Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jan

VPS vs DEDYK - za i przeciw

Polecane posty

Czas i tak musisz mieć... no i umiejętności jakieś też by się przydały, bo później bezradny będziesz obserwował jak ktoś Ci robi kuku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
servint.net - i nie masz problemu ;)

 

jedynym problemem są dość wolne pingi. Z tego co wyczytałem nie jest to jednak kryterium wiążące i decydujące bo np. serwery w Japonii mają wolniejsze pingi do PL niż PL-PL ale jeśli jest tam wydajniejsza maszyne to ładowanie www może być szybsze.

 

Jakie macie opinie?

 

JN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do WWW nie ma się co rozbijać o kilkadziesiąt ms, ale praca na FTP i SSH jest o niebo wygodniejsza na małych pingach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. Przeglądarka wysyła na raz wiele zapytań, więc różnica w pingu jest w dużym stopniu kompensowana. Natomiast FTP dla wykonania typowych operacji wysyła wiele żądań jedno po drugim, co daje w tyłek przy wysokim pingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

klocic sie nie bede - nigdy nie rozwazalem tego "problemu" - raczej kierowalem sie taka obserwacja, ze hosty w us/jp "wolniej" mi serwuja strony niz eu a transfery ftp i tam i tu mam podobne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie myle, tylko staram sie je polaczyc:

jesli wg. ciebie czas odpowiedzi jest nie wazny to czym tlumaczysz szybsze ladowanie sie stron do ktorych mam tylko kilka hopow i ewentualnie mniej strat od sajtow hostowanych gdzies miedzy ziemia a ksiezycem, biorac pod uwage, ze transfery osiaga sie podobne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem, że między pingami nie ma ŻADNYCH różnic? Nie. Napisałem, że różnica kilkudziesięciu ms (czyli np. od 15 w polsce do 50 w DE) nie daje bardzo w kość przy WWW, a znacznie mocniej przy FTP/SSH. To co podajesz to inny przypadek, różnica stany/polska to grubo ponad 100ms.

 

A serwery mają wiele ciekawszych rzeczy do roboty, niż odpowiadanie na twoje pingi... więc nie mierz strat testowymi pakietami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja napisałem, że między pingami nie ma ŻADNYCH różnic? Nie. Napisałem, że różnica kilkudziesięciu ms (czyli np. od 15 w polsce do 50 w DE) nie daje bardzo w kość przy WWW, a znacznie mocniej przy FTP/SSH. To co podajesz to inny przypadek, różnica stany/polska to grubo ponad 100ms.

 

no właśnie servint.net ma pingi na poziomie 140 - 160 ms. Dla porównania hosteurope ma pingi na poziomie 50 ms. Jakie to może mieć konsekwencje dla http usera? Czy obie oferty są mimo wszystko porównywalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stronka na 500kilo (obrazki i kod) taka sama na pingu 45ms (leaseweb) i 180ms (usa)

 

roznica w czasie ladowania na moim neo 640 = 1-2 sek - niekiedy nie ma roznicy

 

roznice duza widac jesli host ma wylaczone keepalive bo wtedy przegladarka do kazdego obrazka nawiazuje nowe polaczenie a to im wiekszy ping dluzej trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stronka na 500kilo (obrazki i kod) taka sama na pingu 45ms (leaseweb) i 180ms (usa)

 

roznica w czasie ladowania na moim neo 640 = 1-2 sek - niekiedy nie ma roznicy

 

roznice duza widac jesli host ma wylaczone keepalive bo wtedy przegladarka do kazdego obrazka nawiazuje nowe polaczenie a to im wiekszy ping dluzej trwa.

 

OK.

 

Kolejne pytanie. Jakie informacje są przydatne dla hostingodawcy i hostingobiorcy albo wybrać właściwą ofertę. Proszę o podanie kryteriów

 

KLIENT

system

wielkość baz

ilość baz ??

miesieczny traffic

 

 

OFERENT

ping

RAM

procesor

oferowany traffic

uptime

czy konto jest w wersji z adm / bez adm

 

VPS - ilu współuserów

 

na co jeszcze zwrócić uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na to, co jest dla ciebie ważne...

 

dla mnie mogą być ważne detale, ale z reguły jakie kryteria są najważniejsze. Tylko to co wymieniłem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wybierasz VPS lub dedyka, wielkość/liczbę baz ustalasz właściwie sam.

 

Dla Ciebie jako klienta liczy się proponowany:

1) system operacyjny (z doborem właściwego, mimo znalezienia dobrej oferty cenowo/sprzętowej może być kłopot)

2) miesięczny transfer / przepustowosć łącza / ping

3) Procesor / RAM - w przypadku dedyka. W przypadku VPS ważna jest "ilość" zasobów do wykorzystania.

4) uptime - w przypadku dedyka zależy od Ciebie (poza padami łącza), w przypadku VPS zależy zarówno od Ciebie, jak i od pomysłowości innych użytkowników :(

5) Jeśli dodatkowo chcesz zwrócić na coś uwagę, to zwróć na umowę jaką podpisujesz. Jakie gwarancje w niej określa usługodawca. Jaki jest poziom jego odpowiedzialności w przypadku nie wywiązania się z umowy itp.. itd.. Zwróć również uwagę na opinie innych użytkowników na temat danego oferenta - są w większości przypadków dość miarodajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3) Procesor / RAM - w przypadku dedyka. W przypadku VPS ważna jest "ilość" zasobów do wykorzystania.

 

Ilość zasobów do wykorzystania = Procesor i RAM / ilość współdzielących userów VPSa ?

 

J

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od proponowanej architektury systemu VPS. Są takie na których ogranicza się tylko pamięć, na innych również "zapas mocy procesora". Musisz o to dopytać już konkretnego usługodawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... widzę, że temat zakończył się, myślę że warto dodać, że nie idzie rekompilować jaja.

Patrick napisał, że można. Jednak chcialem dodac ipv6, nie da się. :)

To jest ten minus.

Przynajmniej na hosteurope.de jest tak i na lycos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×