Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Cuma1555

Mini panel do serwera Cs 1.6 by Cuma

Polecane posty

Witam napisałem mini panel do serwera Cs 1.6 i chciałbym się nim z wami podzielić (przydatny jeżeli ktoś ma serwer na maszynie) znam tylko podstawy programowania na razie więc nie jest on mega jakiś, ważne że działa smile.png

 

A więc tak tworzymy katalog na maszynie w /var/www/ o jakiejś nazwie u mnie będzie to minipanel .

Do tego katalogu wrzucamy pliki panelu jak i pliki serwera ( pliki serwera nie mogą być w innym katalogu tylko razem z plikami panelu)

 

Pliki panelu:

 

index.php


<php>
<title> Mini panel by Cuma </title>

<center>
<a href="/minipanel/start.php">WLACZ SERWER</a>
<a href="/minipanel/stop.php">WYLACZ SERWER</a>
</center>

</php>

 

start.php

 


<php>
<center>
Serwer został wlaczony
<a href="/minipanel/">POWROT</a>
</center>

<!--?

exec("sh ./start.sh");

?-->

</php>

 

stop.php

 


<php>

<center>
Serwer zostal wylaczony
<a href="/minipanel/">POWROT</a>
</center>

<!--?

exec("sh ./stop.sh");

?-->

</php>

 

start.sh

 


#!/bin/sh

screen -A -m -d -S cs27016 ./hlds_run -game cstrike -ip NASZE_IP_MASZYNY +port 27016 -pingboost 3 -sys_ticrate 1150 +maxplayers 11 +map de_dust2 +exec server.cfg

cs27016-jest to id screena

 

stop.sh

 


#!/bin/bash

pkill -f cs27016

jak widać te ID wstawiliśmy do pliku start.sh

 

Pamiętaj o nadaniu atrybutów 777 dla tych plików!

 

Teraz tworzymy konto FTP do serwera:

useradd TWOJ_NICK -p HASLO -d /var/www/minipanel/ -s /bin/false

jak wiać podałem ścieżkę do naszego panelu jak i plików serwerowych" /var/www/minipanel/ "

jeżeli nie będzie działało hasło to zmień je wpisując:

passwd TWOJ_NICK

Pamiętaj jeszcze o nadaniu atrybutów dla katalogu w którym masz bo inaczej nie będzie się dało nić poprzez FTP wrzucić. Jak i musisz mieć zainstalowany screen jak i proftpd.

 

Oto video żeby wam pokazać że panel działa:

http://youtu.be/qGpwJGGQWN0

Pojawia się xhlds_intel ponieważ jest to w moim przypadku serwer X-HLDS.

 

W razie problemów proszę pisać na priv. Pozdrawiam smile.png

Edytowano przez Cuma1555 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno aby trafić na gamehostingtalk?

Trafiło, ale to jest chyba piaskownica tak? wiec można pisać na tematy nie związane z hostingiem , tak mi się wydaję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nic nadzwyczajnego :)

 

jeden dzień na gugle i można napisać taki sam :)

 

 

Popracuj trochę nad nim, ściągnij jakiś panel logowania i pododawaj możliwość instalacji, panel administracyjny, reinstalacja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście :) jeszcze przede mną długa droga :) Ten bardzo prosty panel napisałem dla tych którzy mają VPSa i na nim trzymają jakiś serwer bo lepiej wiadomo jest wejść na www niż logować się na ssh i wpisywać komendy :) o bashu mało wiem dlatego wszystko musi być w /var/www :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem czy ta wygoda warta jest pamięci pożeranej przez apacza ;-) Funkcjonalniej będzie na php-ssh2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oj nie wiem czy ta wygoda warta jest pamięci pożeranej przez apacza ;-) Funkcjonalniej będzie na php-ssh2.

 

Od czegoś musi zacząć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie wiem czy ta wygoda warta jest pamięci pożeranej przez apacza ;-) Funkcjonalniej będzie na php-ssh2.
Z tym że już niekoniecznie bezpieczniej. Chociaż obydwa sposoby mijają się z bezpieczeństwem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe no wiecie panowie ja dopiero zaczynam przygodę z php itp i starałem się tak to napisać posiadaną wiedzą (nie jest ona duża) żeby chociaż jakoś to działało biggrin.png. Oczywiście dziękuję za rady z tym "php-ssh2" w weekend poczytam trochę i spróbuję poprawić ten mini panel. smile.png Oczywiście jeszcze planuje ten panel urozmaicać.

Edytowano przez Cuma1555 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe no wiecie panowie ja dopiero zaczynam przygodę z php itp i starałem się tak to napisać posiadaną wiedzą (nie jest ona duża) żeby chociaż jakoś to działało biggrin.png. Oczywiście dziękuję za rady z tym "php-ssh2" w weekend poczytam trochę i spróbuję poprawić ten mini panel. smile.png Oczywiście jeszcze planuje ten panel urozmaicać.

Nie ty pierwszy, nie ostatni, próbujesz, będziesz rozwijał, a potem guzik z tego jest, bo nikomu z racji cennego czasu nie chce się rozwijać śmieciowych projektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ty pierwszy, nie ostatni, próbujesz, będziesz rozwijał, a potem guzik z tego jest, bo nikomu z racji cennego czasu nie chce się rozwijać śmieciowych projektów.

Dzięki za opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×