Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam wszystkich

posiadam VPS oparty o wirtualizacji openvz o poniższych specyfikacjach:

Procesor i7 950 4x3.1GHz (Dostęp do 100 % każdego rdzenia)

Gwarantowane 10GB RAM

Łącze 100Mb/s

Nielimitowany transfer.

Lokalizacja OVH - Francja.

Posiada panel hypervm.

Dysk 500GB

opłacony jest do grudnia 2013 roku.

Ze względu na brak zapotrzebowania Na taki serwer chciałbym go sprzedać.

Ile średnio jest wart taki serwer?

Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w sumę zależy, od kogo jest ten vps, bo jeśli jest to pożądana firma to sporo, a jeśli jest to krzaczek to o wiele mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z 140-150 zł na miesiąc na pewno, ale znając życie będziesz miał problem ze znalezieniem klienta.

 

Bo nie wydaje mi sie aby teraz było takie parcie na drogie serwery vps, chyba ze ktoś chce stawiać serwery do gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogonie on mi jest zupełnie nie potrzebny. Napewno spory serwer Typu Minecraft uciagnie taki VPS.

 

gdybym dostał do rki za niego jeżeli mowisz ze 150 zł miesiac to gdybym dostał za niego 600 zł to bym był zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo administrator z tego co pamietam dużego doświadczenia nie ma :P widzę NIP z dawnego hostujemy.eu

 

ogonie on mi jest zupełnie nie potrzebny. Napewno spory serwer Typu Minecraft uciagnie taki VPS.

 

gdybym dostał do rki za niego jeżeli mowisz ze 150 zł miesiac to gdybym dostał za niego 600 zł to bym był zadowolony.

 

Możesz próbować, szukać chętnych jak nic nie znajdziesz to obnizysz cenę i będziesz szukał dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie, powiedzmy ze nie sprzedam tego, czy ten serwer utrzyma np serwer gry GTA SAMP 100 slotów do tego ventrillo 100 slotów ?

 

ogolnie co i ile bym mógł trzymać na takim VPS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanie, powiedzmy ze nie sprzedam tego, czy ten serwer utrzyma np serwer gry GTA SAMP 100 slotów do tego ventrillo 100 slotów ?

 

ogolnie co i ile bym mógł trzymać na takim VPS ?

 

Spokojnie, utrzyma :) jeśli masz jakieś pytania to możesz napisać do mnie na pw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

samp to o ile dobrze pamiętam ma takie niskie wymagania że postawisz na tym miliony slotów ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no teraz juz wiem ;) aktualnie nie wiem nawet jakbym chciał ten vps zagospodarować.

 

Myślalem na temat Darmowego hostingu, Zysk z reklamy (wiadomo że predzej czy pozniej trzeba za coś opłacać VPS)

 

Serwer jest dość spory i mysle że sporo kont by sie na tym utrzymało.

 

myślalem również nad hostingiem shoutcast, ventrilo lub TS3 lecz do tego juz potrzebna jest Działalność gospodarcza.

 

jeszcze w gre wchdzi prowadzenie serwera gier, np Minecraft lub własnie wyżej wymieniony SAMP.

 

Może miałby ktos pomysł na wykorzystanie takiego serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym serwie postawisz całą sieć serwerów cs

kilka (pewnie kilkuset slotowych - wymagania prawdę malutkie). serwerów samp

ładny serwer minecraft (może 100 slotów?)

nie wiem co jeszcze.....;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwer minecraft 100 slotów to dość duzy serwer :)

Tylko ze sie nie znam na tym całkowicie (nawet nigdy nie grałem w Minecraft)

Co do serwerów SAMP, kiedyś grałem, przyjemna gra, lecz myśle że nie jest zbytnio popularna oraz trzeba by było zebrac sporą grupke ludzi do utrzymywania

 

Serwery CS odpadaja ze względu na lokalizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na minecraft zajedziesz dysk na serwerze matce raczej nie doczekasz do końca umowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sshd - to jest ważna uwaga;p chociaż można niby mapę na ramdysk i jazda;p tylko że wtedy tego ramu ciut mało...

samp nie jest popularny? zna go 3/4 osób które grały na singlu. serwery pokazują się w wyszukiwarce, a jak ping będzie ładny to od razu znajdzie się wiele ludzi do grania.

 

 

serwery cs - moim zdaniem lokalizacja jest znośna bo ping na poziomie 50 jest niewyczuwalny względem np. 25ms - ale połowa graczy to "dzieci neo" i będą tylko teksty "pszes ten rzal pjing nje moge grać!! omg looolll!! jaki rzal serwer!" bo przecież bez 1000fps i lokalizacji warszawa się nie da grać ;p

 

może da się wymyśleć coś wgl innego..... wszystko ostatnio w te gry idzie...

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwery cs - moim zdaniem lokalizacja jest znośna bo ping na poziomie 50 jest niewyczuwalny względem np. 25ms - ale połowa graczy to "dzieci neo" i będą tylko teksty "pszes ten rzal pjing nje moge grać!! omg looolll!! jaki rzal serwer!" bo przecież bez 1000fps i lokalizacji warszawa się nie da grać ;p

 

Nie tyle co ping, ale lagi. Postawiłem w Francji serwer CS 32 sloty na mocnej maszynie, niestety po wejściu z 10os na serwer tak zaczęło ścinać że szok, no ale cóż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co ping, ale lagi. Postawiłem w Francji serwer CS 32 sloty na mocnej maszynie, niestety po wejściu z 10os na serwer tak zaczęło ścinać że szok, no ale cóż wink.png

Jeżeli tą mocną maszyną był vps na wirtualizacji openvz to się nie dziwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozna to podzielić sobie na troche, np trzymanie małego hostingu + forum i serwer SAMP

 

głównie chodzi mi o to by sie ten serwer nie zmarnował.

 

Dostaje propozycje własnie odnosnie Minecraft, Serwery shoutcast, myśle nad hostingiem For.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mozna to podzielić sobie na troche, np trzymanie małego hostingu + forum i serwer SAMP

 

głównie chodzi mi o to by sie ten serwer nie zmarnował.

 

Dostaje propozycje własnie odnosnie Minecraft, Serwery shoutcast, myśle nad hostingiem For.

Nie zapominaj o tym że jest to wirtualizajca openvz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wiem.

 

Ponieważ się nie znam zbytnio na VPS dlatego napisalem tutaj.

Nie wiem jakie są możliwości tego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już nie demonizujmy tak tego OpenVZ, wszystko zależy od tego jak zapchana maszyna się trafi. Z reguły jest nawet przyzwoicie, więc można coś testowo postawić i sprawdzić czy wszystko będzie stabilnie chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery shoutcast, myśle nad hostingiem For.

 

No tak spokojnie pociągnie , ale czy znasz się na tyle aby coś takiego poprowadzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

własnie dopiero sie ucze (zamiast do matury z matmy to wszystko o VPS)

 

Aktualnie postawiłem testowo serwer SAMP 150 slotów i dziala ładnie,

dodatkowo postawiłem też serwer TS3 50 slotów.

 

cały czas sobie testuje możliwości maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×