Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Rekordy dns (A MX TXT itd,)

Polecane posty

Gość

Witam. Glupieje już. Mam sobie serwer vps na stalym adresie ip do wysylania newslettera do 20.000 uzytkownikow. Wszystko dochodzi tylko nie do gmaila yahoo itd...

Poczte założoną mam na hostingu wirtualnym takim za 10zl miesiecznie!

Domene mam wykupiona u jeszcze innego dostawcy i wydelegowałem ją na serwery dns hostingu wirtualnego i tam ustawiam te wszystkie rekordy typu A MX TXT! (moze trzeba bylo delegowac na vpsa i tam ustawiac rekordy?)

 

Podejrzewam ze dla gmaila rekord spf nie wystarcza i potrzeba jeszcze reverse dns! Mam go zrobionego ale widzi go dla IP serwera wirtualnego tymczasem maile idą z VPS!

 

 

Jak to wszystko ogranąć? Czy wydelegować tą domenę na VPSA i tam ewentualnie jakos przekierować poczte odbiorczą na hosting wirtualny? Jak to zrobic? bo dla mnie to wygoda zakladac sobie konta pocztowe jednym kliknieciem tymczasem vps uzywam tylko do masowej wysylki (nie ma limitow) Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Male firmy hostingowe nie maja DKIMa a jakos maile dochodza od nich na yahoo czy gmail...

 

dobra sprobuje tego dkima zainstalowac i skonfigurowac a powiedzcie mi czy moze byc taka konfiguracja

vps - ip: 1.1.1.1 host: jakishost.vps.pl

serwer wirtualny z pocztą odbiorczą ip: 2.2.2.2 domena: jakasdomena.pl (przypominam ze poczte wysylam z vps 1.1.1.1)

jakasdomena.pl zakupiona w nazwa.pl wydelegowana do serwera wirtualnego gdzie ustawiam rekordy

 

jakasdomena.pl. A 2.2.2.2

ftp A 2.2.2.2

localhost A 127.0.0.1

mail A 2.2.2.2

pop A 2.2.2.2

smtp A 2.2.2.2

www A 1.1.1.1

jakasdomena.pl. NS ns1.webh.pl.

jakasdomena.pl. NS ns2.webh.pl.

mail MX 10

jakasdomena.pl. TXT "v=spf1 a mx ip4:1.1.1.1 ~all"

localhost AAAA ::1

Edytowano przez pezet40 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×