Skocz do zawartości
marmat00

Domeny a sieć LAN

Polecane posty

Witam

 

Załóżmy że posiadam domenę example.pl która jest przypisana do publicznego ip mojej prywatnej sieci LAN. W sieci LAN mam 2 serwery plików załóżmy że ich IP to: 192.168.0.1 i 192168.0.2 to czy jest możliwość aby oby 2 serwery były widoczne na zewnątrz mojej LAN pod domenami serwer1.example.pl i serwer2.example.pl ? Dodam że mam jeszcze stary komuter którego używam jako serwera www.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz kilka publicznych ip, to możesz na nich wystawić usługi z tych serwerów w LANie. Jak masz jeden, to bedziesz musiał na różnych portach te same usługi wystawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz zrobić sobie ewentualnie port 80 pierwszy serwer i 81 drugi serwer... Zależy do czego potrzebujesz :)

 

Jak chcesz całośc to 2 ipki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usluge DNS mozesz porownac do drogowskazu.

Czyli - ze np. firme MojaBrzoskwinia Sp. z o.o. znajdziesz w tym duzym zielonym budynku na wprost Ciebie.

No i tu mamy dwa rodzaje adresow - osiagalne bezposrednio, albo "prywatne" - czyli np. biurowce zabezpieczone bramkami wejsciowymi.

I tylko tyle. Natomiast usluga adresowa nie spowoduje tego, ze majac ten adres przeskoczysz na portierni tego zielonego budynku przez bramki i znajdziesz sie w firmie. Tak samo i DNS nie spowoduje, ze nagle jakis adres prywatny stanie sie osiagalny publicznie.

 

PS: Jesli sa to serwery www to pol biedy. Postawisz na upartego na publicznym adresie serwer proxy, ktory bedzie robil za dispatcher. Ale z innymi uslugami, ktore nie przekazuja wklepanego hostname w warstwie siodmej nie przejdzie.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×