Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Maciek Wasilewski

Problem z przesyłaniem danych.

Polecane posty

Witam, wykupiłem serwer VPS na stronie BudgetVPS.pl, żeby zapoznać się z linuxem, tak poćwiczyć : )

Jednak mój problem pojawił się już na początku, próbowałem sam go rozwiązać, pisać tickety to administracji-jednak to jak wiadomo zawodzi, więc jestem tutaj.

 

A mianowicie, nie mogę się połączyć za pomocą WinSCP z serwerem.

Mam dostęp do SSH, mam login, mam hasło, mam IP. Jednak przy każdej próbie pojawiają się takie komunikaty.

 

SFTP

Nie można zainicjować protokołu SFTP. Czy na hoście działa serwer SFTP?

 

SCP

Błąd podczas pomijania komunikatu startowego. Twój shell prawdopodobnie jest niekompatybilny z aplikacją (zaleca się użycie BASH-a).

FTP

Nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia.

Połączenie nie powiodło się.

 

Prosze o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są tematy do administracji tylko konfiguracji twojego serwera przez Ciebie.

 

Masz odpalony jakiś serwer ftp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

@up:

Z tresci posta wynika, ze nie... Kupil vps-a i za pomoca danych do shella probuje sie zalogowac do ftp, przez co dostaje komunikat o bledzie.

@topic:

Pierw zaisntaluj jakis serwer ftp na swoim vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest zrobione lub jak to zrobić ?

 

http://www.howtoforge.com/

 

lub blog naszego kolegi forumowego blueman.pl jeśli masz problem z językiem łopcym a jak już jesteś leniwy to w programie do ftp zmień port z 23 na 22 i uruchomi ci się sftp a jak wygodny to masz trochę gotówki to admin ci pomoże chętnie

Edytowano przez xDSL (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz edytować proftpd.conf? Na domyślnych ustawieniach też będzie śmigał. Zainstaluj tylko proftpd (albo inny) i dodaj nowego użytkownika, będziesz miał dostęp do ftp z prawami użytkonwnika. Możesz także połączyć się z roota poprzez sftp, za pomocą klienta FTP.

 

W hoście, przed adresem IP dopisz "sftp://twojadresIP" następne pola wypełnij danymi roota, a port ustaw na 22 (jeśli masz domyslny do SSH).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×