Skocz do zawartości
tczesio

Darmowe hostingi. Skąd się biorą i po co są?

Polecane posty

Witam,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie chcę tutaj nikogo reklamować, ani do nikogo nawiązywać.

Nie chcę też debatować nad przewagą hostingów płatnych nad bezpłatnymi, lub na odwrót

 

Chodzi mi tylko o luźne rozważania na temat darmowych hostingów bez reklam.

Oferty te są atrakcyjne. Bo to z reguły oferty o nienajgorszych parametrach za które przeciętna firma policzyłaby sobie kilkanaście-kilkadziesiąt złotych za miesiąc. Idealnie, żeby się pouczyć programowania, albo na pokazanie klientowi strony przed wdrożeniem.

 

I tutaj pojawia się moje pytanie:

Skąd i po co tworzą się serwisy udostępniający takie usługi? Czy komuś to się opłaca?

 

Pozwolę sobie napisać kilka z moich teorii:

 

1. "Dajemy za darmo, potem dołączymy reklamy, tylko musimy to wpisać w regulamin, że możemy"

2. "Dajemy za darmo, potem się zwiniemy a wszystkich zaproponujemy przejście na inny płatny hosting. Też nasz"

3. "Dajemy za darmo, potem przeskanujemy MySQL-e pod kątem adresów mailowych i opylimy bazę mailową na zlecenia.przez.net., albo sami pospamujemy"

4 "Kurczę, nasz serwer nie wyrabia i potrzebujemy nowego. Za stary i tak musimy płacić, to postawimy tam DirectAdmina i damy ten serwer ludziom, niech mają"

5. "Uczę się stawiać serwery, może kiedyś zrobię konkurencję nazwie, home, i kei.pl. A póki się uczę, zobaczę jak administrowanie serwerem wygląda w praktyce"

6. "Mam dużo czasu, mam dużo kasy, nudzi mi się..."

 

Macie jakieś inne teorie?

 

Pozdrawiam,

tczesio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo , w dodatku wakacje się zbliżają , no ale lepsze to niż płatne młodociane hostingi.

Nie płacisz = nie wymagasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr. inż GreeN

Odbiegając od sensu tematu - jeżeli w regulaminie działu nie ma żadnych zakazków reklam hostingu - to w czym problem ? M.in po to te forum powstało, by oceniać daną firmę ;)

 

@Wysepka - Masz rację, takie hostingu są tylko przez wakację, później wszystko umiera i zostają same kości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie, że za darmo to nawet pies nie chce szczekać rolleyes.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przeliczacie na pieniądze... "Czy komuś się to opłaca?" Może i się zabiorą, ale doświadczenie jako takie w nich zostanie. Nie koniecznie każdy jest nastawiony na zysk, ale nie ukrywam że ponad 80% tak. Mimo wszystko pamiętajmy że któryś z nich może być w tych 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgr. inż GreeN

@SaVaGe123 - To po jakiego wacka powstają krzaki? Za miesiąc prcyhodzą faktury do dommku, czy na e-mail do zapłaty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy hostingowe wprowadzają darmowy hosting jako usługę dodatkową. Najczęściej z małymi parametrami, bez reklam z którego można bez problemu przejść na pakiet płatny.

 

Są też darmowe hostingi które pojawiają się po to żeby za 2 tygodnie zniknąć gdy okaże się że administrator nie ma czasu lub stwierdzi że to nie ma sensu bo jest zbyt duża konkurencja (przykład z forum)..

 

Przede wszystkim;

darmowy hosting ≠ krzak

 

Gdyż administratoży niektórych damowych hostingów nie czerpią z nich zysku- do prowadzenia free hosta nie potrzeba działalności gospodarczej więc to stwierdzenie za bardzo tu nie pasuje.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO to (w przypadku poważnych)przoduje rozwiązanie nr 5. W tej formie, co napisałeś. Ale też i w tyci zmodyfikowanej - mamy sobie już komercyjny hosting, ale parę rozwiązań w nim jest dokuczliwych i korci o modyfikację. Ale gdzieś trzeba ją najpierw przetestować ;) Więc odpalamy fri-hosting, najlepiej anonimowo, co by jakieś łatki nie przylgnęły, no i eksperymentujemy sobie. Jak eksperymenty się powiodą, to replikujemy bezpiecznie na komerchę. A jak się nie powiodą, to zasypujemy całą piaskownicę i fri-hostingu nie ma :)

Wersja nr 4 też ewentualnie wchodzi w grę. Chociaż jest ona rzadko spotykana, bo taki serwer to lepiej "odsprzedać" innemu ;)

 

Wyżej mowa była o tych, którzy tworzą owy darmowy hosting pod względem infrastrukturalnym (administrują całą platformą).

