Skocz do zawartości
Igorek

Net się muli pod Ubuntu

Polecane posty

Mam 2 systemy na laptopie Windows 7 i ubuntu. Miałem 10.04 ale skasowałem i wgrałem najnowsze 12.04, net się tak niesamowicie siebie, wręcz się je......ie. Jak by działał z szybkością 256 kb, czego może to być wina, poczta na interi ponad 2 minuty sę w przeglądarce ładowała co na windowse trwa do 4-5 seukn góra 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, a jak nie to wrócę na starszą wersje, chodź w szkole nie ma problemów z tym systemem na starszych komputerach i tych trochęnowyszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z Ubuntu i kartą WiFi, transfery bywały na tragicznie niskim poziomie. Wina sterowników karty, po ich wymianie chodzi jak burza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MTU dobre jest ?

 

ifconfig eth0 mtu 1492

 

dla wifi

 

ifconfig wlan0 mtu 1492

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z natury właśnie ten system 12.04 ma problemy właśnie z przepustowością łącza.

lol? Pierwsze szłysze. A mam tą wersje na kilku maszynach.

 

Próbowaleś wyłączyć ipv6 jeśli nie używasz? Nieraz z tym jest problem przy resolvowaniu nazw. Nie wiedzieć czemu system próbuje najpierw po ipv6, które defacto i tak nie jest skonfigurowane w systemie i sieci. Wychwyciłem to kiedyś tcpdumpem jak szukałem przyczyny zamulania stron przy ładowaniu.

 

Co do wifi, to czasem atheros potrafi focha odstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz nie wiem, jak to sprawdzić, kiepskie mam pojęcie o linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako root edytuj /etc/sysctl.conf

i wpisz lub zmień jeśli już jest:

 

net.ipv6.conf.all.disable_ipv6 = 1
net.ipv6.conf.default.disable_ipv6 = 1
net.ipv6.conf.lo.disable_ipv6 = 1

 

Zmiany wprowadzasz wpisując sysctl -p lub restartując komputer. Najlepiej restartnij go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, nic to za bardzo nie dało, dodałem to, bo nie było, ale kompletnie żadnego efektu pobierałem plik to szło z prędkością 15 kb, sprawdzałem na połączeniu wifi oraz lan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie masz przypchanego łacza? Ping na zewnątrz sprawdzałeś? Z jakich lokalizacji próbowałeś ściągać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na windzie działa lux, mam neta z paly i router edimax 6200n, jednocześnie sprawdziałem na drugim lapku (XP), który działa non stop i wszystko jest lux, Zainstaluje go ponowni, z tym, że pościągam do niego wszystkie aktualizacje podczas instalacji, może to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluje go ponowni, z tym, że pościągam do niego wszystkie aktualizacje podczas instalacji, może to coś da.

 

A po co masz robić reinstalkę? Chyba że coś namieszałeś i juz nie pamiętasz co. Aktualizacje możesz sobie zainstalować na zainstalowanym systemie przecież.

 

Z natury właśnie ten system 12.04 ma problemy właśnie z przepustowością łącza.

 

Teoria z księżyca wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak korzystałem przez chwilę z ubuntu i miałem podobny problem... każda strona zanim wgl zaczęła się włączać mijało kilkanaście sekund nawet. W końcu zainstalowałem operę - w porównaniu do firefoxa to "niebo a ziemia" - nie wiem dlaczego tak było no ale... ;p strony włączały się od razu

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie przeglądarki Firefoxa oraz Chromium i na każdej do samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś się podłączyłem w szkole pod neta z TP działa dobrze okaże się w domu jak sprawdzę, może już zadziałała metoda miłosza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×