Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
maly90

Ocena komputera

Polecane posty

Cześć,

 

Własnie zamierzam zakupić komputer dzieciom kolegi, ponieważ tamten poszedł do alej zasłużonych. Nie ukrywam ze budzet jest dość niski i dlatego znalazłem pewną ofertę na Allegro:

http://allegro.pl/tygrys-intel-2x3-0ghz-ddr3-80gb-sata-gma-x4500hd-i2316992504.html

Jak oceniacie sprzęt, nada się? Poszła by gra typu GTA VC, GTA SA ? Według mnie będzie on bardziej do gier niż do surfowaniu po internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A znasz akcje która się nazywa "STOP SKŁADAKOM Z ALLEGRO!" ?

 

Tak czytając ten opis to mi się płakać chce... Procesor to chyba E21**

 

Szczerze to do tych gier starczy,ale jak dla mnie to DROGO jak nie wiem. Może rozejrzyj się za używanymi częściami. O połowę taniej byś coś dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierki spokojnie będą smigać, ale to jednak dzieci wymagania swoje mają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda, bo tamten poszedł do alej i musiałem zamówić im w miarę tani, zamówiony został już przed wczoraj.. czekam teraz na kuriera a później zamontować, wgrać system, sterowniki wszystkie, internet itp :) Przynajmniej jakaś kasa wpadnie.Tylko teraz nie wiem ile wziąść za to wszystko pieniędzy tzn

 

Odebrać komputer od kuriera

Zainstalować System

Sterowniki

Internet

Programy

Gry

 

Ile tak byście wzięli za pracę, niestety nie orientuje się w cenach i dlatego też nie chce od ich rodziców wziąść za mało a zarazem za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy jak bliski kolega ; ) jak się razem na laski chodziło i rzygało do jednego kibla, to pewnie, że nic (ew. sześciopak Guinnessa).

 

A z tym kompem to daj spokój... dzieci pograją co najwyżej w Simsy jedynkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja zawsze biorę kilka browarów i sam daję jak coś potrzebuję :) 599 za komp... Tak jak pisze Sponsi, Sims jedynka, nic więcej... Sam piszesz że to ma być sprzęt do grania... czyli musi być mocny, tani słaby szrot pod gry nie będzie, tutaj niestety trzeba będzie się wykosztować bo gry coraz lepsze są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym kase to za te 600zł nie pchał bym się w nówke tylko poszukał coś używanego np. na tablica.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"siedzę" mniej więcej w komputerach na tą platformę... :) jak dostaniesz komputer to napisz jaki to dokładnie procesor - pomyślimy co da się z tym zrobić... chociaż chipset g41 o ile dobrze pamiętam to budżetówka i dużo na nim procesora nie podkręcisz (a e21xx i inne e5xxx kręcą się b. ładnie). a do karty graficznej to tak jak juvenito powiedział HD4850 i można pograć praktycznie w każdą nową grę. Mam hd4830 (ciut słabszy model) i przeszedłem jak na razie wszystkie części Assasins creeda w max detalach w 1440x900:), da się pograć wtedy w gta IV, bioshocka(max detale),dirta 3 (max detale) i wiele innych dosyć nowych gier :) a na tej integrze to może gta sa nie będzie ciąć...

http://allegro.pl/super-ati-radeon-hd-4850-512-mb-gddr3-i2336222912.html

takie coś starczy i komputer będzie kilka set razy bardziej wydajny w grach.

 

moim zdaniem nie wpakował się tak źle:

płyta glówna ze 100zł

procesor z 50-100

ram z 50

obudowa 50

zasilacz 50

napęd 50(?)

dysk 50(?)

 

moim zdaniem jak kupi własnie jakieś HD4850 to sprzęt będzie znośny i dobry jak na takie pieniądze...

na przyszłość mogę ci polecić:

forum.purepc.pl tam jest "co kupić" i tam są "zestawy komputerowe na (nazwa miesiąca)" w podklejonych:)

 

najbardziej to mnie rozwaliło to:

KUP KOMPUTER Z OBSŁUGĄ WINDOWS 8

TO INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ

 

pozdrawiam

mam nadzieje że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze najlepiej brać coś z logiką od AMD - ich płyty główne mają dobre integry (np. HD 4250). Dla dzieci do gier wystarczy, no i zawsze możesz dokupić dedykowaną kartę później. Sporo też się czasem zaoszczędzi szukając na innych sklepach (przez wyszukiwarki ceneo, skapiec) i składając samemu, to naprawdę nie jest takie trudne.

