Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marmat00

IPv6 a porty

Polecane posty

Witam

Niestety chyba nie doczekam się tego kiedy mój ISP to jest UPC przestawi się na IPv6 więc postanowiłem zastosować tunele ip. Z tego powodu mam takie pytanie. W sieci IPv4 mając 1 IP mogę tylko 1 komputer ustawić na DMZ tak aby był widoczny na zewnątrz a jak ustawie tunelowanie IPv6 do każdego komputera na LAN to czy (przyjmijmy port 22) każdy z nich będzie widoczny na zewnątrz czy tylko ten z DMZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od specyfikacji tunelu, kazdy bedzie widoczny, bo jak sama nazwa wskazuje IPv6 sie tuneluje po IPv4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla większości tuneli NIE.

Wynika to z tego, że owe większość tuneli to enkapsulacja pakietów, gdzie w ramce jest podawany specyficzny typ protokołu (czyli - nie tcp, nie udp, nie icmp, a np. GRE / IPv6-IP). Wniosek z tego taki, że kilku tunelów na jednym zewnętrznym adresie IP nie zrobisz, bo nie istnieje w takim przypadku takie pojęcie jak PORT.

 

Najprościej będzie ci postawić swój router brzegowy, który tunelem dostanie główny adres IPv6, a na drugim interfejsie (LAN) skonfigurujesz sobie routowaną przez niego dodatkową podsieć (i sixxs i hurricane dają owe dodatkowe podsieci).

 

Możesz ewentualnie poszukać jakiegoś providera dającego tunele w wyższych warstwach (np. gogo6 dające IPv6-over-UDPv4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×