Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
RafoX

Domena z polskimi znakami

Polecane posty

a więc tak czy jest jakaś możliwość założyc np maila w domenie z pl znakami ? bo obecnie podpiełem domenę do panelu zakodowaną czyli xn--rubork -coś tam cos tam

i ok działa ale nie mam możliwości załozenia maila w domene takiej jak ja chcę czyli teks@cześć.pl

idzie jakoś to zrobić ?

panel to cpanel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można założyć skrzynkę na tej domenie, jednak mogą wystąpić małe problemy podczas, gdy użytkownicy będą wysyłali do Ciebie emaile. Zależy z jakich klientów pocztowych korzystają Ci użytkownicy, ponieważ nie wszystkie wspierają translację IDN. Jeden będzie mógł wysłać email do Ciebie na adres:

 

cześć.pl, a inny zaś na "xn--rubork -coś tam cos tam". Lepszym rozwiązaniem byłoby zarejestrować domenę nonIND.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można założyć skrzynkę na tej domenie, jednak mogą wystąpić małe problemy podczas, gdy użytkownicy będą wysyłali do Ciebie emaile. Zależy z jakich klientów pocztowych korzystają Ci użytkownicy, ponieważ nie wszystkie wspierają translację IDN. Jeden będzie mógł wysłać email do Ciebie na adres:

 

cześć.pl, a inny zaś na "xn--rubork -coś tam cos tam". Lepszym rozwiązaniem byłoby zarejestrować domenę nonIND.

a powiesz mi jak to zrobić ?

a to że lepiej taka domenę zarejestrować to ja wiem tylko ta co chciałem jest zarezerwowana a bez ogonków .pl jest na aukcji za 4500 tys więc tyle na domenę nie wywalę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj rozpędziłem się i nawet nie odpowiedziałem na Twoje pytanie. Prawdę mówiąc nigdy nie miałem domeny IDN i nie konfigurowałem poczty pod nią. Myślę jednak, że w Cpanelu powinieneś ząłożyć skrzynkę na zakodowanej domenie, czyli xn---blebleble. Możesz popróbować różne warianty ;)

 

Załóż skrzynkę testową z zakodowaną domenką i wyślij e-mail z osobnej skrzynki pod test@cześć.pl - może zagada :D Ja przynajmniej bym tak zrobił. Nie wiem, czy oprogramowanie, którym dysponujesz jest w stanie obsłużyć taką domenkę. No, chyba, że nie robi to różnicy, jak już pisałem pojęcia nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj rozpędziłem się i nawet nie odpowiedziałem na Twoje pytanie. Prawdę mówiąc nigdy nie miałem domeny IDN i nie konfigurowałem poczty pod nią. Myślę jednak, że w Cpanelu powinieneś ząłożyć skrzynkę na zakodowanej domenie, czyli xn---blebleble. Możesz popróbować różne warianty wink.png

 

Załóż skrzynkę testową z zakodowaną domenką i wyślij e-mail z osobnej skrzynki pod test@cześć.pl - może zagada biggrin.png Ja przynajmniej bym tak zrobił. Nie wiem, czy oprogramowanie, którym dysponujesz jest w stanie obsłużyć taką domenkę. No, chyba, że nie robi to różnicy, jak już pisałem pojęcia nie mam wink.png

a no tak zrobiłem ale z żadnego maila nie da rady wysłać wiadomości na test@cześć.pl czy to z onetu czy to z wp wysłałem też testowego maila z konta pocztowego xn--blebleb--ble co założyłem w cpanelu i jako nadawna na pocztę doonetu jest jednak właśnie xn--blebleb--ble a nie test@cześć.pl

@up

onet wydaje komunikat że nie rozpoznano adresu jak chcesz wysłać do test@cześć.pl

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poza tym dobrze mieć też tę samą domenę, ale w wersji bez ogonków, bo ludzie jednak odruchowo mogą wpisywać bez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dobrze mieć też tę samą domenę, ale w wersji bez ogonków, bo ludzie jednak odruchowo mogą wpisywać bez...

ehh chciałbym mieć ale koleś wystawił na aukcję tzn zrobił przekierowanie na cenę 4500

 

srubokrecik.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No wiem, ja bym w takim wypadku jednak zalecał zmianę domeny. No chyba, że pomysł jest wart 4,5 tysiaka (w ogóle 4500, a nie 4500000, jak to piszesz wyżej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ja bym w takim wypadku jednak zalecał zmianę domeny. No chyba, że pomysł jest wart 4,5 tysiaka (w ogóle 4500, a nie 4500000, jak to piszesz wyżej).

sorki mój błąd liczbach

pomysł jest wart ale nie 4500

koleś sprzedał tą domenę za 100 zł a ten teraz chce się dorobić

wysłałem mail napisał że może zbić do 3600

i tak masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki mój błąd liczbach

pomysł jest wart ale nie 4500

koleś sprzedał tą domenę za 100 zł a ten teraz chce się dorobić

wysłałem mail napisał że może zbić do 3600

i tak masakra...

Jak będziesz tak pisał publicznie to uwierz mi, że nie zejdzie z ceny. Widać, że Tobie zależy na domenie, a jemu na kasie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz tak pisał publicznie to uwierz mi, że nie zejdzie z ceny. Widać, że Tobie zależy na domenie, a jemu na kasie biggrin.png

e no spokojnie poradziłem sobie obeszło się bez pl wziełem eu a z domeny IDN zrobiłem przekierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×