Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
europrezes

Z jakich firm wybierać? Niedrogi hosting pod parę portali w joomla

Polecane posty

Ceny dolara poszły w górę, dostałem więc motywację aby przenieść strony na polskie serwery.

Interesuje mnie jak najtańszy, ale zupełnie stabilny i z dobrym supportem hosting.

- potrzebuję 2-3 GB pojemności przy transferze do 40-50 GB

- najchętniej bez sztucznych limitów typu limit domen, e-maili na koncie

- z pełną możliwością zarządzania jak w innych firmach (zarządzanie dns, catchall itp. aby nie było poblokowanych opcji itp.)

- bez limitów na liczbę plików itp. (przenosiny serwisu z 38 tys. plików - portal w joomla)

- serwer który nie padnie na serwisach opartych o joomlę (bez zmuszających do szybkich upgradeów limitów CPU itp.)

- interesują mnie wyłącznie oferty ze znaną ceną przedłużeń (a nie promocja typu "pierwszy rok 1 zł a potem z ciebie zedrzemy" bo za niską cenę chciałbym zostać stałym klientem)

- interesuje mnie wyłącznie oferta typu "parę dni bez zobowiązań" abym mógł sprawdzić, czy po przeniesieniu wszystko działa tak, jak się spodziewałem

 

Zdaję sobie sprawę, że za niską cenę nie dostanę VPS-a z hotline 24h supportem itp. Niemniej chciałbym wybrać jakąś polską firmę, najchętniej jakaś mała jednoosobowa działalność korzystająca z serwerów firm typu Atman, nieździerająca za hosting, nieplanująca się zwijać z rynku za pół roku lub sprzedać "się" na allegro.

 

Wiem, że wielu z was prowadzi takie działalności więc proszę nie przesadzać z reklamami. Jeśli ktoś byłby tak miły i wskazał co najmniej kilka niezwiązanych ze sobą firm konkurencyjnych z których warto wybrać, to będę wdzięczny. Wówczas wyrobię sobie zdanie i coś wybiorę. Ile powinienem płacić rocznie jak na moje, niewysokie w tym przypadku, wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- najchętniej bez sztucznych limitów typu limit domen, e-maili na koncie

Zacznijmy może od tego, że sztuczny to jest brak limitów (jak powiedział pewien mądry pan, "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej") ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej kilka konkurencyjnych firm, znajdziesz po prawej stronie klikając w "zobacz cały ranking"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- potrzebuję 2-3 GB pojemności przy transferze do 40-50 GB

W tej chwili większość firm posiada takie pakiety, trochę większe wymagania dotyczące transferu niestety podnoszą nieznacznie cenę.

 

- najchętniej bez sztucznych limitów typu limit domen, e-maili na koncie

Nie podałeś swojego budżetu, więc niewiele można Ci doradzić. Większość droższych serwerów posiada te opcje nielimitowane.

 

- z pełną możliwością zarządzania jak w innych firmach (zarządzanie dns, catchall itp. aby nie było poblokowanych opcji itp.)

To już jest podstawa w ofertach na dzień dzisiejszy.

 

bez limitów na liczbę plików itp. (przenosiny serwisu z 38 tys. plików - portal w joomla)

Każdy serwer jest limitowany także w inny sposób, np poprzez limit obciążenia CPU. Tu musisz wybrać odpowiednią opcję do swojego serwisu nie tylko pod względem ilości plików na dysku.

 

- serwer który nie padnie na serwisach opartych o joomlę (bez zmuszających do szybkich upgradeów limitów CPU itp.)

Żaden serwer nie padnie o ile będzie monitorowany, niestety w takim przypadku możesz być zmuszony do wybrania odpowiedniego pakietu pod swój serwer.

 

- interesuje mnie wyłącznie oferta typu "parę dni bez zobowiązań" abym mógł sprawdzić, czy po przeniesieniu wszystko działa tak, jak się spodziewałem

Teraz już chyba wszystkie firmy oferują konto testowe na co najmniej 7 dni, warto przetestować kilka.

 

Zdaję sobie sprawę, że za niską cenę nie dostanę VPS-a z hotline 24h supportem itp. Niemniej chciałbym wybrać jakąś polską firmę, najchętniej jakaś mała jednoosobowa działalność korzystająca z serwerów firm typu Atman, nieździerająca za hosting, nieplanująca się zwijać z rynku za pół roku lub sprzedać "się" na allegro.

Nie sprecyzowałeś, czy to ma być VPS czy też shared hosting. Serwer root VPS dostaniesz już za 200 złotych rocznie. Przy dobrej firmie nie musisz nawet korzystać z supportu bo wszystko działa jak należy, tu jednak musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami administracji serwera (o ile tej wiedzy nie posiadasz). Na forum masz większość znanych firm, które są na rynku bardzo długi czas. Są to firmy sprawdzone i żadna z firm nie zniknie z dnia na dzień. Tu wystrzegaj się ofert na PW od nowych firm (jak by nie było zaczynają się wakacje) za dużo niższą cenę od ceny rynkowej. Niższa cena powoduje często obniżenie jakości (np. kosztem kopii zapasowej, której codzienne wykonanie jest bardzo drogie).

 

Podaj swój budżet, wtedy będziesz miał jakieś konkretne oferty.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webIQ oferuje pakiet SMALL za 19 zł netto rok, kolejne przedłużenia również, przestrzeń dyskowa: 5 GB, transfer nielimitowany, limitem jest jedynie liczba podpiętych domen: 5, ale cena bardzo dobra, ale jeśli bez limitu na domeny to mają pakiet MEDIUM za 89 zł netto / i 60 GB przestrzeni, reszta nielimitowana. Link: http://webiq.pl/Hosting-Łódź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webIQ oferuje pakiet SMALL za 19 zł netto rok,

 

To jakaś nowa "gwiazda" tego forum ?

Ja mam wątpliwości jaką jakość można zaoferować za cene biletu do kina lub dużej pizzy rocznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×