Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kolopik

Allegro - odmowa zakupu ?

Polecane posty

Witam, kiedyś otrzymałem za coś ostrzeżenie od Allegro, a chyba po dwóch konto zostaje zablokowane. Z tego co wiem, to jeśli wygrałbym jakąś aukcję, a później odmówił zakupu to otrzymam kolejną, ale przejdźmy dpo rzeczy. Kupiłem na Allegro 12 długopisów :D za troszkę ponad 1zł. Na aukcji było napisane, że wysyłka wynosi 7zł listem, no to opłaciłem tak, jak mi PayU policzyło. Dzisiaj otrzymuję wiadomość od sprzedającego, że wpłaciłem błędną kwotę do wysyłki i mam mu dopłacić 40zł... No to złapałem się za głowę i nie wiem co robić, na pewno nie zapłacę 47zł za wysyłkę kilku długopisów (nie miedzianych, ani betonowych) zwykłe plastikowe długopisy.

 

Napisałem do sprzedawcy, lecz na razie milczy. Czy w takiej sytuacji Allegro stanęłoby po mojej stronie? Chciałbym uniknąć otrzymania ostrzeżenia od Allegro oraz oczywiście odmówić zakupu tego produktu. Wcześniej nie zwróciłem uwagi na komentarze Allegrowicza. Ma bardzo dużo negatywów właśnie poprzez wysyłkę, bo ciągle każe za nią dopłacać.

 

Dzięki za sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, jeżeli tyle pisało. Spójrz też, czy pisało że im wiecej sztuk to czy cena pozostaje na tym samym poziomie.

Dostałem cennik w mejlu po opłaceniu towaru, ale tak czy siak się nie zgadza smile.png Na aukcji nie jest nic napisane. Tyle, że wysyłka za pobraniem i listem.

 

Poczta tak podrożała, czy co? Przecież cena tego listu ekonomicznego znacznie przewyższa wartość zakupionego towaru. Rozumiem, gdybym jeszcze kurierem te długopisy chciał otrzymać, ale bez jaj... Ewidentnie widać, że człowiek chce dorobić na samej wysyłce towaru. Chyba użytkownik Allegro nie może sobie brać z palca kosztu wysyłki, prawda? Czy wpisuje co chce? Na razie czytam regulaminy Allegro, ale nic nie widzę na ten temat.

 

O, mam: http://allegro.pl/help_item.php?item=1383

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeżeli kolo kombinuje to postrasz go negatywem, że wyłudzenie jest karalne etc. I zgłoś go do obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie cennik przesyłki. Czy dla przykładu 7zł to nie był koszt wysyłki JEDNEGO długopisu.

Jeżeli opis zawarty w aukcji nie zgadza się z rzeczywistością jak najbardziej masz prawo się odwołać

i wygrasz tą sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawyżanie cen wysyłki jest niedozwolone na Allegro i jest to wpisane w ich regulaminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie już była tak akcja, że koleś sprzedawał bilety na euro za 99zł tylko za wysyłkę sobie życzył 3000 laugh.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że gdy już kupiłem przedmiot oraz go opłaciłem dopiero po tym otrzymałem wiadomość z linkiem do jakiejś strony, gdzie jest opisany cennik na innych zasadach. Skąd miałem wiedzieć o tym zamawiając towar ? Poza tym nawet gdyby było to napisane w aukcji Allegro to allegrowicz ewidentnie zawyża ceny wysyłki, ponieważ 47zł za list ekonomiczny to stanowczo za dużo. Żeby te długopisy coś ważyły i miały jakieś opakowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki... Wydaje mi się, że Allegrowicz znalazł jakieś luki w regulaminie, bo ma prawie 800 negatywów z czego 1/4 to właśnie chodzi o koszt wysyłki. Allegro nadal nic z tym nie zrobiło. Teraz pjawia się pytanie, gdybym dopłacił te 40zł i otrzymał list z towarem, czy na nim gdzie jest podany koszt wysyłki towaru ? Czy tylko na priorytecie? Gdyby tak było mógłbym to jakoś udowodnić, że 47zł to nie koszt wysyłki, ale zysk dla sprzedającego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie chcę nikogo oczerniać, dopóki Allegrowicz nie odpowie na moje pytania to linku nie podam smile.png Może to jakieś nieporozumienie. Choć wątpię tongue.png

