Skocz do zawartości
oski225

[vps/dedykowany] 1gbit/5tb | 1gb ram | 50gb hdd - poszukiwany

Polecane posty

Witam,

poszukuje VPSa lub serwer dedykowany o mniej więcej takiej specyfikacji:

 

Procesor: 2x2ghz

Ram: 1gb

Dysk: 50gb

Łącze: Transfer ok. 5tb/miesiąc i prędkość 1gbit - zależy mi na takiej rurce, ponieważ już w tym momencie serwis w godzinach szczytu zajmuje ok. 150mb/s (przez ok. 1,5h dziennie). a przez resztę dnia obciążenie nie przekracza 10mb/s

 

Lokalizacja: Niemcy albo Holandia z racji tego, że zależy mi na dość niskim pingu do Polski, a te lokalizacje dobrze się sprawują smile.png

 

W tym momencie w oko wpadły mi oferty:

 

hosthatch.com (pakiety 10gbitowe)

 

oraz

 

edis.at (austria - 1gbit)

 

jednakże w tym drugim przypadku miałem okazję przetestować najtańszy serwer i nie mam miłych przeżyć - na niewymagającym skrypcie VPS ciągle łapał zwiechy. Rozumiem jednak, że pakiet najtańszy nie może się równać z droższymi więc dalej tą firmę biorę pod uwagę, czekam jednak na wasze opinie smile.png

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc smile.png

Edytowano przez oski225 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z naszej oferty polecam UKS1: http://www.mzone-net.eu/index.php?d=dedykowane

Serwery kolokowane w Wielkiej Brytanii, port 100Mbps (1Gbps w opcji płatnej).

Serwery Supermicro, support 24/7. Możliwość dodania opcji zarządzania serwerem.

 

Możemy przygotować także inną dowolną konfigurację, także na markowych serwerach Dell.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za oferty, jednak wydaje mi się, że każdy z tych serwerów jest ponad moje oczekiwania :)

 

Wydaje mi się, że w najbliższym czasie mimo wszystko skrypty umieszczone na serwerze nie zajmą więcej nić 1-1,5gbit ramu i 40gb dysku, a parametry na podanych przez was stronach są kilkukrotnie wyższe. Oczywiście pewnie z czasem, jak serwis się rozrośnie, takie serwery będą idealne, ale póki co nie jestem pewien czy jest sens dopłacać już teraz za zasoby, które przydadzą się za 6 miesięcy.

 

Mzone - szczerze mówiąc akurat lokalizacji w Wielkiej Brytanii nie brałem pod uwagę, ale oferta wygląda dość ciekawie.

Mógłbyś podać jakiś adres ip do pingu i plik testowy do pobrania? :) I jaka jest gwarantowana przepustowość łączy na podanych maszynach przy rurce 1gbit?

 

Dziękuję jeszcze raz za oferty @Kamikadze i Mzone - czekam na więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mzone - szczerze mówiąc akurat lokalizacji w Wielkiej Brytanii nie brałem pod uwagę, ale oferta wygląda dość ciekawie.

Chętnie bym zaproponował CI serwer VPS, jednak jak podałeś w poście oczekujesz transferu ponad 5TB na miesiąc.

Łącze rzędu 1Gbps i taka ilość przepływu danych to już raczej serwer dedykowany. Moim zdaniem bardzo ciężko Ci będzie znaleźć VPS z takim transferem.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zawsze możesz podzielić serwer na kilka mniejszych (jeżeli masz kilka IP) i np. odsprzedać jakiegoś VPSa kolegom, znajomym itp.

 

Czasem to dobre wyjście bo koszty ci się zmniejszają smile.png

 

 

Edit:

 

Chyba że teraz kupisz kilka serwerów VPS i równomiernie rozłożysz ruch na tych serwerach. Może to być najlepszym Twoim rozwiązaniem smile.png

 

 

Edit2:

 

Nie testowałem ale luknij na tę ofertę: http://www.kimsufi.pl/vks/ może ktoś kto korzystał z niej się wypowie :)

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz podzielić serwer na kilka mniejszych (jeżeli masz kilka IP) i np. odsprzedać jakiegoś VPSa kolegom, znajomym itp.

 

Czasem to dobre wyjście bo koszty ci się zmniejszają smile.png

 

Jest to jakaś opcja, ale mimo wszystko musiałbym wtedy co miesiąc bawić się w zbieranie opłat od innych, szukaniu "nowych znajomych" itp. tongue.png

 

Nie testowałem ale luknij na tę ofertę: http://www.kimsufi.pl/vks/ może ktoś kto korzystał z niej się wypowie smile.png

 

Tutaj akurat nie jestem pewien, czy są w stanie zaoferować mi przepustowość 1gbit.

 

Chyba że teraz kupisz kilka serwerów VPS i równomiernie rozłożysz ruch na tych serwerach. Może to być najlepszym Twoim rozwiązaniem smile.png

 

To jest chyba faktycznie najlepsze rozwiązanie w tym momencie. Jeśli nie znajdę jakiejś zaufanej firmy spełniającej moje wymagania w serwerach VPS to jest to nawet moje jedyne rozwiązanie biggrin.png

 

Zastanawia mnie jedynie firma HostHatch.com - oferte mają idealnie dopasowaną do mnie, ale nie chce mi się wierzyć, że w tak niskiej cenie są w stanie spełnić moje oczekiwania.

 

Chyba zastanowię się nad najtańszą pozycją ze 100tb.com , bo z tego, co teraz czytam, zbierają same pozytywne opinie . Ewentualnie zrobię tak, jak zaproponował @Kamikadze i podzielę ruch na kilka VPSów, jest to chyba faktycznie jedyne obejście przed wykupowaniem serwera dedykowanego smile.png

 

Dzięki za pomoc chłopaki - może ktoś jeszcze się wypowie? biggrin.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które mają serwer w tamtej lokalizacji nie narzekają na niestabilność łącz. Poza tym wkrótce będziemy lekko odświeżać tą ofertę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ceny u Miłosza nie są wysokie w tej ofercie... (łącze z Polski są drogie :D ) pytanie tylko jakie by było faktyczne łącze, które możesz wykorzystać.

 

Może by ci ułożył jakąś specjalną ofertę jak ładnie poprosisz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby, które mają serwer w tamtej lokalizacji nie narzekają na niestabilność łącz. Poza tym wkrótce będziemy lekko odświeżać tą ofertę smile.png

 

O, a mógłbyś podać więcej szczegółów, przyznam, że oferta b. dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jaki budzet ma Pan na to przeznaczony?

 

Pozdrawiam,

Dino Strzeminski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×