Skocz do zawartości
NNetwork

[sponsoring] Serwer dla bazy obiektów noclegowych.

Polecane posty

Witam, mam pytanie w sumie na razie czysto teoretyczne. (projekt w produkcji)

 

Czy byłby ktoś zainteresowany sponsoringiem projektu internetowego w zamian za reklamę lub może jaki jakiś inny sposób współpracy? Chodzi głównie o rozruch serwisu (1 lub 2 lata). Potrzebuję zaplecza technicznego do projektu, na czym się totalnie nie znam (znam podstawy).

 

Potrzebuję:

1. Hosting spełniajacy wymagania GIODO (będą przetwarzane dane osobowe - firmy, baza będzie zgłoszona do GIODO)

2. Możliwość podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych

3. Serwer + php5 + Postgresql + curl

4. Prawdopodobnie duży ruch z czasem (nierównomierne obciążenie ze wzgledu na specyfikę strony. Podwyższone obciażenie w okresie np. wakacje, ferie, boże narodznie, sylwester itp).

5. Na poczatek mały transfer, mało miejsca na serwerze.

6. Możliwośc podpięcia własnych domen plus przekierowanie mx

 

Charakterystyka:

5. Serwis zawiera tylko kilka zdjec przyporzadkowanych do profilu, nie ma plików do pobierania itp.

6. Wyniki wyszukiwania z bazy w pełni cachowane, odswierzenie cachy tylko w przypadku modyfikacji danych. Nie powino bardzo zajeżdzać sprzętu. Nie na początek.

7. Rozbudowana baza danych zawiera spis obiektów, a wiec wyszukiwanie np. aby ustalic lokalziacje po 300 tys rekordów, aby przeszukać baze i wybrac obiekty po ok. milionie rekordów (docelowo)

Zapytania głównie selecty == bez like-ów

7. W gre wchodzi okres współpracy 1 lub 2 lata. Choć wszystko do uzgodnienia. Po tym czasie chciałbym przejsc na opcję 'płace za usługę'

8. Współpraca firma z firmą. Przed ruszeniem serwisu ze wzgledu na charakterystykę strony założę działalność gospodarczą.

 

Informacje:

 

1. Projekt to baza noclegowa. (zapewniam o unikalności, przedstawię zanim będę chciał skorzystać z hostingu, dosyć ciekawy projekt graficzny, usability itp. produkt którego nie ma w tej formie na rynku )

2. Strona bedzie swiadczyła usługi dla firm (płatne) oraz usługi bezpłatne dla ludzi korzystajacych z bazy.

3. Projekt stworzony zgodnie z prawem (licencje, oprogramowanie itp.)

4. Start pod koniec roku 2012 jeśli pojdzie wszystko zgodnie z planem.

 

Co mogę zaoferować w zamian:

 

1. Możliwośc zamieszczenia linku na każdej podstronie: Hosting zapewnia.. itp.

2. Możliwość wysyłki targetowanych mailingów do bazy klientów - będą to tylko firmy (np. raz w miesiącu przez cały okres współpracy)

3. Możliwośc zamieszczenia akcji banerowych (np. dniówki) (ale tylko akcje, nie na stałe).

4. inne?

 

O mnie:

 

1. Pracuje w duzej korporacji na stanowisku Web Usability Expert w dziale ecommerce.

2. Mam doswiadczenie w projekowaniu i realizacji duzych serwisów (działające)

3. Posiadam wykształcenie wyższe, mam 26 lat, 5 lat doswiadczenia jako grafik.

 

Rozważę każdą ciekawą propozycje. Odpiszę na każdy kontakt.

Nie mogę zdradzić na etapie obecnym wszystkich szczegółów (z góry przepraszam).

Nie chce sponsoringu zanim wystartuje projekt (mam srodkowisko testowe), chętnie przybędę za spotkanie, przedstawie projekt (na tyle ile mogę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisz na PW dostaniesz za darmo bez reklam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ja też mogę ci troche swojego VPS-a odstapić, albo firmowo coś zasponsorować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum ciut czasu - ze 3 miesiące - i przez ten czas nie widziałem takiej ilości chętnych do sponsoringu - nawet jak ktoś chciał jakiś upust w cenie serwera za reklame czy coś.

 

NNetwork - naucz mnie tak wyciągać kase od ludzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tym forum ciut czasu - ze 3 miesiące - i przez ten czas nie widziałem takiej ilości chętnych do sponsoringu - nawet jak ktoś chciał jakiś upust w cenie serwera za reklame czy coś.

