Skocz do zawartości
Professorek

Jest potrzebna na to zajerestrowana firma?

Polecane posty

Witam. Czy jako osoba prywatna, czyli bez zarejestrowanej własnej firmy jestem w stanie sprzedawać przykładowo serwery głosowe za sms? Czytałem gdzieś, że jeżeli korzystam z usług sms premium to przecież odprowadzam podatek. Ale nie jestem pewien :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz, podatek jest płacony przez firmę oferującą premium SMS. Skarbówkę interesuje to czy podatki są płacone, wypłacając kasę będziesz otrzymywał od nich normalny PIT(najprawdopodobniej PIT-11) jak przy umowie na zlecenie.

Ale patrząc na potencjalnych klientów to nie jesteś zbyt wiarygodny używając danych firmy oferującej smsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki. A teraz głupie pytanie troszkę. Co jeżeli smsy nie szłyby od firmy sms premium tylko na jakiś hosting itp. itd. nie zamierzam tego robić, ale zżera mnie ciekawość :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja kiedyś korzystając z SMS premium miałem odprowadzany podatek nawet od wypłaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda działalność zarobkowa prowadzona w sposób ciągły i zorganizowany wymaga zarejestrowania działalności gospodarczej.

Jak przekroczysz dany dochód (nie pamiętam ile teraz wynosi) to US się odezwie wink.png

 

Mimo wszystko dziwne pytania zadajesz wink.png Chyba coś masz za uszami, albo dopiero się zabierasz tongue.png

 

BTW hosting to działalność ciągła, bo opłacasz abonament, np. miesięcznie za serwer. Gdybyś sprzedawał coś jednorazowo (przedmiot) to raczej nie musiałbyś zakładać DG. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku sms nie wystawiasz faktur, klient będąc abonentem x sieci otrzymuje fvat na usługę ( za telefon ) gdzie jest już uwzględniony twój sms, a osoby pre paid ( na kartę ) , fakturę otrzymają w chwili zakupu doładowania .

Temat przerobiłem bo nie wiedziałem czy mam wystawiać fvat za sms jak ktoś opłaca usługę i okazało się iż takim wypadku fvat się nie wystawia - robi to operator telekomunikacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba coś masz za uszami, albo dopiero się zabierasz

 

Nic z tych rzeczy smile.png Jeden z użytkowników mnie natchnął i chciałem się dowiedzieć jak to mniej więcej przebiega smile.png

Dzięki

Edytowano przez Professorek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×