Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dexieco

Laptop do obróbki Video

Polecane posty

Witam poszukuje Laptopa do obróbki Video. Co polecicie, cena do 4 tys i nowy, Jak ma się jakość w HP, moje takie oczekiwania :

Procesor - Intel i7

Ram - ~8 gb

Dysk - 750 gb .

Grafa napewno dedykowana

Napęd blu-ray .

matryca 17

 

Co polecicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje Laptopa do obróbki Video. Co polecicie, cena do 4 tys i nowy, Jak ma się jakość w HP, moje takie oczekiwania :

Procesor - Intel i7

Ram - ~8 gb

Dysk - 750 gb .

Grafa napewno dedykowana

Napęd blu-ray .

matryca 17

 

Co polecicie ?

 

Jeżeli ma to być faktycznie do pracy to odradzam laptop, zwłaszcza do 4 tys.

Edycja video jest bardzo wymagająca, zwłaszcza jeżeli to będziesz edytował 720/full hd.

W tej kwocie złożysz już dobrą i szybką maszynkę. Chyba że laptop to totalny wymóg, to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć pod uwagę fakt, że przy obróbce video, szczególnie HD zajmuje to trochę czasu, nawet na wydajnym sprzęcie, a co za tym idzie przez cały ten czas sprzęt wydziela duże ilości ciepła. Nowoczesne laptopy radzą sobie z tym całkiem dobrze na krótką metę, ale przy wysokim obciążeniu przez dłuższy okres czasu musi nastąpić zmęczenie materiału. Poza tym wydajność laptopa za 4k będzie porównywalna ze stacjonarnym za 2,5-3k (mówię tu o całym zestawie - komp, monitor, peryferia). Poza tym nawet najlepsze matryce 17" w lapach z wysokiej półki nie równają się z monitorami "wolnostojącymi".

A w ogóle to do 4k nie kupisz sensownego lapa spełniającego wszystkie wymagania. BR, 8GB RAMu, dysk 750GB... Może i ktoś to wszystko upchnie w takiej cenie, ale na pewno nie będzie to produkt wysokiej jakości, nie mówiąc już o matrycy -ta na pewno będzie przynajmniej średnia. Są lapy do 4k z dobrymi matrycami, ale mają po maks. 6GB RAMu, dyski 500-640GB i napędy DVD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet najlepsze matryce 17" w lapach z wysokiej półki nie równają się z monitorami "wolnostojącymi".

dokładne. Jednak od siostry słyszałem że u niej w wydawnictwie do obrabiania zdjęć wszyscy "wyżsi rangą" (czt. bogatsi) mają laptopy apple (imac, czy jak to tam się zwie) bo podobno mają jedne z lepszych matryc.

 

jeszcze co czytałem to przy obróbce video często stosują dyski w raid 0 bo im brakuje wydajności... a ty chcesz to oprzeć o jeden laptopowy dysk 5400 obr.(wątpie, żebyś za ta cene dostał lapka z dyskiem 7200 obr)

 

pozdrawiam

Kszysiu

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzieli poprzednicy, laptop do obróbki wideo to nieporozumienie, za 4 tyś kupić naprawdę super komputer i o wiele wiele potężniejszy. Nie polecałbym jednak patrzeć na kartę graficzną, jeśli chcesz używać CUDA lub podobnej technologii ATI to owszem silna karta może pomóc ale nie musi być jakaś bardzo silna, bardziej skupiłbym się na procesorze, pamięci.

 

Jeżeli jednak uparcie chcesz laptopa to ja bym wział tego http://www.esc.pl/pr...oducts_id=39778

Edytowano przez Nmar (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×