Skocz do zawartości
AleExtra

server4you.net - jak zamówić na fakturę VAT

Polecane posty

Witam, właśnie chciałem kupić serwer dedykowany na stronie 

EcoServer LARGE X6 na stronie server4you.net

 

No i powstał problem. Rejestracja na firmę. Z tego co wiem - nie płacę vat. Niestety nie wiem co wpisać w:

 

Please specify your VAT No. if available.

Nie wiem także w jaki sposób dokonać płatności:) Czyli ogólnie niewiele wiem. Czy ktoś mógłby napisać jak to wygląda mniej więcej? Dzisiaj się o to spytam mojej księgowej, ale dość pilną sprawą stał się ten serwer, stąd pytanie na formu, żeby jak najszybciej rozpocząć procedurę uruchomienia.

 

dzięki wielkie

AleExtra

Edytowano przez AleExtra (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płatność kartą chyba że masz konto niemieckie to znacznie ułatwia. Jak nie masz nr. VAT zgodnego z EU to normalnie go płacisz. Jak posiadasz lub sobie go załatwisz nie płacisz tej stawki. Proponuje Tobie brać BIG X6 niewielka różnica cenowa, lepsze dyski i o wiele więcej pamięci ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VAT unijny uzyskujesz bezpłatnie po złożeniu odpowiedniego wniosku w Urzędzie Skarbowym (musisz być jednak płatnikiem VAT w Polsce). Jeśli nie jesteś płatnikiem VAT, to uzyskasz ten status po złożeniu formularza VAT-R i opłaceniu bodajże 170 zika.

Po uzyskaniu statusu zarejestrowanego płatnika unijnego VAT za twój numer VAT na terenie Unii robi NIP firmy z dopisanymi literami PL, czyli np, jeśli masz NIP 1234567890, to unijnym numerem VAT firmy będzie PL1234567890.

 

Do płatności kartą polecam karty wirtualne, świetnie spisuje się http://prepaid.bzwbk.pl/karty-internetowe/karty-internetowe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przy próbie zapłacenie paypalem muszę podać numer karty, aby powiązać ją z kontem. Nie da się tego ominąć:( Muszę czekać na prepaid, który zamówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyedytować post, ale nie mam takiej opcji, nie wiem czemu.

 

Kupiłem online kartę prepaidową, w wersji elektronicznej. Powiązałem z kontem, teoretycznie wszystko poszło ok, dostałem komunikat "gratulacyjny" o treści:

 

Dear Mr Romański,
We are glad that you have chosen SERVER4YOU and would like to personally welcome you as a SERVER4YOU customer!
We have received your complete order. We will send you a confirmation email within the next five minutes.
It is possible that your confirmation email will be marked as spam. If this is the case, please contact us at 01 80 33 33 120*. For any further questions and problems, we will be at your command daily from 7 am – 12 pm at this number.
Enjoy your new SERVER4YOU product
Sincerely Yours 

 

I tyle. Kasa w paypal nadal jest, potrącają sobie 2 euro na przelewy, aby sprawdzić konto/kartę... No i co to znaczy? Fajnie, mam informację, że zamówiłem. A kasa kiedy do nich pójdzie? Te płatności paypalem są dla mnie strasznie nielogiczne i utrudnione w porównaniu z naszymi polskimi rozwiązaniami typu przelew na konto przez operatora płatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Kupiłem kartę za 1zł prepaid, zarejestrowałem w paypal - nie do końca rozumiem sens takiej operacji, ale nie znam się:) To mój pierwszy raz.

Później problemem był telefon na komórkę - niby nie mogli się dodzwonić, podałem stacjonarny - voip, dodzwonili się, zweryfikowali i mam serwer. Trwa instalacja. Kwota pobrana z paypal to kwota netto. Jeszcze muszę się dowiedzieć, co jest lepsze - przewalutowanie w banku i płacenie kartą w euro, czy wpłata w pln na paypal i konwersja.

 

dzięki wielkie za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×