Skocz do zawartości
Popiel

Problem z usługodawcą - ratowanie domeny

Polecane posty

Witam,

Nie wiem do końca czy prawidłowy dział wybrałem więc w razie czego feel free w przenosinach gdzie indziej.

 

Sprawa wygląda następująco.

Od 2010r korzystam z usług pewnej firmy (hosting i domena). praktycznie cały czas wszystko działało bez zarzutu no i był zawsze kontakt w razie problemu. Ogólnie byłem zadowolony. Postanowiłem więc przedłużyć hosting i domenę u nich na kolejny rok no i tu pojawił się problem.

Hosting dalej działa ale domena pomimo jej opłacenia i to z wyprzedzeniem przestała. Tak oto stronka przestała być widoczna w sieci i stan ten w momencie pisania utrzymuje się już od ponad 48h. Kontakt z usługodawcą zerowy. Na moje zgłoszenie zaistniałego problemu jak dotąd brak odpowiedzi.

W panelu mam info, że kolejna płatność za domenę 09/05/2013 a zaraz za tym status domeny - "Usługa wygasła". Sprawdziłem jak to wygląda na "whois" a tam domena "po zakończeniu okresu rozliczeniowego" i że wygasa "2012.05.27". Nie wiem czy dobrze to rozumiem ale wygląda na to, że domena jest teraz w jakimś okresie między niemożliwością korzystania z niej a całkowitym wygaśnięciem. Interpretuję to też jako nie opłacenie jej przez usługodawcę.

Za usługę zapłaciłem 05/04/2012 czyli miesiąc przed jej wygaśnięciem które miało mieć miejsce 06-09/05/2012.

Potrzebuję rady co zrobić aby w razie czego odratować tą domenę nie koniecznie u tego samego usługodawcy. Z tego co rozumiem mam na to jeszcze 12 dni. Mam nadzieję, że jedynym rozwiązaniem nie jest próba jej ponownej rejestracji i modlenie się aby nikt inny mnie nie ubiegł wcześniej ją rezerwując.

Jeżeli gdzieś coś źle mówię to proszę mnie poprawić. Nie jestem wystarczająco biegły w tych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę kto to ... wink.png

 

Podaj nazwę domeny, podobny problem już był na forum.

 

Jeśli to ta firma co mam ją na myśli, wtedy pozostaje Ci się tylko skontaktować z tą firmą:

 

tel: +48 22 853 88 88

 

Tam powiedz dokładnie o co chodzi i podaj im nazwę domeny, sprawdzą Ci ważność domeny oraz to , czy została opłacona.

(najpierw jednak sprawdź kto jest rejestratorem domeny np tu: http://www.iptools.com/).

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż opcje na domenę zamiast czekać na los szczęścia , w az.pl niedawno była za darmo taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż opcje na domenę zamiast czekać na los szczęścia , w az.pl niedawno była za darmo taka opcja.

Sprawdziłem jak to wygląda na "whois" a tam domena "po zakończeniu okresu rozliczeniowego" i że wygasa "2012.05.27".

Nie można założyć opcji dla domeny po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można założyć opcji dla domeny po zakończeniu okresu rozliczeniowego.

 

 

W az.pl jest jeszcze automat, który poluje na domeny... Rejestruje ją asap po wygaśnięciu, różnice kilku sekund.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

@Kolopik - GN. Mam to samo z moimi domenami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę kto to ... wink.png

 

A co ja będę ukrywać... * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * (no to się zdziwiłem)... Pana Adama (może teraz nie ocenzuruje)

 

(najpierw jednak sprawdź kto jest rejestratorem domeny np tu: http://www.iptools.com/).

 

REGISTRAR:

OVH SAS

2 Rue Kellermann

59100 Roubaix

Francja/France

Edytowano przez Popiel (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W az.pl jest jeszcze automat, który poluje na domeny... Rejestruje ją asap po wygaśnięciu, różnice kilku sekund.

Ale przechwytywanie to nie opcja.

