Skocz do zawartości
Xaarkes2

Mała firma hostingowa

Polecane posty

Gość

Dzień dobry,

 

Powiem Panu tak co do firmy. Rozumiem jesteś na to napalony, ale jeśli nie masz pojęcia zero o prowadzeniu firmy - lepiej się za to nie bierz. Poniesiesz tylko starty w takim biznesie. Lepiej już pracować tam gdzie pracujesz i pilnuj to co masz na chwilę obecną - a dobrze na tym wyjdziesz. Taka moja mała rada, nie wielka - ale szczera. Powodzenia.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Panu tak co do firmy. Rozumiem jesteś

No to albo jedziesz per Ty, albo per Pan...

 

Tematów było 666 i ciągle to samo jest wałkowane smile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale przypomniało mi się serwery666.pl i ich przedsprzedaż kont hostingowychsmile.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co było z tym serwery666.pl, bo nie mam pojęcia a zapowiada się śmiesznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Profesjonalna strona = 10000zł (chyba że sam sobie w paincie sklepiesz)

Licencje + serwer = 500-600zł / mc

Koszt DG pewnie z = 500zł / mc (w górę)

 

Przekalkuluj ile założysz kont na tym serwerze przemnóż to przez koszt konta dla klientów i zobaczysz ile ci zabraknie do interesu. Dodatkowo weź poprawkę na to że przez pierwsze pół roku będziesz sporo pod kreską.

 

 

Zobacz jak było z UpHost.pl - nie wiem czy pół roku było na rynku i poszło pod młotek.

 

 

Jak chcesz możesz poszukać jakiegoś mini hostingu na sprzedaż i odkupić (tak jak został uphost sprzedany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja tylko podaję przykład jak delikatny to rynek oraz ile trzeba włożyć w firmę czasu, chęci oraz pieniedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze

10k. zeta za stronę firmową to chyba oci...eś zwłaszcza na wstęp, zwłaszcza że to nie jest strona transakcyjna banku smile.png tylko wizytówka,

co do reszty na temat chęci i pieniędzy to juz się nie wypowiem, bo jeden z 1000 zeta może zrobić biznes a drugi ze 100 k zeta padnie.

 

ja tam każdemu zawsze i wszędzie powtarzam, rób swój biznes, branża nieważna,

ale rób cokolwiek w czym czujesz siłę.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kamikadze

10k. zeta za stronę firmową to chyba oci...eś zwłaszcza na wstęp, zwłaszcza że to nie jest strona transakcyjna banku smile.png tylko wizytówka,

co do reszty na temat chęci i pieniędzy to juz się nie wypowiem, bo jeden z 1000 zeta może zrobić biznes a drugi ze 100 k zeta padnie.

 

ja tam każdemu zawsze i wszędzie powtarzam, rób swój biznes, branża nieważna,

ale rób cokolwiek w czym czujesz siłę.

 

Słuchaj,

 

Ja zawszę stosuję zasadę: "Przygotuj się zawsze na wyższe koszty, najwyżej coś zostanie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niekoniecznie, dlaczego?

Grafika, silnik, pointegrować to wszystko, zrobić testy tego i owego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się, że niektórzy młodzi ludzie tak silnie chcą wchodzić w biznes hostingowy. Takiej konkurencji to nie mają nawet sklepy spożywcze i liczenie na szybki zysk mija się tutaj z celem. Czasy gdzie postawiło się stronkę z panelem billingowym i robiło się kasę już dawno minęły.

 

Stronę dość ładną można zrobić za 5000 złotych

ZUS powiedzmy 500 złotych na miesiąc

Serwer dedykowany 500 złotych na miesiąc

Panel whmcs 50 złotych na miesiąc

Panel DIrectadmin 300 złotych jednorazowo

Administracja serwera (bo jeśli ktoś się pyta o panel to już widać jaka jest jego wiedza) co najmniej 50 złotych na godzinę!

 

Podsumujmy:

Na start potrzebujemy tak małym kosztem około : 6850 złotych (w tym wliczone 10 godzin pracy administratora na instalacje, przygotowanie serwera itp.)

 

Potem co miesiąc już duuużo mniej: 1550 złotych (są to same koszta utrzymania firmy bez reklamy!) co daje nam 18600 rocznie

 

Przy takiej opcji pierwszy klient z Google może wejdzie po kilku miesiącach na stronę. Można oczywiście darmowo reklamować na forach jak np WHT. ale klienci z for to trochę inny grupa docelowa, jest to grupa klientów którzy chcą przede wszystkim taniej i więcej.

Ceny na rynku hostingowym są w tej chwili już tak niskie, że utrzymanie firmy nie będzie takie łatwe. Licząc roczny wydatek na serwer w kwocie 18600 złotych, dziennie musielibyśmy zarabiać od samego początku około 50 złotych dziennie!

