Skocz do zawartości
Pienio69

Mailing do kupujących z Allegro

Polecane posty

Przez kilka lat zebrałem bazę kilkunastu tysięcy maili z Allegro, sa to maile osób, które kupiły na moich aukcjach. Na stronie o mnie w regulaminie mam wpis, że mogę wykorzystywać maile w celach marketingowych, a kupując na mojej aukcji, użytkownik wyraża na to zgodę. Czy w takim wypadku rozesłanie mailingu będzie zgodne z prawem? Nie narażę się tym na żadne konsekwencje?

 

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie bardzo. Użytkownicy rejestrują się na Allegro więc podlegają regulaminowi Allegro, a nie twoim jakim ty sobie napiszesz w "O mnie". Prawdę mówiąc, ja sam nigdy nie czytam, co użytkownicy piszą w "O mnie" i byłbym bardzo zły gdyby ktoś sprzedawał moje dane.

 

No i użytkownik kupujący na twoich aukcjach nie ma obowiązku czytać twojego regulaminu, bo tam nawet nie ma miejsca na żadne regulaminy. Jako, że się rejestruje na Allegro podlega tylko i wyłącznie jego regulaminowi, a nie tym, co sobie użytkownik wpisze w "O mnie".

 

Powinieneś uderzyć z tym pytaniem do Allegro, ponieważ nie możesz być ponad ich regulaminem.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru sprzedawać nigdzie swojej bazy, jest to po prostu baza zgromadzona przeze mnie, którą chcę wykorzystać do swoich celów :)

 

Nie chcę być ponad serwisem Allegro, jednak wydaje mi się, że sytuacja jest bardzo podobna do tej, jaką znamy ze sklepów internetowych. A co jeśli taki fragment dotyczący zgody na komunikację marketingową umieszczony byłby w treści aukcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych nie może być dorozumiana.

Czyli mówiąc łopatologicznie - użytkownik musi ŚWIADOMIE zaznaczyć jakiegoś checkboxa, że się na to zgadza,

a nie, że napiszesz gdzieś tam drobnym druczkiem i to jeszcze nie na stronie z przedmiotem, tylko na jakiejś nic nie znaczącej O_MNIE.

Myślisz, że jak byś tam dał zapis, że każdy kupujący ma oddać ci nerkę w prezencie, to był by w jakikolwiek sposób wiążący?

 

A co ci za to grozi... Zapewne permanentny ban na Allegro. Do tego postępowanie ze strony GIODO za niezarejestrowaną i nielegalną bazę danych osobowych. Bo w myśl prawa w przypadku owej aukcji dane możesz przetwarzać bez rejestracji, ale tylko w celach realizacji zamówienia. A rozsyłanie śmieciowych mailingów pod to już może nie podchodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... mailing ten byłby bardzo zbliżony do zakupów dokonanych przez użytkownika... ta sama tematyka etc..Każdy z użytkowników ma możliwość wypisania się w dowolnym momencie, ale wątpię w to, żeby nie byli osobami zainteresowanymi. W takim razie, czy mogę wysłać pytanie o możliwość przesłania oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz niektórzy sprzedający to po prostu buraki... Miałem ostatnio sytuacje że zamówiłem sobie zszywacz do 100 kartek. Wszystko Ok wchodze na dane do przelewu i nie ma... Po 2 dniach próśb mailowych + telefonicznych - przysłano mi na maila "Twoje konto zostało aktywowane na Strona-Sprzedającego.pl - aby zamówić proszę wybrać produkt do koszyka. Użyto moich danych z allegro bez pozwolenia i utworzono konto na swojej stronie. Allegro powinno takich sprzedawców od razu banować - zgłosiłem tą sprawę ale bez większego echa się odbiła...

 

Wiec jak widać wszystko można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to niezgodne z regulaminem allegro. Nie możesz wysyłać mailingu do tych osób tym bardziej reklamując swoją ofertę, stronę www czy inne swoje aukcje.

Zgodne z prawem- tak. Zgodne z zasadami allegro- nie. Jedno zgłoszenie i blokują Ci konto, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×