Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
malit

Które firmy mozna nazwac hurtowniami domen?

Polecane posty

Mam pytanie,

z jakich firm najlepiej skorzystać rejestrując domeny (równiez globalne).

Nie chodzi mi pojedyńcze domeny tylko chcę skorzystać z usług większych firm gdyż zdaża mi się rejestrować ostatni wiąksza ilośc domen.

Które firmy mozna nazwac hurtowniami domen?

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zapraszam do nas - rejestrujemy za pośrednictwem firmy, w której jesteśmy udziałowcem (domainmaker) ok. 15.000 domen rocznie.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porownujac oferty "hurtownikow" nalezy sprawdzic w jaki sposob udostepniaja "authinfo" (czyli kod autoryzacyjny) ktory jest wymagany do zmiany rejestratora.

 

Najlepiej i najwygodniej jesli jest dostepny w panelu administracyjnym domeny, niekorzystnie jesli nalezy skladac dodatkowe papierowe wnioski lub liczyc na dobra wole infolini lub supportu.

 

Brak authinfo uniemozliwia szybka i bezbolesna zmiane rejestratora, dobry rejestrator nie powinnien bac sie udostepniac takiej informacji bezposrednio w panelu administracyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

authinfo chodzi tylko w registry ktore sa pod EPP

(.org.info.biz.pl). Pod .com.net (verisign-grs) nie

ma authinfo. Verisign-grs przejdzie na EPP na

poczatku 2005 ale RRP bedzie jeszcze urzywany.

 

Registrar maja obligacje przez ICANN udostepniaja

authinfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oles, jak najbardziej masz racje, jednak nie zapominajmy, ze zapewne 80% domen obslugiwanych przez firmy polskie to jednak zakonczone .pl, a w tym przypadku rejestratorzy sa zobligowaniu do udostepniania authinfo, brak takiej informacji w panelu administracyjnym i dodatkowa droga poprzez faksy, etc. jest jedynie specjalnie tworzonym utrudnieniem dla posiadacza domeny w celu jak najdluzszego utrzymania jej u rejestratora.

 

Z tego powodu uwazam, ze nalezy BARDZO uwaznie sprawdzac nie tylko cene rejestracji, ale takze utrzymania w kolejnych latach oraz dostepnosci authinfo (najlepiej aby byl zawsze dostepny w panelu informacyjnym).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Zapraszam do nas - rejestrujemy za pośrednictwem firmy, w której jesteśmy udziałowcem (domainmaker) ok. 15.000 domen rocznie.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Witam serdecznie,

Dziwi mnie fakt, iż uważacie się Państwo za udziałowca firmy DomainMaker. Jestem pracownikiem i z moich skromnych informacji oraz z informacji Krajowego Rejestru Sądowego nie wynika, iż jesteście oraz , iż nie byliscie Państwo, w tym czasie(21.10.2004) współwłaścicielem w/w firmy. Nie wiem czym jest uwarunkowana wypowiedź, ale powtarzam z publicznych informacji wynika jasno, iż nie jesteście Państwo udziałowcem DomainMaker. Prosze o sprostowanie lub usunięcie tego wpisu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie "Gugol".

 

Fakt, złe słowo - nasza firma posiada spory udział w liczbie rejestrowanych przez dm domen a w owym czasie (październik) przymierzała się do wspólnej inicjatywy. Juz na marginesie mówiąc to idea powstania inicjatywy dm, przez firmę której "jest Pan pracownikiem" powstała, gdy Pan jej pracownikiem na pewno nie był, jako że musiałby być Pan zatrudniony przeze mnie - ówczesnego współwłaściciela i prezesa firmy beeprovider.

 

Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Dziękuje najmocniej za sprostowanie wypowiedzi dotyczącej własności udziałów w firmie DomainMaker Sp. z o.o.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kody authinfo dla domeny i kontaktu nie są udostępniane (i nie powinny być udostępniane) z 1 glownego powodu

 

Ktos lamie haslo do panelu i kradnie domeny, tak tak wiem mozna je odzyskac ale ile czasu zejdzie na ich odzyskanie?

 

2 powod jest taki ze nieliczni administratorzy sprzedjaa domeny taniej niz kupuja aby dostac rabat w nask, dlatego aby Zarobic chociaz na przedluzeniu nie wydaja authinfo za darmo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oles, jak najbardziej masz racje, jednak nie zapominajmy, ze zapewne 80% domen obslugiwanych przez firmy polskie to jednak zakonczone .pl, a w tym przypadku rejestratorzy sa zobligowaniu do udostepniania authinfo, brak takiej informacji w panelu administracyjnym i dodatkowa droga poprzez faksy, etc. jest jedynie specjalnie tworzonym utrudnieniem dla posiadacza domeny w celu jak najdluzszego utrzymania jej u rejestratora.

 

Z tego powodu uwazam, ze nalezy BARDZO uwaznie sprawdzac nie tylko cene rejestracji, ale takze utrzymania w kolejnych latach oraz dostepnosci authinfo (najlepiej aby byl zawsze dostepny w panelu informacyjnym).

 

Rozumiem. Ale taka polityka nie ma senu. Obsluga reczna kosztuje ! Klient lubi byc wolny :D

Pracujemy aktuanie nad .pl i bedzie to skonczone za 2-3 tygodnie. Zmiana dns, auth-info itd

w manager tylko z login/haslo. Zadne faxy, listy itd. Szybko i gratis.

 

Octave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×