Skocz do zawartości
Xaarkes2

Mała firma hostingowa

Polecane posty

Witam. Ostatnio chodzi mi po głowie założenie firmy hostingowej. Wiem, że nie mam szans w konkurowaniu z liderami na tym rynku. Chodzi o to, czy w ogóle mam jakieś szanse? Wolałbym załozyć jakiś dobry hosting ceniący sobie jakość, a nie jakiś hosting za sms 2,46zł. Oczywiście założyłbym działalność gospodarczą. Chodzi o to, czy dałbym radę z zusem i innymi opłatami? Myślałem nad dedykami w www.sprintdatacenter.pl Mają tam serwer dość tani bo około 450zł brutto. Jego specyfikacja to:

 

Procesor: Intel Xeon E3-1230 3.2 GHz

Rdzenie: 4 rdzenie

Pamieć: RAM 12 GB

Dysk: HDD 2 x 2 TB, SATAII 7200 rpm

 

 

Myślałem nad trzema pakietami. (Nazw jeszcze nie wymyśliłem)

-Najsłabszy 10GB powierzchni dyskowej 10zł/mc

-Średni 15GB 15zł/mc

-Najlepszy 20GB lub 30GB 25zł/mc

 

Na tym serwerze mam 4000GB. Czy ten serwer jest w stanie pociągnąć 400 najsłabszych pakietów? Obawiam się o wydajność. Czy serwer nie jest po prostu za słaby? Ile musiałbym wydać na reklamę, aby w pierwszych 3 miesiącach działalności uzyskać 500 klientów?

 

Obawiam się o transfer, ponieważ mam go tylko 5TB/mc

Może lepiej byłoby zamówić na początek dwa serwery kimsufi 24G? Mają one 24GB RAM, czyli dwa razy więcej od tamtego serwera. Cena wynosi jedynie 250zł/mc. W tym przypadku, czyli 200 słabych pakietów na serwer mam 120 mb RAM na każdym pakiecie. A na poprzednim serwie miałbym 400 pakietów po 30MB każdy, czyli 4 razy mniej. Na Kimsufi 24G mam 15TB transferu/mc, Czyli znowu dużo więcej. Wychodzi około 900 GB rocznie transferu, przy najsłabszym pakiecie, a przy średnim 1400GB rocznie. Nie wiem, czy nie lepiej byłoby zmiejszyć transfer najsłabszego pakietu. Bardzo proszę o uwagi i porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany setki razy na forum, chyba nie szukałeś.

 

Stworzenie dobrej marki to lata, nie miesiące. Setki problemów na samym początku nie tylko z rejestracją firmy, ale przede wszystkich z jej kosztami utrzymania. Na samo utrzymanie jednego serwera dedykowanego, oprogramowania, ZUS musisz mieć co najmniej 1400 złotych miesięcznie. Stworzenie strony, administracja,reklama to dodatkowe koszty. Za ZUS przez pierwsze 2 lata chyba płacisz połowę, więc 450 złotych, to trochę obniży koszty, ale tak szczerze niewiele to pomoże moim zdaniem.

 

Aby zapełnić taki serwer musisz poświęcić kilka miesięcy na to (czasem nawet lat, zależy od Twojej oferty), tworząc markę, pilnować i to wszystko bez jakiś zysków bo firmę musisz utrzymać przez baaaaaardzo długi czas. Ryzyko tu jest wbrew pozorom dość duże, konkurencja jest ogromna na rynku, firm (w zasadzie krzaków) na wakacje powstaje dziesiątki, a płacić koszty za firmę trzeba i tu nie ma sentymentów.

 

Nie licz na to, że ktoś Ci poda tu złota receptę na szybki start, bo takiej po prostu nie ma. Każda firma bazuje na własnym doświadczeniu i nikt Ci nie będzie zdradzał pewnych rzeczy.

 

Odnośnie Twojego pytania dotyczącego serwera, na początek starczy Ci nawet reseller, jak dasz rade przeżyć kupisz sobie dedyka.

 

aby w pierwszych 3 miesiącach działalności uzyskać 500 klientów?

Będziesz miał nawet 2000 klientów w pierwszym miesiącu, tylko po ile będziesz sprzedawał konta po 3 złote na rok jak robią to na Allegro? Potem nie utrzymasz firmy i serwer wyłączą. Nie licz na szybki zysk, rozłóż to na kilka lat ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na start najlpeiej mieć serwer dedykowany pod jakiegoś swojego samograja (czyt. stronę która zarabia na siebie) z której jesteś w stanie opłacić serwer/zus i by wyjść na zero. Potem możesz sprzedawać hosting.

