Skocz do zawartości
sshd

Problem z kontem z home.pl

Polecane posty

Mam taki problem mam konto na home.pl ( pomijając opinie ) ważna jest dostępność, ale od pewnego czasu ktoś dogrywa mi pliki.

Zakładałem iż to dziura w whmcs , dobra skasowałem całość , i tylko utworzyłem pusty plik index.html ( chmod 644 ) .

Po ok 2-3 dniach sytuacja się ponawia , tym razem zakładałem iż to wina może jakiegoś syfu na kompie skanowanie wszystkim czym się da i nic .

Wczoraj domenę przeniosłem na nowo utworzone konto ( testowe ) w home.pl ( wszystko robione z innego komputera na linux ) hasła 9 cyfrowe z generatora i dziś patrze znów mam pliki dograne ( załączam poniżej ).

Pomoc techniczna na chat mówi iż to nie wina po ich stronie , co dalej robić ? ( chciałem mieć domene poza moją maszyną ) jak by się coś stało to aby poczta działała.

W nazwa.pl nie było tego typu jazdy.

Jakieś macie pomysły ?

 

 

Pliki dogrywane poniżej dołączam.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

winscp lub filezilla wink.png

 

Od home.pl dostałem informację iż rozpoczęto procedurę audytu bezpieczeństwa po moim email bezpośrednio do administratorów.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj sobie kompa dokładnie. Na moje oko, masz coś u siebie.

 

Nie zapisuj haseł w kliencie, jeśli już musisz na kompie to KeePass sobie zainstaluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

home.pl nie korzysta z whmcs -> możesz spokojnie poprosić o logi serwera FTP - jeśli nic w nich nie będzie to oznacza, że nie jest to problem po Twojej stronie (sytuacja z pustym kontem i plikiem index.html).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z whmcs w jednej z domen co jakiś czas coś / ktoś dogrywał pliki mi i po czasie próbował zmieniać strone mi na hackowaną .

Na chwilę obecną mam wykaz już logów z połączeń do serwera, ale również po stronie administratora ( home.pl ) trwają prace o czym już dwa razy informowali mnie iż analizują konto. Na chwilę obecną komputer jest czysty jak zawsze, home wyczyściło konto i monitoruje.

 

 

------------

 

Problem wstępnie rozwiązany.

Domena ma podpięty certyfikat ssl ( na potrzeby whmcs ),na koncie testowym też prosiłem aby przenieśli certyfikat z poprzedniego konta, z informacji co otrzymałem problem jest po stronie IdeaWebServer ( www ). Myślę iż przeniosę konto gdzie indziej, zobaczymy co ostatecznie otrzymam za informacje.

Edytowano przez sshd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×