Skocz do zawartości

Polecane posty

Dla mojego oka to nowość, czyli VPS na kimsufi, w skrócie najtańsza oferta wygląda tak: 25 pln za 1 wirtualny procesor (o ile dobrze zrozumiałem) 512 ramu, 25 gb hdd i 1 TB transferu miesięcznie.

Ktoś miał przyjemność bawić się z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie przetestowałem. Oczywiście lubie robić testy wytrzymałościowe na serwerach, więc zainstalowałem sobie jave i postawiłem minecrafta. Dziwnym trafem serwer mc na 512 mb ramu, poszedł znakomicie. Użycie procesora przy 3 osobach wynosiło 7 %, a lagów nie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2 miesięcy jest w ofercie kimsufi.com , teraz na ovh.com można zapisywać się na darmowe testy serwerów dedykowanych w USA do rozdania 10.000 serwerów ważnych do sierpnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko by ten serwer dostać musisz mieć aktualny serwer w europie.. Jeszcze sprzed aktywacją alpha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to jest to wirtualizacja na vmware. Czyli przypuszczałbym że nie jest to core,a ileś mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można prosić o linka do oferty?

 

Jeśli będzie na tych maszynach masa bezmózgich administratorów MineCrafta to strzelam, że dyski zostaną zajechane a właściciele oferty zabronią stawiania MC ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli postawimy mapę świata na zwykłych HDD, nawet w RAID0 (oczywiście setki graczy) to serwer nam wygeneruje tak dużą ilość IO, że wszystko się pozatyka. Wiem to zarówno z własnych doświadczeń i testów jak i z tego co można przeczytać w Internecie.

Dyski SSD radzą sobie już znacznie lepiej z utrzymywaniem mapy, jednak też wypada je mieć w macierzy co by jeszcze bardziej przyspieszyć operacje odczytu i zapisu.

 

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z ramdysku i przeznaczenie np. 4GB pamięci RAM tylko i wyłącznie na światy serwera i zgrywanie ich raz na 15 minut na HDD. Opisałem to na wielu forach i "sprzedałem" taki pomysł wielu ludziom - serwery przestały mulić, mogły obrobić większą ilość graczy w tym samym czasie, komfort gry znacznie wzrósł.

 

EDIT: Jeśli to są VPSy od OVH to pewnie stoją w jakimś klastrze i MineCraft nie powinien być dla nich problemem :)

Pisząc to co wyżej miałem na myśli serwery gier postawione na jednej fizcznej maszynie.

Edytowano przez Avatat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Avatat - są technologie, które pozwalają na shapping IOPS. Przy odpowiednim ustawieniu restrykcji nikt niczego nie zajedzie. No tylko jedynie może biadolić po forach, jak to lagi ma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi mógłbyś powiedzieć coś więcej na ten temat? Masz na myśli możliwość ograniczania IO/s dla danej maszyny wirtualnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj mi przyszły dane VPS-a, a zamówiłem chyba w piątek - wygląda na to, że ręcznie je zakładają? smile.png

 

CPU Opteron 6172

 

 

root@xxx:~# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync

16384+0 records in

16384+0 records out

1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 40.0301 s, 26.8 MB/s

 

 

 

root@xxx:~# wget http://cachefly.cachefly.net/100mb.test'>http://cachefly.cachefly.net/100mb.test

--2012-05-28 15:06:42-- http://cachefly.cachefly.net/100mb.test

Resolving cachefly.cachefly.net... 205.234.175.175

Connecting to cachefly.cachefly.net|205.234.175.175|:80... connected.

HTTP request sent, awaiting response... 200 OK

Length: 104857600 (100M) [application/octet-stream]

Saving to: â100mb.testâ

 

100%[======================================>] 104,857,600 11.5M/s in 6.5s

Edytowano przez elcct (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba skuszę się na ich ofertę, biorąc pod uwagę przepustowość łącza, transfer dysku.

Znam Kimsufi od paru lat i wiem, że można zaufać ich jakości.

 

Na prawdę predkość pobierania jest zaskakująca. smile.png

 

Proszę:

 

wget http://cachefly.cach....net/100mb.test

--2012-07-04 14:46:02-- http://cachefly.cach....net/100mb.test

Translacja cachefly.cachefly.net... 205.234.175.175

Łączenie się z cachefly.cachefly.net|205.234.175.175|:80... połączono.

Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK

Długość: 104857600 (100M) [application/octet-stream]

Zapis do: `100mb.test.1'

 

100%[======================================>] 104.857.600 50,3M/s w 2,0s

 

2012-07-04 14:46:04 (50,3 MB/s) - zapisano `100mb.test.1' [104857600/104857600]

 

wub.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×