Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nowy2012

jak zapakować pliki z katalogu do .tar? SSH

Polecane posty

Witam potrzebuję komendy do spakowania plików z katalogu do archiwum .tar lub .tar.gz , chodzi o to że jak później będę chciał wypakować archiwum to z niego się wypakują same pliki do innego katalogu , znalazłem gdzieś na forum komendę "

tar -czf nazwa_archiwum.tgz /sciezka/do/katalogu " tylko że jak mam pliki w home/hlds/ to pakuje mi też te podfoldery i po wypakowaniu archiwum mam " moj_katalog/home/hlds/ i moje pliki " a muszę mieć same pliki w tym katalogu " moj_katalog/ pliki ". Z góry dziękuję za odpowiedzi

smile.png

Edytowano przez nowy2012 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

cd /sciezka/do/

 

 

tar -cfvz plik.tar.gz katalogu

lub tar -cfv dla zwykłego tara

 

http://pl.wikipedia....ar_(informatyka) - tu masz bardzo ładnie pokazane wszystko smile.png

 

 

Ewentualnie, zamiast bawić się w w klepanie komend, odpalasz mc, wchodzisz do katalogu który chcesz spakować i wciskasz F2 po czym wybierasz "compress the current subdirectory..." :) i katalogi niżej masz spakowany gotowy plik :)

Edytowano przez dmho (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz :) wszedłem do tego katalogu z plikami które chciałem zapakować i wpisałem " tar -cvf moje.tar * " i się wszystkie pliki spakowały :) nie pomyślałem wcześniej o tej " * " .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: man tar, a nawet tar --help pomagają (w drugim przypadku polecam wypluć output do pliku , komenda: "tar --help > plik.txt", żeby nie obcięło niczego w konsoli). Po drugie: stosowanie wildcardów jest chyba podstawą.

Linux i większość softu GNU naprawdę nie są specjalnie skomplikowane, wystarczy brać je na chłopski rozum i większość rzeczy sama przychodzi łatwo. A jak już utkniemy, to w sieci są miliony poradników, wystarczy wujek G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×