 

NNetwork - naucz mnie tak wyciągać kase od ludzi smile.png

 

Słabo szukałeś:)

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/35739-zasponsoruje-hosting/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NNetwork konkretnie napisał ogłoszenie co nie zmienia faktu że w chwili obecnej jakiekolwiek inicjatywy w branży turystycznej są skazane na porażkę 10X bardziej niż w innych branżach. Niestety mam w tej branży kilka lat doświadczenia :(

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marek607 - przyznam się że nie szukałem:) ale to co widziałem w działach "serwery dedykowane i vps" i "prośby" wyglądało zazwyczaj jak mieszanie z błotem - a tu aż zdziwienie:)

 

ale to co zobaczyłem tu:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/33968-odstapie-3-szt-serwery-dedykowane-od-stycznia/

 

to już przechodzi ludzkie pojęcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Marek607 - przyznam się że nie szukałem:) ale to co widziałem w działach "serwery dedykowane i vps" i "prośby" wyglądało zazwyczaj jak mieszanie z błotem - a tu aż zdziwienie:)

 

ale to co zobaczyłem tu:

http://www.webhostin...ne-od-stycznia/

 

to już przechodzi ludzkie pojęcie smile.png

 

Dlaczego? Chyba nie czytałeś całego wątku lub nie zrozumiałeś jego sensu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra człowiek chce sponsoringu a są ludzie, którzy chcą mu to dać a wy macie z tym jakiś problem ?

Jakaś zazdrość czy co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

przeczytałem pierwsze 2 i ostatnią

 

W takim razie nie możesz wypowiadać się o czymś o czym nie masz pojęcia i nie chciało ci się przejrzeć 10 stron rozmowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to ja też mogę ci troche swojego VPS-a odstapić, albo firmowo coś zasponsorować smile.png

 

Dziękuje, już maluje na PW. :)

 

Daj znać na PW , nie ma problemu sponsorujemy sporo projektów.

 

PW, powinna już dotrzeć. :)

 

To się uśmiałem.

 

Gratuluję poczucia humoru, ale serio nie wiem z czego.

 

Panowie zaraz stawiają minusy smile.png

 

Zmienny jesteś. Atakujesz tylko nowych, a do reszty pełna wazelina, czy to tez sie zmienia?

 

Ty będziesz łykał kasę za dodanie firmy a ktoś inny będzie łaskawie Twój serwis utrzymywał. Nie stać Cie na hosting? W takim razie pozycjonowanie też będzie sponsorowane?

 

1 kwietnia juz był.

 

Tak. Zgadza się 1 kwietnia już był.

 

Napiszę może w dużym uproszczeniu, prostymi zdaniami abyś zrozumiał.

Będę brał pieniądze za usługi od firm. Ktoś będzie sponsorował mi hosting. Mam nadzieje, że każdy może na tym dobrze wyjść. Mam do zaoferowania coś w zamian za sponsoring, więc to bardziej barter usług.

 

Gdybyś nie rozumiał do końca słowa barter to tu masz wyjaśnienie:

Barter - to wymiana bezgotówkowa, czyli towar (bądź usługa) za towar.

 

Nie rozmiem twojej drogi dedukcji:

 

Nie stać Cie na hosting? W takim razie pozycjonowanie też będzie sponsorowane?

 

Co ma wspólnego jedno z drugim? Jeśli chce zrobić barter usług, bo tak mi pasuje biznesowo na start to znaczy że mnie nie stać oraz że pozycjonowanie będzie sponsorowane?

 

Jestem na tym forum ciut czasu - ze 3 miesiące - i przez ten czas nie widziałem takiej ilości chętnych do sponsoringu - nawet jak ktoś chciał jakiś upust w cenie serwera za reklame czy coś.

 

NNetwork - naucz mnie tak wyciągać kase od ludzi smile.png

 

 

Krzysiu, w żadnym wypadku nie chciałbym, aby było to brane jako wyciąganie kasy.

Potrzebuje konkretnej usługi, mogę zaoferować coś w zamian. Myślę ze to będzie wspólny biznes, a nie żerowanie jeden na drugim. Myślę ze każda ze stron może z tego cos wynieść. Ja mam usługę utrzymia serwisu gratis, ktoś ma dzięki temu dostęp do klientów biznesowych, którzy działają w internecie, maja serwisy www, sa klientami jakiś firm hostingowych lub tacy którzy potencjalnie sa zainteresowani. Im serwis bedzie miał więcej dowiedzin, tym promowanie marki bedzie większe, wiec coś za coś. Dodatkowo np. akcje banerowe, aby trafić do klientów z poza grona tych obecnych w serwisie. Myślę ze to nie najgorsza opcja, a to minimum co mogę zaproponować.

