Skocz do zawartości
plissken

Ile wart jest pomysł ?

Polecane posty

Pomysł wart jest tyle co nic, osoba z pomysłem – bardzo dużo. Spotkałem się z takim sformułowaniem, myśle, że dosyć prawdziwym.

Otóż mam człowieka który ma pomysł na dobry biznes internetowy. Ale tylko pomysł, plus kilka wireframeów, Nie wie jak się zabrać za całość, nie ma wizji rozwoju, nie ma wiedzy, środków, nic.Aha.... ma chęci.

 

Pytanie: gdybym ja przejął inicjatywę, wyłożył pieniądz, wiedzę, zapewnił ludzi - ile wówczas procent zysku można mu dać ??

 

Miłego weekendu, który już za pasem.

T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zajmiesz się wszystkim to minimum 60% jest twoje, minimum.

Jednak to ty wykładasz kasę i ponosisz ryzyko stracenia swojej kasy. Osoba z pomysłem jedynie może pomagać w mniejszych kwestiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś usiąść z człowiekiem co ma pomysł i poważnie pogadać. Ustalić na początek jakieś procenty co do podziału w biznesie, które przecież zawsze możecie zmienić jak interes wyjdzie lub nie. W dzisiejszych czasach trudno coś załatwić między sobą na tzw. gębę więc może spiszecie jakąś umowę na papierku to ułatwi Wam zabawę (choć podpisywanie papierków to jednak trudny temat moim zdaniem, a z drugiej strony na gębę też nie do końca super)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki pomysł.

Wątpię żeby ktokolwiek oddał faktycznie dobry pomysł, chyba że sam w niego nie wierzy. Jeżeli ma się pomysł, to się go realizuje, a potem sprzedaje.

 

Weź na ten przykład,

digart.pl - zrobiony przez jedną osobę po jakimś czasie sprzedany do onetu.

maxmodels.pl - strona dla modelek i fotografów, 2 lata temu było tam 10 tys osób, admin zwykły szary człowiek który sam ją prowadził, dzisiaj własność interii.

nie znam szczegółów przejęcia maxmodels przez interie, ale w przypadku digart.pl, autor zastrzegł sobie prawo do rozwijania i modyfikowania serwisu jak mu się podoba. przypuszczam ze maxmodels tak samo.

Przykładów można namnożyć ogrom..

 

Jak już powiedziałem, nikt Ci nie odda dobrego pomysłu za 5%, o ile faktycznie wierzy w jego sukces, no chyba że desperat jakiś. Ja nie oddam swojego nawet za 90%.

Edytowano przez Causen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełno fajnych pomysłów na interes i wiem jak je zrealizować problem jest z uzyskaniem środków bo wszyscy którzy mają takowe środki chca mnie wycyckać już na dzień dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wart jest tyle co nic, osoba z pomysłem – bardzo dużo. Spotkałem się z takim sformułowaniem, myśle, że dosyć prawdziwym.

 

 

 

Pomysł wart jest tyle za ile go sprzedasz/kupisz i ani centa więcej :)

 

a na serio to podział % jest bardzo trudny, trzeba zrobić poker face i negocjować jak najwięcej dla siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To też zależy jeszcze od tego jak potem po realizacji już to będzie wyglądać, czyli jak będzie pomysł na siebie zarabiał i jak Ty do tego podchodzisz:) Czy to Twój znajomy, czy chcesz go po prostu wesprzeć, a przy okazji zarobić, czy wręcz odrotnie - zależy Ci na zysku. Czy jest duża szansa na sukces? Czy duże ryzyko? Co on by przy tym robił, ile rpacy by wykonał przy realizacji, ile po niej. Nad tym wszystkim musisz się zastanowić. Dopiero potem jak Edart powiedział, robisz poker face i negocujesz:) Na pewno większość idzie do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×