Jest jeszcze jedna grupa osób - tacy, którzy znaleźli youhosting i tworzą... darmowy hosting na darmowym resellerze. Tak dla szpanu, bo właściwie to w tym przypadku to nic więcej im nie daje. No... może poza znajomością panelu resellerskiego youhosting ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele firm oferując konta hostingowe bazuje na resellerze i nikt ich za to nie "bije" wink.png

Jeżeli twój post odnosi się do mnie to dodam że niektórzy korzystają z płatnej oferty YH.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre firmy hostingowe wprowadzają darmowy hosting jako usługę dodatkową. Najczęściej z małymi parametrami, bez reklam z którego można bez problemu przejść na pakiet płatny.

Przykład z życia wzięty.. Uphost i Upfree wink.png

Wiadomo jak skończył..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią... uderz w stół, a odezwą się nożyce... Ale skoro już się odezwały, to niech będzie i riposta.

Odnośnie twojego Kede porównania do firm działających na resellerach. To one różnią się w jednym, znaczącym punkcie - zarabiają. Czy to na odsprzedaży samych kont (chociaż to rzadkość raczej), czy też na kompleksowej usłudze utrzymania strony (bardzo często stosowane).

 

A co TOBIE OSOBIŚCIE daje "świadczenie" darmowego hostingu na darmowym resellerze? NIC! Doświadczenia właściwie żadnego. Wpływu na konfigurację nie masz żadnego (ot chociażby to, aby wysłać maile o rejestracji czy anulowaniu konta w języku POLSKIM). Co najwyżej może support. Ale też nie sprawdzisz właściwie nic, bo nie masz uprawnień dostępowych do chociażby logów swoich subkont. Co najwyżej poprosisz użytkownika o login/hasło... Ale to i możesz robić chociażby na tym forum tongue.png

 

PS: Nie miałem ciebie konkretnie na myśli. Bardziej zjawisko, gdzie nagle prezentuje się (tu, czy na innych też forach) nowe super darmowe hostingi wyglądające dokładnie tak samo... czyli youhosting pod różnymi domenami.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do uprawnień to jest o tyle dobrze że każdy problem naprawiają od razu nie muszę się o nic martwić. Pomimo że są nieustatnnie ataki DDoS na serwery na których hostowane są konta to problemy załatwiają na bierząco nawet nie muszę pisać w tej sprawie. Błędy techniczne praktycznie w ogóle nie występują. Dodatkowo uptime mojego serwisu wynosi 100% Można się skupić na innych sprawach jak seo, marketing, support. To już nie chodzi o niski koszt lecz o wygodę.

Odnośnie twojego Kede porównania do firm działających na resellerach. To one różnią się w jednym, znaczącym punkcie - zarabiają
A co TOBIE OSOBIŚCIE daje "świadczenie" darmowego hostingu na darmowym resellerze? NIC!

Uwierz jakbym chciał byłoby inaczej. Ale po co? Jeszcze każą mi kupić garaże jak zapełnie wszystkie miejsca na parkingu wink.png

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kafi, do tego mają jeszcze +10 do respectu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rośnie ostatnio plaga darmowych hostingów, robionych na jakichś pseudo resellerach - potem będzie wielki żal i płacz, że wielmożny "admin" niemający pojęcia o tym jak to w ogóle funkcjonuje zniknął.

Dla mnie takie coś jest śmieszne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już raczej problem użytkowników jaką darmową oferte wybrał. Powiem Ci że free hostingi na jak to nazwałeś "jakichś pseudo reselelrach" rzadko znikają. Gorzej z tymi innymi gdy ktoś miał na koncie pare takich serwisów i każdy zniknął po kilku tygodniach bo admin stwierdził że mu się to nie opłaca wink.png Wtedy jest płacz i strata stron, danych...

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ponawiam pytanie, co ty z tego za profity masz?

 

Doświadczenia w administracji żadnego. Prestiż... też właściwie nie, bo jakiekolwiek checkery powiedzą, że to jest youhosting a nie jakieś tam kede. Wpływu na config też nie masz żadnego (faq na stronie wyraźnie o tym świadczy - bo pytania |Czy da się {coś}| zawsze kończą się odpowiedzią NIE, NIE MAMY NA TO WPŁYWU.

 

IMO bardziej budujące było by, gdybyś sobie wziął jakiegoś VPSa i tam zrobił zalążek hostingu. Może i nie było by to stuprocentowo niezawodne dla użytkownika końcowego, ale byś się chociaż nauczył czegoś, co może zaoowocować jakimiś późniejszymi komercyjnymi dokonaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMO bardziej budujące było by, gdybyś sobie wziął jakiegoś VPSa i tam zrobił zalążek hostingu. Może i nie było by to stuprocentowo niezawodne dla użytkownika końcowego, ale byś się chociaż nauczył czegoś, co może zaoowocować jakimiś późniejszymi komercyjnymi dokonaniami.

Tak i po 2tyg zniknął jak inni? wink.png

 

Ale ponawiam pytanie, co ty z tego za profity masz?

