Skocz do zawartości
krzysiek84

Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

Polecane posty

Witam

 

Na wstępie wspomnę, iż nie jestem specjalistą jeśli chodzi o serwery i hosting, dlatego proszę o poradę.

Posiadam serwis z dzienną liczbą odsłon koło 20 tys, jest to serwis z dużą ilością grafiki (strona startowa zajmuje średnio 3MB). Niestety obecny serwer nie daje sobie rady z ilością połączeń, przy kilku jednoczesnych połączeniach łącze jest zapchane w 100%, dodam, że jest łącze z Uploadem 100mb/s.

Jeśli chodzi o wymagania serwera to nie są duże 2GB RAM, Dysk 200GB, i procesor min. 2 rdzeniowy.

 

Szukam hostingu (VPS, Cloud Computing, serwer dedykowany), który byłby w stanie obsłużyć taką liczbę połączeń. Ponieważ odbiorcy serwisu są z Polski interesuje mnie ta lokalizacja, ale nie jest to wymóg konieczny. Strona jest zbudowana w technologi ASP.NET (Framework 4.0). Tak więc musi działać pod kontrolą systemu Windows.

 

Jeśli chodzi o budżet to nie chciał bym przeznaczyć więcej niż 300zł/ mc.

 

Reasumując, serwer nie musi być wydajny wąskim gardłem jest łącze, wydaje mi się że 1Gb/s by wystarczył.

 

No i nawiązując do tematu czy istnieje coś takiego, jak serwer z gwarancją przepustowości na jednego użytkownika? np: niezależnie od liczby połączeń (10,100,1000), użytkownik dostanie gwarantowane 500kb/s.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.sprintda...38/serwer-fire0 <- Polecam sam mam tam dedyka i wszystko hula git

 

w ofercie masz 7 dni testu za free to wrzuć swoją stronkę i zobacz jak będzie ikać

 

serwera z 1Gb/s nie dostaniesz za 300 zł no chyba, że dodasz zero jeszcze

Edytowano przez krk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej grafikę przerzucić na inny serwer który będzie dedykowany tylko pod to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do castpol.pl. Serwery w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej grafikę przerzucić na inny serwer który będzie dedykowany tylko pod to ?

 

Nie myślałem o takim rozwiązaniu, aczkolwiek i tak przy takiej liczbie odwołań z dużą ilością grafiki serwer będzie musiał być podłączony do sieci 1Gb/s.

Może Pan zaproponować jakiś serwer dedykowany tylko pod grafikę z takim łączem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyciągniesz 1Gb/s tylko 100mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ponawiam pytanie o hosting, i czy istnieje coś takiego jak gwarantowana przepustowość na użytkownika, jak to wygląda na innych serwisach w których jest duża ilość grafiki jak np: fotka.pl cz kwejk.pl, które mają setki tys połączeń dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wykupić serwer dedykowany i dedykowane łącze, ale jest to bardzo drogie rozwiązanie.

Aż tak zużywasz łącze, że musisz mieć dedykowane tylko dla siebie?

 

Jeśli chodzi o budżet to nie chciał bym przeznaczyć więcej niż 300zł/ mc.

Za tą cenę to nawet porządnego dedyka nie dostaniesz, a co dopiero dedykowane łącze.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ponawiam pytanie o hosting, i czy istnieje coś takiego jak gwarantowana przepustowość na użytkownika, jak to wygląda na innych serwisach w których jest duża ilość grafiki jak np: fotka.pl cz kwejk.pl, które mają setki tys połączeń dziennie.

 

Najtaniej to chyba tylko to: http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/eg_ssd.xml

 

Ewentualnie to: http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/superplan_ssd.xml ale czy trafisz na 1gbit w tym przypadku to jest loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może czas pomyśleć o rozłożeniu obciążenia na kilka serwerów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie wykupić serwer dedykowany i dedykowane łącze, ale jest to bardzo drogie rozwiązanie.

Aż tak zużywasz łącze, że musisz mieć dedykowane tylko dla siebie?

 

 

Za tą cenę to nawet porządnego dedyka nie dostaniesz, a co dopiero dedykowane łącze.

 

 

Tak jak napisałem strona startowa w granicach 3MB 20 tys odsłon dziennie, przy łączu kilkunastu połączeniach jednocześnie strona się już nie ładuje.

 

Widzę, że do 300zł można kupić dedyka z odpowiadającymi mi parametrami, poza oczywiście łączem np:

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/superplan_mini.xml

 

Poza tym 300zł / mc to nie jest sztywna kwota.

 

To może czas pomyśleć o rozłożeniu obciążenia na kilka serwerów?

 

W jaki sposób wygląda rozdzielenie aplikacji webowej na kilka serwerów? ( wiem, że z perspektywy administratora to banalne pytanie), Strona znajduje się na jednym serwerze np z plikami i bazą danych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a moze cdn jakis poprostu np cloudfront albo maxcdn

 

CDN może się okazać za drogie - pozatym jeśli użytkownicy są z Polski głównie, nie ma to większego sensu. Korzystałem np. z cloudfront i uważam, że jest to kiepskie rozwiązanie - stanowczo za wolne do Polski. OVH w tym przypadku wypada bezkonkurencyjnie.

 

Pozatym jeden serwer dedykowany bez problemu powinien pociągnąć taki ruch (biorąc pod uwagę, że serwis jest zoptymalizowany dobrze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie sugestie zastanawiam się między 3 opcjami:

https://www.e24cloud.com/#/stworz-chmure

http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/superplan_mini.xml

http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex4

 

Stosunkowo tanie, z tego co widzę w e24cloud.com można w ciągu kilku minut dokupić pakiet 100mb/s, tylko dość słono sobie za to życzą 0,74PLN/godz.

Jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie się z nimi zapoznam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo masz łącze 100Mb/s do swojego kontenera w cenie VPSa w e24cloud.pl. Te 0,74zł/h jest to opłata za dodatkowy port o tej prędkości. Coś nie chce mi się wierzyć, że te 100Mb/s jest niewystarczające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najlepiej sprawdzę to w praktyce jutro przetestuje serwis na 100mb/s i zobaczymy jak to pójdzie.

 

Tak w razie niepowodzenia - lepiej zastosować łącze 1Gb/s, czy rozdzielić obciążenie na kilka serwerów.

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez krzysiek84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem usługę na ecloud.pl na jeden dzień, zastanawiam się jak wygląda sytuacja z przeniesieniem danych, czy jest jakiś moduł do zarządzania, i jak wygląda kwestia jeśli chodzi o bazę danych MSSQL, niestety na stronie niewiele na ten temat pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Może dysk ssd? Ten co masz teraz (zapewne hdd) nie wyrabia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z :

https://www.ovh.pl/cloud/

 

Jak wypada ta usługa w ovh na tle e24cloud?

 

Na testując menadżer OVH zauważyłem że nie ma tam dystrybucji Winodows, czy ktoś miał możliwość porównania tych 2 firm jeśli chodzi o chmurki?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem przykładowa stronę na e24cloud.com, tylko pod względem obciążenia

i mniej więcej do 50 jednoczesnych połączeń wszystko jest OK na łączu 100mb/s, czasy

do 10 sekund wczytywania strony, natomiast później widać, że łącze jest obciążone w 100% i

czas ładowania wydłuża się do nawet minuty.

Z drugiej strony w ramach testów obciążyłem stronę 3-krotnie bardziej niż jest w rzeczywistości,

mimo to zastanawiam się nad podniesieniem łącza.

 

Najlepiej to widać na załączonych screenach.

post-15314-0-54120000-1337678602.jpg

post-15314-0-94960800-1337678610.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×