Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Hetzner.de Raid/Dyski a faktyczna pojemność

Polecane posty

Witam mam pytanie w ofertach hetznera zwykle oferowane sa serwery dedykowane z dwoma dyskami i zwykle sa one w opcji raid 1 czyli jak mam np 2x750 gb to uzytkowe mam tylko 750gb, ale sa tez serwery ktore maja 3 dyski i brak informacji o typie raida o ile wogole ale zakladam ze jest i teraz pytanie jak mam serwer z dyskami 3x750 gb to skoro jest zalozmy standardowy raid 1 to jaka bede mial faktycznie pojemnosc uzytkowa ? Czy moze jakos inaczej wtedy dziela dyski ? I jeszcze jedno. Czy jest mozliwosc nie montowania raida? W sensie nie chce lustra cche moje 1,5 TB do wykorzystania dla mnie kopie zapasowe zrobie sobie sam i w jakiej cenie to czy moze mozna za free poprosic?

Jakie macie doświadczenia z takimi sprawami u hetznera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RAID 1 jest to kopia lustrzana dysków, jeśli jeden z dysków postanowi zakończyć swój żywot to prawdopodobnie będziesz miał całe pliki na drugim HDD.

Raid 0 łączy dyski fizyczne w taki sposób, by były widziane jako jeden większy; daje Ci to znacznie większy odczyt/zapis, jednakże jak coś poleci to masz malutką szansę na odzyskanie plików

 

Nadal nie widzisz powodu dla którego jest oferowany RAID 1? Jeśli Ci to tak przeszkadza to podejrzewam, że na Twoje życzenie zostałoby to zmienione na RAID 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy 3 dyskach w RAID 1 nawet jak dwa Ci padną to na trzecim masz dane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×