoją stronę to ładnie zapodaje linkami do prac które zrobił. To chyba nie jest nic tajnego. Wtedy jest podparcie poprzez linki do prac przez siebie wykonanych. Nie muszą to nawet być prace w wersji produkcyjnej, wystarczy screen...

 

@theONE, przy administracji sprawa wygląda nieco inaczej i często się komplikuje się. Tutaj się w pełni zgadzam. Ale to też by szło rozwiązać. Jeżeli nie ma umowy o poufności to problemu nie ma, wystarczą referencję na podparcie swoich racji. Jeżeli jest ów podpisana to trzeba wykombinowac jak to wszystko rozegrać ażeby było dobrze. Może referencje tylko dla wąskiej grupy adminów gdzie będzie pewność że żaden się nie wygada (chyba że geekbeer :) ) od osób dla których świadczone są usługi. Wszystko idzie zrobić żeby było OK, trzeba tylko dobre rozwiązanie znaleźć i wdrożyć :)

 

Co do podawania cen za godzinę pracy/ dłuższa współpraca i forma działalności to jestem jak najbardziej za i się z tym zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×