 

Zaczynanie od zera to dokładanie do interesu przez długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał nawet 2000 klientów w pierwszym miesiącu, tylko po ile będziesz sprzedawał konta po 3 złote na rok jak robią to na Allegro? Potem nie utrzymasz firmy i serwer wyłączą. Nie licz na szybki zysk, rozłóż to na kilka lat ....

 

Czy ja gdzieś napisałem, że będę się z tego utrzymywać? Mam stałą pracę, zarabiam nie najgorzej, lecz za bardzo to ona mnie nie satysfakcjonuje.

 

Na start najlpeiej mieć serwer dedykowany pod jakiegoś swojego samograja (czyt. stronę która zarabia na siebie) z której jesteś w stanie opłacić serwer/zus i by wyjść na zero. Potem możesz sprzedawać hosting.

 

Zaczynanie od zera to dokładanie do interesu przez długi czas.

 

Kiedyś robiłem proste stronki w HTML'u. Doszkolę się, i może sam dałbym radę skleić jakąś stronkę? Prawdopodobnie pamagał by mi przy tym kumpel, który jest w tym trochę obcykany. Dzięki za pomysł dot. strony "samograja". Pomyślę nad tym ;)

 

Mam pytanie odnośnie paneli, w których jestem całkowicie zielony. Wiem, że są takie jak Direct admin i cPanel. Który polecacie i dlaczego? Czy serwer z kimsufi dałby na początek radę? Pociągnie te pakiety? Czy to nie będzie za mało 120mb RAM, czy może jest to aż nadto na najsłabszy pakiet? Czy w tych panelach jest tak, że przydzielam jedynie transfer i powierzchnie, czy może jest tak, że przydzielam pamięć RAM, i użycie procesora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś robiłem proste stronki w HTML'u. Doszkolę się, i może sam dałbym radę skleić jakąś stronkę? Prawdopodobnie pamagał by mi przy tym kumpel, który jest w tym trochę obcykany. Dzięki za pomysł dot. strony "samograja". Pomyślę nad tym wink.png

BOSZZZZZZZZZZZ....

W ogóle masz pracę i chcesz zakładać firmę w dziedzinie, w której reakcja, odpowiedzialność są tak ważne? I co, będziesz w czasie pracy prowadzić swoją firmę? WTF?

 

Pytania o panele nawet szkoda cytować...

 

Założenie firmy hostingowej to jest jakieś 25125 razy bardziej skomplikowana sprawa niż to, co opisujesz.

Mega szybkie, mega uproszczone liczenie:

400 kont po 10zł miesięcznie to daje 4000zł miesięcznie, minus dochodowy to jakieś 3200zł na łapę. Minus ZUSy srusy i inne bzdury (w promocji ile teraz to jest, z 500zł?) to zostaje 2700zł. Minus dedyk + panel + admin to będzie w opcji totalnie ekonomicznej -1500zł (500 dedyk, 500 admin z doskoku i 500 panel, powiedzmy zależy też jaki panel itd., ale to pójdzie na admina). Zostaje 1200zł, oczywiście wszystko w opcji ekonomicznej, hurraoptymistycznej. Nie doliczyłem budżetu na reklamę, telefony i kanapkę na śniadanie. Za jakieś mieszkanie też chyba trzeba płacić.

 

Dodać do tego fakt, że najprawdopodobniej TOTALNIE nie masz pojęcia o tym, co piszesz - po prostu masakra totalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zostaje 1200zł, oczywiście wszystko w opcji ekonomicznej, hurraoptymistycznej. Nie doliczyłem budżetu na reklamę, telefony i kanapkę na śniadanie. Za jakieś mieszkanie też chyba trzeba płacić.

 

Hmm, na kanapkę i mieszkanie już mam. Chce mieć po prostu coś swojego, a nie nie pracować "dla kogoś". Niech mi zostanie 500zł na czysto, a i tak będe zadowolony, że zarobiłem te pieniądze we własnym biznesie.

 

Dodać do tego fakt, że najprawdopodobniej TOTALNIE nie masz pojęcia o tym, co piszesz - po prostu masakra totalna.

 

Z tym to chyba masz racje. Dopiero zaczynam ogarniać to wszystko, ale chyba po to jest to forum, aby zapytać, rozwiać swoje wątpliwości, itp..., czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zawsze spotkasz się z krytyką jeśli chcesz zrobić coś swojego i stworzyć konkurencję. Niestety tak tu jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zawsze spotkasz się z krytyką jeśli chcesz zrobić coś swojego i stworzyć konkurencję.