Nie wiem czy do końca rozumiesz fakt iż webhosting nie jest moją branżą. Na codzień zajmuje się czym innym (nieco inna branża) z czego czerpię satysfakcjonujące dla mnie profity. Nie potrzebuje wiedzy na temat administracji serwerami (nie jest mi to potrzebne do życia) nie potrzebuje równieżi paru czy tam paruset zł z reklam...

 

Nie za bardzo rozumiem czemu w tym wątku kierujesz pytania do mnie to chyba nie jest wątek na temat keed.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak i po 2tyg zniknął jak inni? wink.png

Oh.. bo zapłacić za serwer trza.. i tu już się darmowy chostink kończy.

Skoro masz profity z innej branży to na przedłużanie VPSa z 30 zł znajdzie się trochę miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy do końca rozumiesz fakt iż webhosting nie jest moją branżą.

To po co tworzysz kolejny Yet Another Youhosting Freehosting ;)?

 

Tak i po 2tyg zniknął jak inni?

To wszystko kwestia względnych chęci do ogarniania tego. Z drugiej strony patrząc, to jeśli nadal nie potrafisz wykazać, jakie profity ci to daje (a o tym jest ten temat - może wypowiedz się wreszcie na temat meritum ;) ), to obstawiam, że szybko ci się to i tak znudzi ;) i znikniesz gdzieś w czeluściach internetu.

 

Nie za bardzo rozumiem czemu w tym wątku kierujesz pytania do mnie to chyba nie jest wątek na temat keed.

Bo jesteś przedstawicielem owych "właścicieli" darmowych hostingów, który na temat profitów i pobudek po-co-to-robić może się dosyć dobrze chyba wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 30zł + xxxx zł za administratora który będzie tym zarządzał 24/7 po za tym przy 750(+30 dziennie) kont utrzyma VPS za 30zł? Chyba nie mam takich kontaktów biznesowych jak Ty drogi Miłoszu.

 

Wole ~60zł w YH

 

To po co tworzysz kolejny Yet Another Youhosting Freehosting ?

Kolejny? To raczej nie jest pytanie dla mnie gdyż to mój pierwszy i ostatni freehost chyba mnie z kimś pomylileś wink.png

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jak krowie na rowie - jesteś kolejnym z wielu ambitnych internautów, którzy znaleźli serwis YouHosting i tworzą kolejny tak samo wyglądający serwis rejestrujący konta na serwerach youhosting.

 

+ xxxx zł za administratora który będzie tym zarządzał 24/7

Zarządzaj sam. Nauczysz się chociaż czegoś tongue.png

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafi ZANIM COKOLWIEK ZNÓW NAPISZESZ przeczytaj jeszcze 10x te 3 zdania które napisałem:

 

"Nie wiem czy do końca rozumiesz fakt iż webhosting nie jest moją branżą. Na codzień zajmuje się czym innym (nieco inna branża) z czego czerpię satysfakcjonujące dla mnie profity. Nie potrzebuje wiedzy na temat administracji serwerami (nie jest mi to potrzebne do życia)"

 

Zarządzaj sam. Nauczysz się chociaż czegoś

Spełniam się w innej dziedzinie i nie widze sensu poświęcania swojego czasu rzeczom mi nie potrzebnym tylko po to żeby użerać się z użytkownikami i "coś" udowadniać. Nie mam zamiaru prowadzić jałowej dyskusji skoro w ten sposób odnosisz się do mojej osoby.

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czyli idealnym podsumowaniem postępowania pana Kede jest punkt 6. autora tematu :]

 

PS: Jałowo to TY tą dyskusję prowadzisz. Bo nie jesteś w stanie podać odpowiedzi na jedno proste pytanie - PO CO to robisz.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to target? Przytoczę Ci regułkę z wikipedii żebyś to dobrze zrozumiał: "To grupa do której skierowany jest komunikat, reklama, produkt". Komunikat to dość szerokie pojęcie...

W tym celu prowadzę/posiadam x serwisów związanych z x branżami. Każdy serwis lub jego x podserwisów nawiązujące do samego serwisu głownego siedzą sobie grzecznie w top1-3 pod x frazami. Co dalej to jest już jest wyłącznie moja sprawa i mój "byznes plan" od razu mówie że nie chodzi tu o reklamę czy inne śmieci.

Pasuje Panu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, widzę, że rozpętałem małą wojnę...

Ja absolutnie nie chcę szkalować właścicieli bezpłatnych hostingów.

Mało tego, uważam, że są bardzo przydatni. Sam chętnie korzystałem i nadal korzystam z bezpłatnych hostingów, ponieważ jest to dla mnie bardzo wygodne. Stawiam klientowi stronę, pokazuję mu, wdrażam.

To również przydatne jest jako "poligon doświadczalny".

Ale czy naprawdę nie ma innych powodów stawiania takich hostingów poza tymi, na które sam wpadłem podczas wolnych rozmyślań?

OK, usługa dodatkowa do mnie przemawia.

Ale bez powiązania tego z "usługą macierzystą" jakoś nie widzę w tym idei..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×