Skocz do zawartości

krzysiek84

Użytkownicy
 • Zawartość

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O krzysiek84

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  No to prawda, zabiłem łącze swoim niedbalstwem w kodzie. Po odpowiedniej optymalizacji i cachowaniu strony, 100mb/s narazie wyrabia , strona startowa zmniejszyła się do 1,5MB, tak więc kilkaset połączeń w ciągu godziny nie powinny sprawiać problemu. Dziękuje wszystkim za pomoc.
 2. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Przetestowałem przykładowa stronę na e24cloud.com, tylko pod względem obciążenia i mniej więcej do 50 jednoczesnych połączeń wszystko jest OK na łączu 100mb/s, czasy do 10 sekund wczytywania strony, natomiast później widać, że łącze jest obciążone w 100% i czas ładowania wydłuża się do nawet minuty. Z drugiej strony w ramach testów obciążyłem stronę 3-krotnie bardziej niż jest w rzeczywistości, mimo to zastanawiam się nad podniesieniem łącza. Najlepiej to widać na załączonych screenach.
 3. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Czy ktoś miał do czynienia z : https://www.ovh.pl/cloud/ Jak wypada ta usługa w ovh na tle e24cloud? Na testując menadżer OVH zauważyłem że nie ma tam dystrybucji Winodows, czy ktoś miał możliwość porównania tych 2 firm jeśli chodzi o chmurki? Pozdrawiam.
 4. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Narazie wyrabia zwykły hdd, niestety problemem jest dalej łącze. Jeżeli stronka nie pociągnie na e24cloud to skorzystam z tej opcji: http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/eg_ssd.xml
 5. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Uruchomiłem usługę na ecloud.pl na jeden dzień, zastanawiam się jak wygląda sytuacja z przeniesieniem danych, czy jest jakiś moduł do zarządzania, i jak wygląda kwestia jeśli chodzi o bazę danych MSSQL, niestety na stronie niewiele na ten temat pisze.
 6. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Myślę, że najlepiej sprawdzę to w praktyce jutro przetestuje serwis na 100mb/s i zobaczymy jak to pójdzie. Tak w razie niepowodzenia - lepiej zastosować łącze 1Gb/s, czy rozdzielić obciążenie na kilka serwerów. Pozdrawiam.
 7. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Dziękuje za wszystkie sugestie zastanawiam się między 3 opcjami: https://www.e24cloud.com/#/stworz-chmure http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/superplan_mini.xml http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex4 Stosunkowo tanie, z tego co widzę w e24cloud.com można w ciągu kilku minut dokupić pakiet 100mb/s, tylko dość słono sobie za to życzą 0,74PLN/godz. Jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie się z nimi zapoznam.
 8. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Tak jak napisałem strona startowa w granicach 3MB 20 tys odsłon dziennie, przy łączu kilkunastu połączeniach jednocześnie strona się już nie ładuje. Widzę, że do 300zł można kupić dedyka z odpowiadającymi mi parametrami, poza oczywiście łączem np: http://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/superplan_mini.xml Poza tym 300zł / mc to nie jest sztywna kwota. W jaki sposób wygląda rozdzielenie aplikacji webowej na kilka serwerów? ( wiem, że z perspektywy administratora to banalne pytanie), Strona znajduje się na jednym serwerze np z plikami i bazą danych?
 9. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  W takim razie ponawiam pytanie o hosting, i czy istnieje coś takiego jak gwarantowana przepustowość na użytkownika, jak to wygląda na innych serwisach w których jest duża ilość grafiki jak np: fotka.pl cz kwejk.pl, które mają setki tys połączeń dziennie.
 10. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Zastanawiam się jeszcze nad tą ofertą: http://www.hetzner.de/en/hosting/produkte_rootserver/ex4 W opisie jest podany taki komunikat : 1 Gbit OnBoardconnected at 100 Mbit Czyli mogę wyciągać 1Gb/s na łączu czy 100mb/s?
 11. Serwer z gwarancją łącza na jednego użytkownika.

  Nie myślałem o takim rozwiązaniu, aczkolwiek i tak przy takiej liczbie odwołań z dużą ilością grafiki serwer będzie musiał być podłączony do sieci 1Gb/s. Może Pan zaproponować jakiś serwer dedykowany tylko pod grafikę z takim łączem?
 12. Witam Na wstępie wspomnę, iż nie jestem specjalistą jeśli chodzi o serwery i hosting, dlatego proszę o poradę. Posiadam serwis z dzienną liczbą odsłon koło 20 tys, jest to serwis z dużą ilością grafiki (strona startowa zajmuje średnio 3MB). Niestety obecny serwer nie daje sobie rady z ilością połączeń, przy kilku jednoczesnych połączeniach łącze jest zapchane w 100%, dodam, że jest łącze z Uploadem 100mb/s. Jeśli chodzi o wymagania serwera to nie są duże 2GB RAM, Dysk 200GB, i procesor min. 2 rdzeniowy. Szukam hostingu (VPS, Cloud Computing, serwer dedykowany), który byłby w stanie obsłużyć taką liczbę połączeń. Ponieważ odbiorcy serwisu są z Polski interesuje mnie ta lokalizacja, ale nie jest to wymóg konieczny. Strona jest zbudowana w technologi ASP.NET (Framework 4.0). Tak więc musi działać pod kontrolą systemu Windows. Jeśli chodzi o budżet to nie chciał bym przeznaczyć więcej niż 300zł/ mc. Reasumując, serwer nie musi być wydajny wąskim gardłem jest łącze, wydaje mi się że 1Gb/s by wystarczył. No i nawiązując do tematu czy istnieje coś takiego, jak serwer z gwarancją przepustowości na jednego użytkownika? np: niezależnie od liczby połączeń (10,100,1000), użytkownik dostanie gwarantowane 500kb/s. Pozdrawiam.
×