A może każdy z własną firmą hostingową ma mu opisać krok po kroku, bardzo szczegółowo, jak rozkręcić taki biznes? Może jeszcze serwery pokonfigurować gratis? A jakby z 12 firm zrzuciło sie na administracje, co miesiąc inna firma zajmuje sie serwerem, to gość ma rok adminki do przodu. A może jeszcze mamy wysłać delegacje z WHT do parzenia kawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze mamy wysłać delegacje z WHT do parzenia kawy?

 

Ja bym się tam nie obraziłbiggrin.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To E3-1230 jest duzo wydajniejsze od i7 z Kimsufi. To tak w temacie wyboru serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie no przecież nie każdy od razu wszystko wiedział, ale no sorry, ja do tej pory stronek nawet w html nie umiem robić, ale jak zaczynałem hosting to wiedziałem chociaż co to DA i cpanel :) no ale wszystkiego można się nauczyć, dowiedzieć, jak masz już dochód, a jeszcze część możesz dołożyć do firmy, to startuj, minie jeszcze sporo lat jak się rynek scentralizuje w Polsce, na razie to jak widać mnóstwo drobnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zanim ktoś się decyduje na taki krok, to musi mieć zaplecze wiedzowe na ten temat by zminimalizować koszty outsourcingu - wtedy z tego wyliczenia co podał Sponsi odeszło by ci opłacanie admina czyli 500 zl do przodu.

 

Jak się nie ma wiedzy na dany temat to na starcie jest pod górkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Podstawą firm hostingowych jest technologia czyli serwery + administracja. To nie problem pozyskać kilku klientów ale utrzymać ich wliczając problemy klientów i awaria/ataki to już tak.

 

Dlatego bez bardzo dobrej części technologicznej prędzej czy później padniesz. Można mieć albo super admina, albo super outsourcing natomiast w perspektywie dłuższej niż 3 msc bez tego nie masz szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się jeszcze z zakładaniem hostingu, ponieważ jak sami zauważyliście moja wiedza na ten temat jest znikoma. Czeka mnie dużo lektury ;D Ktoś podał, że panel to 500zł/m-c. Sprawdziłem i DA to jedynie 30$/m-c.

Nie wiem czy ten Kimsufi da radę na początek. Chodzi o to, czy on po prostu nie będzie zdychał przy 150 pakietach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie panel tylko admin!!! Pogrążasz się z odpowiedzi na odpowiedź. Słuszna decyzja. Tym bardziej jak ty chcesz się hostować na, O ZGROZO, kimsufi... OMFG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja pisałem o panelu za 500zł, bo Xaarkes2 nie pisał jaki panel, ile licencji na co, itd.

Pewnie, że można na DA za 30 dolarów, VPSa za 5 dolarów i admina za 100zł, żeby skonfigurował, "a potem jakoś będzie".

Można jeszcze bez działalności.

Nazywa się to krzak i jest jednym z najbardziej k...skich sposobów na rozpoczęcie tego biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

juz wakacje? dopiero marzec wink.png Mam wrażenie, że oni ostatnio mają wakacje cały rok wink.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz wakacje? dopiero marzec wink.png Mam wrażenie, że oni ostatnio mają wakacje cały rok wink.png

Już╩ blisko matur, dużo wolnego będą mieli, chcoaiż wydaje mi się, że już w tym liceum ta młodzież jest bardziej ogarnięta.

Odpuść sobie kimsufi na coś profesjonalnego. W ogóle OVH sobie odpuść do zastosowań profesjonalnych. Panel to akurat cena duża nie jest, lecz jeśli się nie znasz to administracja ;)

 

PS. Co do tych twoich liczeń trasnferu i miejsca to weź pod uwagę overselling, nie każdy klient wszystkie zasoby wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem też amatorem w tej dziedzinie, no ale:

Wszyscy rozmawiacie o serwerach dedykowanych - a nie lepiej po prostu zacząć od dobrego Resellera? YouHosting.com to dobry serwis, oferujący też darmowe serwery, ale doskonały pod rozpoczęcie małej działalności i dający więcej możliwości niż polskie konta. Żaden krzak, bo od Hostingera. :)

Wtedy wychodzi około 40 dolarów miesięcznie, plus domena, rejestracja działalności, ZUSy i inne - ale to o wiele mniej niż w przypadku dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc w tym temacie. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak wiadomo każdy hosting posiada możliwość rejestracji domen, przeniesienia, itp... Na jakiej zasadzie działa rejestracja domen? Komu mam płacić za nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Błagam, niech ktoś zamknie ten wątek... podobno mamy tu jakąś jakość trzymać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Błagam, niech ktoś zamknie ten wątek... podobno mamy tu jakąś jakość trzymać...

Moim zdaniem to cały ten dział jest tutaj niepotrzebny, wystarczy przejrzeć w nim tematy i włosy same dęba stają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×