 

Do autora - z ovh pewnie ciężko będzie ci się dogadać. Próbuj, ale nastaw się na najgorsze, czyli na zlecenie "przechwycenia" tej domeny. Nazwy na forum publicznym nie podawaj, bo trafi ci się życzliwy, który będzie starał ci się ją podkraść i odsprzedać za drobną opłatą.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do autora - z ovh pewnie ciężko będzie ci się dogadać. Próbuj, ale nastaw się na najgorsze, czyli na zlecenie "przechwycenia" tej domeny.

Też coś czuję, że będzie ciężko.

Nazwy na forum publicznym nie podawaj, bo trafi ci się życzliwy, który będzie starał ci się ją podkraść i odsprzedać za drobną opłatą.

Dlatego nie podałem jak MZone powiedział aby podać :)

 

Jeszcze jakieś propozycje co do odratowania domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też coś czuję, że będzie ciężko.

 

Dlatego nie podałem jak MZone powiedział aby podać smile.png

 

Jeszcze jakieś propozycje co do odratowania domeny?

W Aftermarket możesz ją przechwycić na 2 sposoby, odsyłam do cennika:

 

http://www.aftermarket.pl/pricelist.php

 

Po wygaśnięciu domeny, tych 14 umownych dniach, automat za Ciebie zarejestruje domenę. Sekundkę po wygaśnięciu domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie myślałem, że to OVH trzyma domenę, tu raczej nie będzie możliwości dogadania się czy przepisania domeny.

Spróbuj zagadać na GG do właściciela tejże firmy, może coś uda Ci się zdziałać.

 

Ostatnia deska ratunku to to, co doradzili Ci powyżej, czyli próba przechwycenia domeny.

 

Na forum faktycznie nazwy nie podawaj, nie myślałem, że jest aż tak źle z ta domeną. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie przedłużyli Ci domeny to już myślałem że w 1and1 lub glowa ją trzymałeś

 

Przechwyć domenę w dropped jak nie będzie chętnych to chyba "dostaniesz" ją od ręki po wygaśnięciu.

 

 

@edit

 

Czyli tak jak myślałem tylko glowa rejestruje domeny na siebie w ovh ;) i z nimi jest taki problem

Edytowano przez Kede (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie przedłużyli Ci domeny to już myślałem że w 1and1 lub * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * ją trzymałeś wink.png

 

Przechwyć domenę w dropped jak nie będzie chętnych to chyba "dostaniesz" ją od ręki po wygaśnięciu.

 

No właśnie w wariant nr 2 jest prawidłowy, jak już wcześniej pisano ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zagadać na GG do właściciela tejże firmy, może coś uda Ci się zdziałać.

Próbowałem... cisza.

 

Będę musiał spróbować ją przechwycić.

Mam nadzieję, że GN odda kasiorkę.

Najgorsze jest to, że przez taki numer strona jest martwa.

Zastanawiam się czy sobie tego nie odbić finansowo na GN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przechwyć tę domenę i już, wyjdzie ci to taniej i spokojniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i GN zamknął ticket bez odpowiedzi.

Więc wystosowałem odpowiednie pisemko z takiej okazji.

 

Czas poszukać nowego hostingu i parkingu domen ale to już w innym wątku.

 

Dziękuję wszystkim za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygoda jeszcze się nie skończyła.

Na chwilę obecną GN w końcu odpisał, że za domenę zwróci kasę (nie podał tylko kiedy) ale tego, że przez to strona nie działała przez bardzo długi okres czasu nie wziął pod uwagę i za martwą usługę hostingową nie zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale domenę odzyskałeś?

skoro napisał że głowa kase ma oddać to wątpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych.

Głowa dalej kasy nie oddał.

Domena przepadła.

Koniec zabawy, czas na odpowiednie kroki prawne.

Trochę się zdziwi pod ile paragrafów to podpada. Chociażby pod bezpodstawne wzbogacenie się.

Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×