 

Win8 to naprawdę "inwestycja" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doszedł komputer i trochę mi tu smierdzi bo zainstalowałem im śmieszną grę i musiałem przełączyć na opengl bo Directx tak zacinał ze to poezja :/ mimo ze ta karta ma 1 GB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta karta nie ma 1GB, chyba, że tyle jej przydzieliłeś w BIOSie.

Zresztą, może i mieć 9TB, nic w niej to nie zmieni - to nie jest grafika w żadnym stopniu przystosowana do gier, ona ma wyświetlić pulpit i pasjansa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra napisz co to jest - jaki model procesora.

Jak nie kupisz jakiejkolwiek karty graficznej znośnej to nie pograsz...

chociaż takie coś:

http://allegro.pl/geforce-8600-gt-palit-sonic-256mb-ddr3-hdtv-i2339720729.html

będzie duuuuuuuuuuuuuuuuuuużo wydajniejsze od tej standardowej integry...

ale ja bym ci polecił zainwestować w hd4850 jak wcześniej pisaliśmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intel Celeron G530 GIGABYTE GA-H61M-D2-B3 4GB GoodRam DDR3 WDC WD5000AADS 500GB + zasiłka jakaś 430W i buda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

karta jest zintegrowana sponsi spokojnie w kwesti mini pc to on byłby dla mnie. :)

 

karta jest zintegrowana sponsi spokojnie w kwesti mini pc to on byłby dla mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat:

Leży u mnie następujący komputer:

celeron 633MHz

RAM 64 MB

dysk 10 gb

 

Da się coś na tym postawić?

Przedtem stał na tym windows me, jednak chcialbym go uzyć typowo do nauki.

Ktoś sie może orientuje czy jest wogóle sens go meczyć i czy debian z poziomu konsoli pójdzie na nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Miałem podobny zestaw przez wieeele lat, no może ciut lepszy proc jeżeli AMD Dureń może być nazwany lepszym procem no i nieco więcej RAM, znacznie więcej... Co do procka to nie powinno być problemów z odpaleniem tam XP i MS Office, może gratisowo paint. RAMu koniecznie trzeba dorzucić więcej, zaczynałem przygodę z XP na 128 MB, potem było 256 MB, skończyło się na 640 MB, na nowym kompie mam 2 GB, chcę po ulepszeniu dać 16 GB... Na tym moim starym szrocie działał mi i XP, i openSuSE i Debian, oba linuxy w trybie graficznym. Wystarczy żeby wejść w neta, zobaczyć pocztę czy pogawędzić na GG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel, mi chodzi wyłącznie o debiana i to konsole.

 

XP nie pójdzie, me działał nie tak źle ( wtedy jeszcze chyba w fifa2002 world cup sie gralo na tym).

 

Jak nikt sie nie dopisze to zaryzykuje, nic do stracenia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

maly90... no ok, ale coś napisz chociaż, czy doszły fotki, czy totalnie odpada moja opcja, czy się zastanawiasz, kiedy będziesz coś wiedział, itp... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/najlepszy-phenom-x4-945-4gb-ati-hd3100-2gb-dvi-i2335386160.html

Nie wiem czy autor tematu nadal czeka na odpowiedź ale z tych tanich składaków z allegro to brałbym ten.

Może i szajs bo 3GB DDR3 RAM no name, zintegrowana ATI RADEON HD3000... Ale phenom quad-core 4x 3Ghz, ale z tanioszek to opłacalna konfiguracja.

Zależy do jakich zastosowań ale dla dzieciaków w sam raz. Co do GTA SA, GTA VC to na pewno pójdzie skoro na jedym z moich PC działają który też jest składakiem z allegro kupionym z 3 lata temu za ~600zł... do dziś nie narzekam, działa świetnie wszystko co potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×