Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mahatma

Testament internetowy

Polecane posty

Witam to moze glupi ale od pewnego czsu trapi mnie taka mysl: Co sie stanie jak mnie sie cos stanie. Czy jest jakis sposub na zrobienie takiego mechanizmu ze np jak sie nie zalogujesz przez miesiac to server podejmije jakas akcje np rozsyla jakies plii na jakies adresy. Na wypadek wypadku any klienci nie zostali na lodzie i bez danych albo cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to będzie jakiś fajny topic...

Odp: Jest sposÓb na zrobienie takiego mechanizmu i to nie jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Na wypadek wypadku any klienci nie zostali na lodzie i bez danych albo cos takiego?

 

zawsze jest kliku administratorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale nie kiedy to jest hosting dla znajomych i rodziny niestety w tedy jestem sam pozatym chodzilo mi tez o doslowny testamenst internetowy poinstruowac maluzonke co i jak gdzie ma sie zalogowac hasla do bankow numery polis ubezpieczeniowych itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
ale nie kiedy to jest hosting dla znajomych i rodziny

 

rodzina Ci wybaczy ;)

Napisz mamie haslo root'a by ciocia mogla wyciagnac baze MySQL ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie możesz sp[rządzić zwykłego testamentu w którym wszystko będzie zapisane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niby masz racje ale wtedy mosial bym go aktualizowac co misiac a pozatym tu chodi o cos w rodzaju instrukcji a nie prawomocnego testamentu

 

Jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak zrobic taki mechanizm ktory wysylal by np maila taz w miesiacy i jesli na niego nie odpowiesz to on wysle inne maile albo pliki pod wczesniej podane adresy.

Lub jakis inny mechanizm sprawdzania czy zyjesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Idz kup sobie klocki lego bo to Cie przerasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w cronie zrobić mechanizm który sprawdza czy "żyjesz" ??

 

Po śmierci uprawnionego do konta Bankowego odbywa się sprawa sądowa, podziału majątkowego. Jeśli zmarły zostawił testament, wyrok w tej sprawie opiera się między innymi na nim.

 

Banki mają wtedy obowiązek podzielić środki z kont według wyroku, a dostęp do haseł z Twojego konta dla wielu osób nawet z rodziny jest prawdopodobnie łamaniem umowy jaką podpisujesz z wybranym bankiem.

 

Jeśli chodzi o 3 filar i ubezpieczenia to tam w umowie też określasz kto jest do nich uprawniony na wypadek Twojego zgodnu (co więcej w ilu% jest do nich uprawniony).

 

Hasła roota do maszyn, czy nawet skrzynek e-mail są Twoją prywatną sprawą. Jeśli chcesz napisać system który wyśle je Twojej cioci - to Twoja sprawa.

 

haha temat jest na tyle zabawny że sugeruje jego zamknięcie, albo przeniesienie do piaskownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Jak chcesz w cronie zrobić mechanizm który sprawdza czy "żyjesz"

 

Ping do serca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ping do serca

myslalem o tym ale jeszcze nie dysponujemy takimi technologiami w linuxie a pozatym to czasami mi serce staje i bylo by to niebezpieczne maile by sie za czesto wysylaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

proste. Skrypt w php z baza w mysql'u z linkiem potwierdzajacym. Kazdy normalny programista php Ci takie cos zrobi.

 

A pomysl w sumie nie bardzo glupi.

 

Mozna zrobic wiekszy system z panelem itd. i sprzedawac jako usluge. W koncu wiele osob ma takie problemy, nawet te mlodsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dobre podejscie.

 

Ja chce zamowic taki skrypt bardziej rozbudowany z panelem i msql.

 

Teraz mozemy podyskutowac o zalozeniach:

1 Na jakiej podstawie ma sprawdzac czy wyslac chy nie na podstawie odpowiedzi na maila ale co wtedy gdy mamy autoresponder i 2 na podstawie logowania sie gdzies na stronie?? i ewentualnym przpomnieniem na maila jesli sie nie logujemy przez jakis czas a potem jesli nie ma reakcji to akcja.

 

Ile to bedzie kosztowalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przerost formy nad trescia jesli podtrzymujesz to co wczesniej napisales, ze to nie ma byc jakas tam usluga tylko konkretnie "serwer dla rodziny i znajomych" - tworzyc do tego baze itp. itd. ? Przecisz od razu widac, ze wystarczy sie zainteresowac podstawami i skorzystac z takich narzedzi jakie sa w systemie jak last,grep,cron,mail i do tego skrypcik w bashu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z zalozenia to mabyc dla rodziny to prawda ale

moze ktos z rodziny tez bedzie chcial z czegos takiego skozystac? tego nie wiem ale dlaczego nie

pytanie ile to kosztuje i u kogo zamowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maluzonke, skozystac - sam nie jestem idelny pod względem ortografii, jednak może za wcześnie na zastanawianie się nad swoją śmiercią i ew. śmiercią innych czlonkow rodziny, a czas na nauke ;). mysle ze nawet taki Pan Bill z MS zakończył na zwykłym testamencie i nie bawi sie w takie rzeczy.. ale niektorzy musza miec tak jak na filmach w kinie ;-)

 

jesli chodzi o szukanie wykonawcy to jest wiele drog, jesli koniecznie chcesz wydac pieniadze to moge Ci cos takiego wykonac, ale przemysl 1000 razy czy aby napewno warto...

 

jak nie ja to jest tutaj dział "Oferty pracy" jak i jest np. forum WH ze sporym webbazarem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×