Skocz do zawartości
Kolopik

Kupię kimsufi 2G z lepszym procesorem

Polecane posty

Witam, kupię serwer z oferty Kimsufi.pl 2G. Proszę o oferty serwerów z lepszym procesorem, niż ten gwarantowany na stronie ;) Oferty w temacie bądź PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zawsze dają dużo lepszy procek od tego gwarantowanego. Chyba lepiej zaryzykować te 60 zł niż kupować od kogoś przechodzony (jeszcze bardziej :P) sprzęt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zawsze dają dużo lepszy procek od tego gwarantowanego. Chyba lepiej zaryzykować te 60 zł niż kupować od kogoś przechodzony (jeszcze bardziej tongue.png) sprzęt smile.png

No właśnie troszkę się boję, bo kiedyś trafiłem na jakiegoś celerona 1.6 :D Masakrycznie to działało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo było Atomów D425 , co tym razem otwierasz ?

 

Darmowy hosting ct9.pl - zapraszam!

 

Pienio69, nie bardzo, musi to być 2G, bo jest niedrogi ;) Muszę tam przenieść z 2-3 stronki z niewielkim ruchem, więc będzie jak ulał. Chyba zaryzykuję i zamówię bezpośrednio w kimsufi, bo czas goni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

celuj wieczorami i w nocy, w tych godzinach dają Atomy N2800. od rana nie ma co brać, bo dużo celeronów 1.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

celuj wieczorami i w nocy, w tych godzinach dają Atomy N2800. od rana nie ma co brać, bo dużo celeronów 1.2

Serio tak jest? czy po prostu tobie się trafiło ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak poza tematem:

 

Darmowy hosting ct9.pl - zapraszam!

To była ironia?;p czasem ciężko mi to "wyczuć";p jeśli nie to rejestruje domene ct10.pl to pewnie za jakiś rok dwa będziesz ode mnie ją kupował;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio tak jest? czy po prostu tobie się trafiło ?smile.png

Serio, doświadczenie w losowaniu i kupowaniu kimsufi 2g w dużych ilościach...

Po prostu od rana w 'puli' są serwery które ktoś nie przedłużył(OVH w godzinach popołudniowych blokuje nieopłacone serwery), a jak wiadomo, czego się nie przedłuża? Słabych procesorów. Wieczorami kiedy wszystko stare i przechodzone jest sprzedane innym nieszczęśnikom do puli wchodzą serwery nowe(zazwyczaj Atomy N2800, często w dc w strasburgu).

 

To tylko taka moja teoria sprawdzona i oparta na testach i częstym zamawianiu.

 

Oczywiście są też inne czynniki, najlepiej kupować w takie dni w które można się domyśleć, że OVH ma większy popyt( większa szansa, że dostaniemy lepsze maszyny), czyli nie w weekendy np..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serio, doświadczenie w losowaniu i kupowaniu kimsufi 2g w dużych ilościach...

Po prostu od rana w 'puli' są serwery które ktoś nie przedłużył(OVH w godzinach popołudniowych blokuje nieopłacone serwery), a jak wiadomo, czego się nie przedłuża? Słabych procesorów. Wieczorami kiedy wszystko stare i przechodzone jest sprzedane innym nieszczęśnikom do puli wchodzą serwery nowe(zazwyczaj Atomy N2800, często w dc w strasburgu).

 

To tylko taka moja teoria sprawdzona i oparta na testach i częstym zamawianiu.

 

Oczywiście są też inne czynniki, najlepiej kupować w takie dni w które można się domyśleć, że OVH ma większy popyt( większa szansa, że dostaniemy lepsze maszyny), czyli nie w weekendy np..

Trafił mi się właśnie N2800. Dzięki wielkie za wskazówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tak troszkę offtop - jak wydajność tych nowych atomów ma się do np. takich core 2 duo - zegar w zegar jest podobna? bo z tego co kojarzę to w tych pierwszych atomach nie było czegoś odpowiedzialnego bodajże za kolejkowanie zadań czy coś (kiedyś czytałem, mogę się mylić - przez to był duży pobór prądu więc to wywalili;p) i ich wydajność była na poziomie celeronów z połowę mniejszym taktowaniem - jakiś netbook miał starego celerona chyba 600mhz a w nowszych seriach miał atoma i podobno wydajnością się nie rózniły tylko długością pracy na baterii. Tak coś kiedyś czytałem. Dawno to było więc mogłem coś pomieszać;p jak to jest teraz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sądziłem, że 2G może się nadawać do czegoś lepszego niż backupy. Najlepiej zamówić conajmniej dwa z kaskadową synchronizacją i ma się sporo miejsca tanim kosztem i na pewno jest bezpieczniejsze niż np. dedyk z raid, bo każda cześć sprzętu jest conajmniej zdublowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak byś zobaczył jakiego ja sprzętu do swoich projektów używam to byś się za głowę złapał :)

 

Przy moich serwerach kimsufi 2G to rakieta z wyższej półki...

 

 

Moim zdaniem do takiego serwera można dużo zastosowań znaleźć poza backupem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronę z obrazkami jest idealny wink.png Nie martwię się o transfer ani pojemność wink.png

Teoretycznie do wielu zastosować się nadaje, w praktyce tak też jest, głównie chodzi tutaj o projekty łączo i dyskożerne. Rakieta nie jest, ale jak się lepsze procesory ma to w cale tak źle nie jest, chociaż dalej wąskim gardłem jest dysk i IO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×