 

Do tego dochodzi fakt, że chciałbym też już od razu uzgodnić sprawe wyjścia ze sponsoringu oraz przejścia na tryb w którym będę zwykłym klientem. Raczej nie będę potrzebował hostingu współdzielonego za 30 zł tylko czegoś pro. Więc jeśli sie uda będę raczej dobrym klientem. Z tym że nawet jeśli wyjdę z opcji 'sponsoring' to nie widzę problemu, aby zachować w serwisie mimo to oznaczenia ' hostowane przez ..' itp. więc jestem otwarty na wszelkie propzycje, by zrobić biznes wspólnie, by obie strony były w pełni zadowolne. Innymi opcjami nie jestem zainteresowany. Tak po prostu prawdopodobnie kupie serwer i zainteresuje się jakąś kolokacją.

 

NNetwork konkretnie napisał ogłoszenie co nie zmienia faktu że w chwili obecnej jakiekolwiek inicjatywy w branży turystycznej są skazane na porażkę 10X bardziej niż w innych branżach. Niestety mam w tej branży kilka lat doświadczenia sad.png

 

Ed

Ednet, branża się troszkę popsuła, ale jeszcze tragedii nie ma, nikt się nie tnie wink.png

 

Macie racje, łatwo nie jest, ale to nie jest kolejny projekt, który opiera sie na 'rezerwuj', 'wykup miejsce', 'zniżki', 'zakupy grupowe' itp. Jasne ze takie usługi tez 'moze' się znajdą, ale to nie jest główny pomysł na projekt i to na pewno bedzie przekierowane do innych, którzy się w tym specjalizują. Myślę też ze zawsze jest miejsce na 'dobry projekt' w danej branży. Oczywiście, życie pewnie nieco zweryfikuje plany jak to ma w zwyczaju, ale na razie jestem pewny pomysłu. Jest on juz w fazie pre-beta. Dużo rzeczy juz działa i robię taki małe pokazy aby zebrac opinię i zawsze coś tam pozmieniać. Na razie zbieram dobre noty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

acha, przekierowanie do innych którzy się specjalizują :) czyli "my nic nie robimy" tylko pobieramy opłatę za przekierowanie,

ale to nie jest nowy pomysł i nie jesteś jedyny na rynku w tej branży, nie wiem czy o tym wiesz.

mi to wygląda na zrobienie serwisu pod program/y partnerski/e , chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

acha, przekierowanie do innych którzy się specjalizują smile.png czyli "my nic nie robimy" tylko pobieramy opłatę za przekierowanie,

ale to nie jest nowy pomysł i nie jesteś jedyny na rynku w tej branży, nie wiem czy o tym wiesz.

mi to wygląda na zrobienie serwisu pod program/y partnerski/e , chyba że się mylę.

 

Oj nie nie. Zupełnie nie tak. Tak jak napisałem. Mam inny pomysł. W grę nie wchodzą jakies rezerwacje, zniżki itp. I tak jak napisałem jeśli już w ogole bedzie przycisk rezerwacje to bedzie kierował dalej. Bo tak - zgadza się - mogę pomyśleć o przekierowaniach jako jakiejś tam dodatkowej opcji, choć nie sądze. Nie zamierzam obsługiwać rezerwacji, programów grupowych, sprzedawac wycieczek lub pokazyac ze mają je inni itp. Chce skupic sie na czymś innym. Oczywiście nie będę się tym chwalił na ogolnym forum, bo nie bedzie sensu tego realizować.

 

Stwierdzenie "my nic nie robimy" i pobieramy opłatę za przekierowanie jest zupełnym przeciwnieństwiem tego co chce zrobić. I tak mylisz się jeśli uważasz ze bedzie to serwis pod programy partnerskie czy jakiekolwiek inne. Uprzedzam również pytania dotyczące reklam google, tradedoublera czy kogokolwiek innego, bo tych w serwisie nie bedzie. Nie będzie to również jakas baza pod seo itp.

 

Z tym co chce pokazać i w takiej formie będę pierwszy. Zreszta tak jak mówie, zaprezentuje gotowy produkt zanim o cokowliek poproszę.

 

Chętnie też mogę podpisać jakąś umowę gwarantująca zachowanie przedstawionej formy projektu podczas prezentacji, nie chce nikogo oszukiwać i mogę za to poręczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×