Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
baczan

Streaming Kamer na WWW

Polecane posty

Interesuje mnie streaming kilku kamer z sieci lokalnej w swiat (audio+video). Sa ta główne Vivote , Airlive.Chiałbym móc zapewnić kilkadziesiąt rówwnoczesnych odwiedzin na stronce (ikonki i po kliknięciu live). Fajnie jeśli istniała by możliwość nagrywania i ew zmiana parametrów oglądania. Przyznam próbowałem z Wowzą i transkodowaniem VLC(transkodowałem gdyż nie potrafiłem tych kamer odpalić bezpośrednio). Dodatkowow Wowza jest dla mnie zbyt droga. Sprzęt posiadam pod dedyk (nie wiem czy wystarczający ale to się da ustalić w trakcie) no i łącze raczej nie przewiduje ograniczeń. Próbowałem już z crtmp server ale przyznam jestem laikiem w tych sprawach. Najchętniej bym to komuś zlecił ale z możliwościa rozszerzaniaa np o kolejne kamerki we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze palne glupote ale nie da rady tego puscic przez np justin.tv ? wiele ludzi tak robi http://www.justin.tv/directory/animals

a obraz mozna spokojnie na swoja www stawic, i nie ma sie co martwic o lacze jak i drogi serwer.

jedyne co wlasnie bedzie trzeba przetranskodowac ;)

Edytowano przez hanti (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można też polecić polski serwis tego typu - popler.tv, jeżeli myśli pan o własnym serwerze dedykowanym bądz vps, mogę zaoferować instalację i konfigurację serwera red5 działa to na takiej samej zasadzie jak wyżej wymienione strony, w razie pytan pw

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie próbowałem na wiele sposobów, teraz staram się skonfigurować aplikację SteamStream do serwera red5 aczkolwiek gotowego rozwiązania jako tako nie ma, na serwerze rtmpd taka konfiguracja (kamera IP - serwer - klienci) możliwe jest jedynie na kamerach Axis z tego co aktualnie zdołałem się zorientować, jak narazie nie widzę innego wyjśćia jak transkodowanie. Jeżeli chodzi o serwis popler.tv tam również działają kamery ale jedynie z kodekiem H264 czyli np Axis. Probowałem z VLC na wirtualnej maszynie, postawilem serwer wszystko działa w miarę dobrze jedynie odtwarzacz na stronie wavplayer z rodziny jwplayer ma problemy tzn raz działa raz nie, przez VLC na komputerze domowym jest ok. Będę myślał nad problem dalej, jak coś mi się uda to napisze

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×