Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DoMeK

Vps-Konfiguracja FileZilla vps.

Polecane posty

witam !

 

Zakupiłem serwer vps u firmy biznes-host , lecz nie posiadam passów do logowania się do FileZilla.

Proszę o jakieś tutki :)

Lub pomocną rekę :)

Linki na dole , pomoc pw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się przez protokół sFTP danymi roota do serwera VPS (jak w filezilla to będzie to nie wiem, nie korzystam, ale bodajże wystarczy zmiana portu z 21 na 22). Albo zainstaluj proFTPD (wystarczy wpisać {nazwa-systemu} proftpd i będzie cała instalacja opisana to powinieneś znaleźć sam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się przez protokół sFTP danymi roota do serwera VPS (jak w filezilla to będzie to nie wiem, nie korzystam, ale bodajże wystarczy zmiana portu z 21 na 22). Albo zainstaluj proFTPD (wystarczy wpisać {nazwa-systemu} proftpd i będzie cała instalacja opisana to powinieneś znaleźć sam).

dziala thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależy jeszcze co potrzebujesz :)

 

 

Możesz użyć programu proftpd (apt-get install proftpd) i później dodawanie nowych userów to adduser. Jeżeli np. chcesz dać komuś dane żeby coś wrzucił. Pamiętaj nigdy nie dawaj nikomu danych do root.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A uruchomiłeś serwer WWW, skonfigurowałeś na dany katalog, zainstalowałeś mysql, php i co tam potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz ładny poradnik

http://biznes-host.pl/help/pelna_konfiguracja_serwera_vps

lecz jeśli chcesz tylko stronę WWW + mysql to nie instaluj kilku postfix'a (nie twórz/usuwaj certyfikatów pop3 itp.) Zainstaluj tylko apache2, php, mysql. Potem restart apacha (/etc/init.d/apache2 restart) i w przeglądarce wpisz adres IP serwera (VPS) powinieneś ujrzeć (Its Work!) i jakieś tam napisy (to znaczy że strona działa). Potem udaj się do katalogu /var/www i tam wrzucasz pliki .php/.html, do tego jeśli zainstalowałeś mysqla zainstaluj phpmyadmin (apt-get install phpmyadmin), ale ja radzę zainstalować najnowszą wersję

cd /var/www
wget http://freefr.dl.sourceforge.net/project/phpmyadmin/phpMyAdmin/3.4.10.2/phpMyAdmin-3.4.10.2-all-languages.tar.gz
tar -zxf phpMyAdmin-3.4.10.2-all-languages.tar.gz
rm -r phpMyAdmin-3.4.10.2-all-languages.tar.gz
mv phpMyAdmin-3.4.10.2-all-languages pma

i wtedy wpisz

IP/pma (oczywiście możesz wpisać zamiast pma phpmyadmin [na tą nazwę zmieniasz przy komendzie mv]). A dane logowania to

root
hasło wpisane podczas instalowania mysqla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie latwiej apt-get install phpmyadmin ?

Na Debian 5 instalował starą wersję, jak na Debian 6 to nie wiem może zainstalują najnowszą aktualnie jestem na Centosie z przymusu także nie mam jak sprawdzić. Jak instaluje najnowszą wersję to wystarczy przez apta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×