 

Tak więc jeśli ktoś pracuje na etat i chciałby ruszyć z hostingiem, musi liczyć się z tym, że przez długi czas będzie pracował za dużo mniejszą kwotę, bo zarobione pieniądze wyrzuci w błoto (prawie dosłownie) na utrzymanie "martwej" firmy.

 

Jest też druga opcja moim zdaniem lepsza i co najważniejsze mniej ryzykowana i tańsza. Jest to zrobienie strony i postawienie wszystkiego na reseller. Koszt utrzymania resellera to około 400 złotych rocznie i ma się darmową administrację. Problem polega na tym, że niektórzy uważając, że rozpoczęcie firmy od resellera to coś złego. Nic bardziej mylnego, są tysiące firm postawionych na resellerach w interecie i wiele nawet znanych.

Edytowano przez www.mzone-net.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Pomimo wielu zniechęceń dalej chcę otworzyć ten biznes, tylko nie teraz. Dzięki za przekonanie mnie do resellera. Co do kosztów, to byłbym w stanie to przełknąć. W rzeczywistości będzie trochę mniej, bo 380zł ZUS. Panel WHMCS 25$/m-c i reseller 50zł/m-c. Strona to myślę, że 10 tys. zł to trochę za dużo jak na początek. Myślę że te 5k starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dzięki wszystkim za pomoc. Pomimo wielu zniechęceń dalej chcę otworzyć ten biznes, tylko nie teraz. Dzięki za przekonanie mnie do resellera. Co do kosztów, to byłbym w stanie to przełknąć. W rzeczywistości będzie trochę mniej, bo 380zł ZUS. Panel WHMCS 25$/m-c i reseller 50zł/m-c. Strona to myślę, że 10 tys. zł to trochę za dużo jak na początek. Myślę że te 5k starczy.

 

W takim razie masz bardzo dużą szansę na sukces. Chyba że w trakcie zmienisz zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Pomimo wielu zniechęceń dalej chcę otworzyć ten biznes, tylko nie teraz. Dzięki za przekonanie mnie do resellera. Co do kosztów, to byłbym w stanie to przełknąć. W rzeczywistości będzie trochę mniej, bo 380zł ZUS. Panel WHMCS 25$/m-c i reseller 50zł/m-c. Strona to myślę, że 10 tys. zł to trochę za dużo jak na początek. Myślę że te 5k starczy.

 

Jak najbardziej możesz zacząć od resellera np. jakiegoś dobrego w usa gdzie support jest na wyższym poziomie, potem przejść na dedyka zarządzanego to Ci admini wiele pomogą i się nauczysz w cenie dedyka. Z panelem typu cpanel z łatwością będziesz mógł sobie przenosić konta między serwerami. Strona - cena 0zł - wystarczy ją samemu zrobić. Kwestia czasu, umiejętności i motywacji. Jak masz umiejętności programistyczne to dobrze bo możesz sobie również taki whmcs napisać sam jak nie masz to gorzej. Praca na etacie i działalność ? Też żaden problem jeżeli ma się do tego głowę.

 

Podsumowując - jeżeli od teraz nie będziesz wypytywać na forach "jak coś zrobić", tylko sam szukał odpowiedzi (co to reseller, jak administrować serwerem, jak pisać skrypty itd.) i poświęcał na to wiele czasu żeby się uczyć z wielu różnych dziedzin to próbuj. Po roku sam będziesz wiedział czy to dla Ciebie czy nie, wszystko okaże się praktyce - czy wytrzymujesz psychicznie i czy masz do tego predyspozycje. Nie przejmuj się tym co piszą aby Cie zniechęcić aczkolwiek z tego co piszesz nie wmawiałbym też Tobie, że jesteś kandydatem idealnym. Wszystko zależy od twojego charakteru i osobowości jak w każdym biznesie. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakłądaj firme w delaware to ci odejdą miesieczne koszty do US tongue.png

 

Zastanawiam się nad wyjazdem do UK. Jak wiadomo tam podatek liczony jest od dochodu, a nie tak jak u nas ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie osobiście uważam, że rozpoczynanie czegoś na własną rękę bez budżetu (frycowego) totalnym zaangażowaniu w reklamę raczej nie ma sensu. Odppwiedzialność za wynajmowane maszyny i ogrom pracy nie wspólmierny do efektu ekonomicznego. Najlepiej robić to co się lubi i umie robić najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić firmę hostingową stawiającą na jakość, to przede wszystkim powinieneś posiadać więcej niż jeden komputer. Zrób biznesplan, zmniejsz zarobki, które określisz o 50% i zobacz, czy dalej chcesz otwierać jakąś działalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×