 

 

 

Edycja:

Jak już pisałem ten ich cennik z osobnej strony także nie zgadza się z wyliczeniem takiej kwoty, więc jeszcze nie wszystko przesądzone.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak kupujesz od osoby prywatnej to nie masz takiej opcji a poza tym przy zwrocie towaru oddaje się kasę za towar a nie usługę przesyłki.

 

Nie możesz zgłosić sporu na allegro, że koszt przesyłki, który każe Ci zapłacić sprzedający jest niezgodny z tym co jest a aukcji a szczególnie w tym co z automatu zostało wygenerowane w płatności payU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawyżanie cen wysyłki jest niedozwolone na Allegro i jest to wpisane w ich regulaminie.

Dokładnie, zgłoś sprawę do allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak kupujesz od osoby prywatnej to nie masz takiej opcji a poza tym przy zwrocie towaru oddaje się kasę za towar a nie usługę przesyłki.

 

Nie możesz zgłosić sporu na allegro, że koszt przesyłki, który każe Ci zapłacić sprzedający jest niezgodny z tym co jest a aukcji a szczególnie w tym co z automatu zostało wygenerowane w płatności payU?

 

 

Koszt wysyłki także musisz zwrócić przy zwrocie. Takie prawo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszt wysyłki także musisz zwrócić przy zwrocie. Takie prawo

Prawo? art? To raczej nie dotyczy sprzedaży na allegro przez osoby prywatne (wg regulaminu żeby nie rozliczać się rzeczy muszą byc starsze niż 6 msc wtedy nie musisz przyjmować zwrotu)

Gdy zwracasz towar otrzymujesz zwrot tego ile kosztował. Nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za przesyłke i za odesłanie. Nie wiem co mówi w tej kwestii prawo ale znam realia.

 

Poczytaj FAQ Konsumenta

 

edit;

Zresztą nie ma co kręcić. Zgłoś do allegro że zawyża koszty wysyłki i napisz o ile a się do niego dobiorą ;) Dołącz screeny maili (dowody). Anulują twoją transakcję a on otrzyma pewnie upomnienie.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na aukcji masz napisane jasno wysyłka 7zł i nie ma w opisie, że przy większe ilości większa cena itd. Odmawiasz zakupu ponieważ jest wprowadzony błędny opis. Napisz spór, że opis aukcji wprowadza w błąd klienta i koniec. Właściwie każdy tak może robić, wystawie coś w fajnej cenie napiszę koszt wysyłki 10zł. A potem napisze klientowi, po zakupie że wysyłka jednak 500zł.

Edytowano przez nesti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawo? art? To raczej nie dotyczy sprzedaży na allegro przez osoby prywatne (wg regulaminu żeby nie rozliczać się rzeczy muszą byc starsze niż 6 msc wtedy nie musisz przyjmować zwrotu)

Gdy zwracasz towar otrzymujesz zwrot tego ile kosztował. Nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za przesyłke i za odesłanie. Nie wiem co mówi w tej kwestii prawo ale znam realia.

 

Poczytaj FAQ Konsumenta

 

 

Ja oczywiście piszę o sprzedaży nowych rzeczy przez firmę, która wystawia rachunki czy fvat.

 

Najlepiej napisz do sprzedającego i do Allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa w sumie została wyjaśniona. Aukcja została wycofane, a ja otrzymałem pieniążki, które już zapłaciłem. Ma powstać ta sama aukcja lecz na innych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdzaj czy przypadkiem sprzedawca nie wyskoczy ze zwrotem prowizji. Jeśli tak, to oprotestuj go klikając w odpowiedni link w mailu od Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony to radził bym ci już ponownie nie kupywać od tego allegrowicza :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×