Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
YagAA

[dedykowany/vps] transfer 3TB/miesiąc

Polecane posty

Witam,

 

szukam VPS pod stronę, która dziennie ma ok 20k uu z trendem mocno zwyżkowym. Dzienny transfer od 60GB wzwyż, więc potrzebuję takiego VPSa, który by to utrzymał. (online czasami po 1k i więcej ludzi)

Wymagania:

Europa (najlepiej Polska, zależy mi na szybkości ładowania strony)

polska firma/support

transfer minimum 3TB miesięcznie (obecne zapotrzebowanie to 2TB, ale po miesiącu nie chcę się przenosić ;-) )

pojemność minimum 5GB

ile ramu/procka itp potrzebne jest, żeby to utrzymać nie wiem, więc zdam się na Was

płatność miesięczna

łącze 100/100

 

cena max 100 pln brutto/miesiąc

 

Zastanawiam się nad http://ultimahost.pl/vps ostatnim pakietem lub kimsufi 2G (może się uda dorwać z lepszym prockiem niż atom)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można u nich się dogadać o 100 z limitem zamiast 10mb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może jakiś kimsufi.pl ?

 

Z jakości prawie jak VPS a łącze "100" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kimsufi masz tylko jedne dysk, i gdy ten ci padnie to masz problem wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiałem się nad kimsufi, ale boję sie, że może być jednak za słaby, i zastanawiam się nad vpsem w ultimahost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziw mnie jedna rzecz, np. Biznes-Host daje do VPS-a łącze 10MB bez limitu a w innych firmach serwer z łączem 100/100 ma limit 5 TB jak można wyciągnąć, według moich obliczeń grubo ponad 35TB. Skoro i tak moje łącze tak czy siak ma 100/100 i jest wykorzystywane tylko przez mój serwer. czy się mylę i firmy pod to rzekome 100/100 podłączają z 3 maszynki. Może mi to ktoś wytłumaczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w NORMALNYCH (nie torrenty;p) zastosowaniach ciężko jest wycisnąć prawie max z łącza - w dzień będzie na twojej stronie 40 użytkowników i będzie zjadać 10mb/s w nocy 2 i będą zjadać 0.5mb/s. Przecież jakby do takiego biznes-host wpadł jakiś "torrentowiec" i by seedował 24/7 10mb/s to myślisz że długo by u nich posiedział? ;>

pod te 100mb/s to chyba zazwyczaj cała maszyna matka - czyli idzie powiedzmy na 8 vps'ow. ale to nie znaczy że 1 vps ma 100/8=12,5mb max prędkość łącza.

 

czekaj chodzi ci o to że na 100mb da się wyciągnąć 35tb?;p zapędziłem się i myślałem że chodzi ci na 10mb;p i coś mi nie pasiło że tyle sie da;p

to nie jest tak że jak maja 10 klientów po 100mb to kupują gigabit - teoretycznie musi być gwarantowane, więc tyle powinni kupić, ale jest coś takiego jak 90percentyla (czy 95 percentyla) - ma to swoje plusy:

1. zapłacą za łącze dokładnie tyle ile rzeczywiście ich klienci wyciągnęli max (minus te 5% maxymalnych - poszukaj w google)

2. nie muszą kupować od razu 1gb, a wiadomo że sytuacja kiedy wszyscy na raz będą cisnąć max będzie praktycznie nie możliwa

 

już rozumiesz dlaczego są limity?;p

 

edit:

http://wiki.wht.pl/95_percentyla

Edytowano przez Kszysiu (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres na PW - zobaczę, co to jest, to może coś sensownego się wymyśli.

 

Strasznie bezsensowny ten CMS, dużo statyki - więc potrzebny będzie niezły CPU z dość dobrym HDD (co by iowait nie zabijało serwera). Podejrzewam że 100zł brutto / miesiąc to dość mało aby sensownie i bezpiecznie hostować taką stronę, z wizją jej rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×