Skocz do zawartości
Darq

Przekierowanie domeny rekordem A vs własne DNS'y

Polecane posty

Cieniutki jestem w serwerach więc mam kilka szybkich pytań - proszę o wyrozumiałość, postaram się być konkretny najbardziej jak umiem tongue.gif

 

Zarówno AZ jak i Dropped umożliwia przekierowanie domeny na adres IP za pomocą rekordu A. DNSy są wtedy ustawione domyślnie a trzeba

dodać jedynie wpis z adresem IP. Chcę skierować domeny na VPS. Teraz tak:

 

1. Czy dobrze myślę, że takie rozwiązanie jest bardzo korzystne z tego względu, że nie trzeba (np w przypadku dedyka czy VPS'a) dbać o zapasowe serwery DNS, ponieważ to rejestrator przechowuje te dane na kilku swoich serwerach?

2. Czy przy przekierowaniu rekordem A nie będzie problemów z działaniem poczty? Czy ma to w ogóle jakiś wpływ?

3. Czy przekierowanie rekordem A vs postawienie własnego serwera DNS na Bindzie różni się jakoś pod względem wydajności/czasu dostępu do strony?

4. Czy jest jakiś limit domen, które mogę skierować na to samo IP (ten sam serwer) za pomocą rekordu A od różnych rejestratorów?

5. Czy to przekierowanie rekordem A może mieć/ma jakikolwiek wpływ na SEO bądź czy ogólnie ma jakiekolwiek pozytywne/negatywne aspekty?

6. Czy po przekierowaniu domeny rekordem A od rejestratora muszę robić jakieś specjalne rzeczy po stronie VPS'a?

 

Z góry dzięki za pomoc smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dobrze myślisz, jest to dość wygodne.

2. To przekierowanie IP kieruje wszystko na Twój serwer

3. Nie

4. Nie ma

5. Raczej nie powinno

6. To już zależy od Ciebie co tam chcesz trzymać, czyli konfiguracja serwera www, poczty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. Jeszcze takie dwa pytania dodatkowe mi się nasunęły:

 

1. Czy jeśli wszystkie domeny kierowałbym na VPS/dedyk od rejestratorów za pomocą rekordu A, to mogę całkowicie wyłączyć Binda na serwerze?

2. Czy możliwy jest (chociażby hipotetycznie) jakikolwiek związek przekierowania domeny na VPS za pomocą rekordu A z błędem "500 Internal Server Error" dla strony, znajdującej się pod tą przekierowaną domeną?

Pytam, ponieważ pod przekierowaną domeną znajduje się Wordpress. Sam blog działa bez zarzutu i nie ma z nim żadnych problemów w zakresie konfiguracji czy użytkowania, serwer jest wykorzystany może w 5%. Podpiąłem blog do pewnego panelu, który pomaga zarządzać dużą ilością Wordpressów z jednego miejsca, panel znajduje się na tym samym VPSie. Problem w tym, że przy jakiejkolwiek

próbie zainstalowania/usunięcia modułu na blogu za pomocą rzeczonego panelu operacja nie dochodzi do skutku a panel krzyczy właśnie "500 Internal Server Error". Nie wydaje mi się, żeby przekierowanie domeny mogło mieć z tym jakiś związek, ale wolę się upewnić ;)

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za info. Jeszcze takie dwa pytania dodatkowe mi się nasunęły:

 

1. Czy jeśli wszystkie domeny kierowałbym na VPS/dedyk od rejestratorów za pomocą rekordu A, to mogę całkowicie wyłączyć Binda na serwerze?

2. Czy możliwy jest (chociażby hipotetycznie) jakikolwiek związek przekierowania domeny na VPS za pomocą rekordu A z błędem "500 Internal Server Error" dla strony, znajdującej się pod tą przekierowaną domeną?

Pytam, ponieważ pod przekierowaną domeną znajduje się Wordpress. Sam blog działa bez zarzutu i nie ma z nim żadnych problemów w zakresie konfiguracji czy użytkowania, serwer jest wykorzystany może w 5%. Podpiąłem blog do pewnego panelu, który pomaga zarządzać dużą ilością Wordpressów z jednego miejsca, panel znajduje się na tym samym VPSie. Problem w tym, że przy jakiejkolwiek

próbie zainstalowania/usunięcia modułu na blogu za pomocą rzeczonego panelu operacja nie dochodzi do skutku a panel krzyczy właśnie "500 Internal Server Error". Nie wydaje mi się, żeby przekierowanie domeny mogło mieć z tym jakiś związek, ale wolę się upewnić wink.png

 

Jeszcze raz wielkie dzięki za info.

 

1) Nawet musisz go wyłączyć, bo na defaultowym i niezabezpieczonym configu możesz mieć niespodzianke.

 

2) nie.

Co mówią logi?

Generalnie to takie wróżenie z fusów bo nie podałes zadnych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. To przekierowanie IP kieruje wszystko na Twój serwer

Wprowadzasz kolego w błąd. Poczty w praktyce nie przekieruje. Teoria może i mówi, że w razie braku rekordów MX mają być uwzględniane rekordy typu A, ale praktyka wskazuje na coś zupełnie innego. Poczta będzie dochodzić tam, gdzie kieruje rekord MX. Jak go nie będzie, to praktyka pokazuje, że nie wszyscy będą pocztę do takiej domeny dostarczać. A niektórzy to nawet nie będą jej odbierać (vide wp.pl), bo skoro domena nie ma zdefiniowanych serwerów poczty, to nie mają wg ich filtrów antyspamowych prawa być wysyłane wiadomości.

 

A owy błąd 500 to zapewne wynik przekroczenia maksymalnej ilości dostępnej pamięci, ewentualnie timeout skryptu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×