Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Ganicjusz

Gzip a nginx

Polecane posty

Hej, nie wiedziałem ze nginx i nginx-full mają moduły gzip. A ja zainstalowałem osobną paczkę gzip, czyli mogę ją odinstalować? W ogóle to nie wiem czy gzip działa mi dobrze. Włączyłem to na forum phpbb ale na dole nie mam tej informacji o ładowaniu strony i napisu gzip a w acp jest gzip jako włączony :/

 

Zakładając ze mogę usunąć tą paczkę (na 99% tak jest) to czy gzip w nginx jest domyślnie włączony (w nginx.conf mam gzip na on - czy to wystarczy?) czy trzeba skompilować jeszcze raz nginx-a z jakimś parametrem?

Edytowano przez Ganicjusz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nginx w logu nie pluje, że brakuje mu modułu to masz. Domyślnie gzip jest z nginx'em zintegrowany. Czy ta paczka bardzo Ci przeszkadza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nginx w logu nie pluje, że brakuje mu modułu to masz. Domyślnie gzip jest z nginx'em zintegrowany. Czy ta paczka bardzo Ci przeszkadza?

 

Wiem, ze mam w modułach bo gzip jest w nginx i w nginx-full jeszcze jakiś dodatkowy moduł związany z gzip a moje pytanie związane było z tym czy ten gzip co zainstalowałem z paczki nie będzie się jakoś gryzł z tymi modułami, ale po przemyśleniu uznałem że nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Hej, nie wiedziałem ze nginx i nginx-full mają moduły gzip. A ja zainstalowałem osobną paczkę gzip, czyli mogę ją odinstalować? W ogóle to nie wiem czy gzip działa mi dobrze. Włączyłem to na forum phpbb ale na dole nie mam tej informacji o ładowaniu strony i napisu gzip a w acp jest gzip jako włączony :/

Proponuje Ci zająć się inną branżą, ta Ci nie leży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci zająć się inną branżą, ta Ci nie leży...

 

Ojej powiało sexpertem...Temat możesz wykasować bo rzeczywiście jest głupawy ale Twój komentarz jeszcze bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×